Atsargiai, 5 ženklai išduoda vyrą narcizą: bėkite nuo jų kuo toliau

Sėdi pasimatyme su gražiu, charizmatišku, elegantiškai apsirengusiu vyru ir jautiesi laimingiausia pasaulyje mergina. Jis ne tik domisi tavim, bet žarsto pagyras ar netgi paslaugiai padeda pasirinkti patiekalą iš meniu.

Atsargiai! Ar šis Žavusis Princas atsirado tavo akiratyje, kai jauteisi labai pažeidžiama? Ar pokalbis negrįžta vis prie jo? Ar jis nutolęs nuo tėvų ir net nepamini savo mamos?

Tai perspėjimai, kad patekai į narcizo gniaužtus, rašo metro.co.uk.

Karantinas padidino jų grobuoniškumą, leido užvaldyti finansus, išlaidas, jus izoliuoti, o po to – išeiti. Kai su jumis bus baigta, jie neatsigręš – empatija narcizams svetima.

„Karantinas – narcizams rojus. Jų aukos – izoliuotos ir bejėgės, jie jas valdo“, − sako skyrybų advokatė, nuolatinė TV laidų pašnekovė Vanessa Lloyd Platt.

Padaugėjo narcizų aukų

Per pastaruosius karantino metus net 30% padaugėjo skambučių į Lloyd Platt’s advokatų kontorą iš narcizų aukų – ir vyrų, ir moterų.

Advokatė sako: „Žmonės man skambina iš savo mašinų, nes ten saugiausia vieta kalbėti. Jie neviltyje. Aukos – įvairių amžiaus grupių vyrai ir moterys. Mačiau daug protingų jaunų moterų ir merginų, kurių partneriai manipuliuoja jų psichine sveikata – tai mėgstamiausia narcizų technika: įtikinti, kad jų partneriai kraustosi iš proto. Kraštutinis narcisizmas yra psichinis sutrikimas, o poveikis aukoms ir jų šeimoms yra didžiulis“.

„Į žavaus manipuliatoriaus pinkles pakliuvę aukos tvirtina, kad pradžioje visi jie buvo tokie žavūs ir būtų gerai, jei viskas grįžtų į pradžią“, − sako Vanessa.

„Auka norėtų, kad grįžtų pirminis partnerio žavesys, tačiau narcizai jį įjungia tik tada, kai reikia, nes jie nesugeba mylėti nieko, išskyrus save“,  − priduria ji.

Narcizui būtina rasti auką 

Kad galėtų išgyventi, narcizui būtina rasti auką, sako terapeutas Paul Levrant. „Tai lyg priklausomybė nuo aukos. Jei jūsų pernelyg idealus partneris pradeda jus kritikuoti ir verčia jus jaustis kaltu, jei kas nors nepasiseka, jei jis greit pratrūksta pykčiu ir viską neigia, jei verčia jus tikėti, kad jums pasimaišė protas, o jūs imate depresuoti, nerimauti, ieškokite pagalbos – iš patikimo draugo, šeimos nario, terapeuto ar skyrybų advokato“, − teigia jis.  

REKLAMA

Levrant teigia, kad narcizų aukų daugėja: „Aukų stipriai padaugėjo, tik neaišku, ar dėl to, kad vis daugiau žmonių suvokia problemą, ar dėl to, kad praneša apie narcizą. Pažinčių svetainės – mėgstamiausia narcizų aplinka, kur jie gali regzti savo apgaulių voratinklį. Ne tik vyrai manipuliuoja moterimis, tačiau moteris-narcizes pastebėti sunkiau.

Narcisizmas – tai elgesio spektras, kurio kraštutinumai jau pripažįstami kaip psichikos liga. Jį lemia įvairios priežastys, dažniausiai siejamos su vaikystės traumomis. Narcizai ne visada suvokia, kad jie taip elgiasi. Jie tiesiog kitaip negali, nes jiems būtina išlaikyti auką savo „orbitoje“ ir ją manipuliuos tol, kol pasieks savo“.

„Narciziškas asmenybės sutrikimas ne visada gali būti išgydomas. Galima taikyti terapijų derinius, gal net psichoanalizę, nes žmonės, turintys socialiai nepatogių sutrikimų, gali išmokti, kaip elgtis. Tačiau visada yra alternatyva – nuo jų bėgti kuo toliau“, − pataria Levrant.

Penki narcisizmo ženklai:

Niekada neprisiima atsakomybės dėl savo veiksmų

Jie kaltina visus, nes patys tiki esą tobuli.

Jokios empatijos

Jų poreikiai yra svarbiausi, o kiekvieną situaciją pritaiko taip, kaip reikia jiems.

Žodinis smurtas ar vertimas abejoti savo psichine būkle

Jie apsimeta, kad buvo tai, ko iš tiesų nebuvo, tarkim: „Aš tau juk pinigų daviau“. Tikslas – priversti auką suabejoti savo sveiku protu ar instinktais.

Patologinis melas

Šešis kartus buvo jums neištikimi, o dievagojasi, kad nieko nebuvo. Jie tiki savo melu.

Ekstremali vaikystė

Narcizai vaikystėje buvo labai lepinami arba neprižiūrimi ir niekam nerūpėjo. Suaugę jie dažnai atsiriboja nuo tėvų, brolių ar seserų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų