• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Imogen Goodwin dukra mirė vasario mėnesį, būdama 20 savaičių amžiaus, nes sirgo reta liga. Kovo mėnesį ji buvo palaidota Drugelių sode, Stoke. Neseniai vandalai sudraskė helio balionus ir išjungė saulės energijos šviestuvus prie jos kapo  ir tai pasikartojo ne vieną kartą.

Imogen Goodwin dukra mirė vasario mėnesį, būdama 20 savaičių amžiaus, nes sirgo reta liga. Kovo mėnesį ji buvo palaidota Drugelių sode, Stoke. Neseniai vandalai sudraskė helio balionus ir išjungė saulės energijos šviestuvus prie jos kapo  ir tai pasikartojo ne vieną kartą.

REKLAMA

19-metė mama buvo labai įskaudinta beširdžių išpuolių ir paragino Stoke-on-Trent miesto tarybą įrengti vaizdo stebėjimo kamerą, kad būtų galima sugauti kaltus asmenis, rašo mirror.co.uk.

Imogen iš Newchapel sakė: „Man labai svarbu aplankyti kapą ir palikti ten balionų – aš neturiu daugiau vaikų. Ji mano mažoji mergytė. Turėčiau pirkti jai rūbelius ir sauskelnes, bet jos nebėra, todėl tik taip galiu ja rūpintis. Mano mintyse ji žaidžia su balionais, nes jie yra jai skirti žaislai. Jaučiuosi pikta, įskaudinta ir nusivylusi, kad kažkas išdrįso tai padaryti prie kūdikio kapelio“.

Jauna mama išvardijo visą padarytą žalą

Ji sakė: „Dukros praradimas buvo blogiausias dalykas, kurį man teko patirti. Perku helio balionus ir pririšu juos. Vandalai sugadino penkis balionus − jie visi buvo supjaustyti. Mano kaimynystėje gyvena maža mergaitė. Jos balionas įstrigo mano dukrelės vėjo malūnėlyje. Sako, kad vėjas jį atnešė, tačiau tai neįmanoma. Panašu, kad kažkas nemačiomis pririšo tą didžiulį balioną prie dukrelės vėjo malūnėlio“.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi saulės energijos šviestuvai buvo išjungti ne kartą. Vakarais aš mėgstu nueiti prie jos kapo pasakyti jai labanakt ir matau švieseles. Šviestuvų viršūnėles tarsi kas nugnybė, kad neįsijungtų. Jos vėjo malūnėlis buvo nulaužtas. Ant jo buvo pritvirtinti kabliukai, prie kurių galėdavau pririšti balionėlius – vienas buvo nulaužtas, kitas perkeltas į kitą vietą. Kabėjo ir vėjo varpeliai – dalis jų nulaužta... Man tereikia, kad įrengtų stebėjimo kameras“, − sakė Imogen.

REKLAMA

„Aš suprantu, kad yra privatumas ir panašūs dalykai. Nenorėčiau, kad kamera stebėtų mane, kai kalbu su dukra. Man patinka prie jos sėdėti kelias valandas. Bet aš manau, kad stebėjimo kameros turi būti ten įrengtos. Aš nesuprantu, kas galėtų tai padaryti. Jei žmonės pamatys kameras, jie žinos, kad yra stebimi, ir to nedarys.

Jausimės ramesni, žinodami, kad mūsų vaikai yra saugūs. To nori visi tėvai. Vien todėl, kad jų nėra, mes vis tiek turime juos apsaugoti. Noriu, kad vandalai žinotų, jog skaudu tai, ką jie daro. Kaip jie gali tai daryti kūdikių kapuose? Noriu, kad jie liautųsi. Tie, kas turi vaikų, turi juos apsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA

Aš vis dar esu jos mama ir aš privalau ją apsaugoti. Aš neturėčiau to daryti. Neturėčiau eiti namo jausdamasi nelaiminga, nes kažkas siautėjo prie jos kapo arba dėl to, kad ant kapo nebeliko nieko“, − tęsė Imogen.

Moteris pridūrė: „Lankau jos kapą kiekvieną dieną ir, artėjant prie jo, vis viliuosi, kad šįkart nieko neatsitiko. Tai jau nebe juokai“.

Taryba pasmerkė bet kokį asocialų elgesį kapinėse

Tarybos atstovas sakė: „Mes absoliučiai smerkiame tuos, kurie imasi tokių nesąmoningų veiksmų. Tai sukelia skausmą velionio draugams ir šeimai. Mes žinome, kad daiktai, deja, dingsta arba sugenda dėl oro sąlygų, ir nors visiškai suprantama, kad daugelis šeimų nusprendžia ant kapų dėti sentimentalius daiktus, tokius kaip smulkūs papuošalai ir lentos, mes prašome šeimų to nedaryti.

Prieš rengiant laidotuves, šeimoms pateikiama informacija, ką galima ir ko negalima dėti ant kapų. Deja, kapinės nėra apsaugotos nuo asocialių asmenų veiksmų. Lietus ir vėjas taip pat daro žalą. Pamačius kapinėse įtartinai besielgiančius asmenis, prašome pranešti miesto tarybai arba tiesiogiai policijai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų