Žemaitijos miškuose vaikštinėjęs Vladas rado ne tik grybų, bet ir du didžiulius ragus. Ant vieno iš jų buvo galima matyti penkias atšakas, ant kito – keturias.
Tokius matė pirmą kartą
Naujienų portalui tv3.lt Vladas sutiko trumpai papasakoti apie aptiktą radinį. Jis pasakojo, kad nors po mišką vaikšto gana dažnai, vis tik tokį grožį mato pirmą kartą.
„Grybaudamas esu radęs nemažai ragų, tačiau tokius gražius ir abu vienoje vietoje matau pirmą kartą. Kažkokia tikimybė gal ir buvo, kad rasiu, nes tose vietose grybauju vienas“, – apie radinį pasakojo jis.
Taip pat Valdas tikino, kad šie ragai ganėtinai nemažai svėrė, tad nebuvo lengva juos parsinešti iki toli pastatyto automobilio. O po tokios kelionės vėl grįžo atgal pabaigti tai, ko ir buvo atėjęs.
„Su tais ragais, iš tikrųjų, buvo „nesąmonė“ – pilnas kibiras voveruškų ir dar tokius ragus reikėjo nešti labai tolimą atstumą. Visgi, parsinešiau iki mašinos ir paskui grįžau dar iki galo surinkti voveraites“, – sakė jis.
Internautai džiaugėsi Vlado radiniu
Šia nuotrauka Vladas pasidalijo vienoje iš grybautojus vienijančių „Facebook“ grupių, o nustebę nariai negailėjo šiltų reakcijų šiam radiniui.
„Geras laimikis“, – rašė vienas iš pakomentavusiųjų.
„Oho, koks grožis“, – rašė kita po įrašu komentavusi moteris.
„Superinis vaizdelis, ragai nerealūs, grožis“, – buvo rašoma kitame komentare.
Radinį pakomentavo specialistas
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) direktoriumi Laimonu Daukša. Jis sutiko pakomentuoti Vlado radinį.
Pasak specialisto, tai – tauriojo elnio ragai. Anot jo, tokių abiejų ragų aptikimas nėra itin dažnas reiškinys.
„Čia yra sėkmės reiškinys, kad surastų greta abudu ragus. Žinoma, ragai sudėti simetriškai, tad turbūt įrašo autorius juos taip gražiai sudėjo, didesnė tikimybė, kad iš pradžių buvo rastas vienas ragas, o vėliau kažkur netoliese – kitas.
Kodėl taip elnias elgiasi? Kai vienas ragas nukrenta, kita pusė jam kelią diskomfortą, nes veikia svoris. Elnias pasitrina į medžius, krūmus, į žemę, tad nukrenta ir antrasis“, – teigė L. Daukša.
LMŽD direktorius taip pat pasakojo, kad dažniausiai tokie radiniai miškuose randami vasario, kovo mėnesiais.
Jis pasakojo, kad kasmet elniams atauga vis geresni ir gražesni ragai, dėl to jie senuosius nusimeta. Anot jo, ragus sudaro kraujo struktūriniai audiniai.
„Elnio branda yra apie dešimt metų, tad čia yra jauno elnio ragai. Jie turi baltumo ir rudo pigmento“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!