REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, lyginant su kitais vaisiais, arbūzuose cukraus yra visai nedaug. Vienoje arbūzo porcijoje yra 9 gramai cukraus. Tai – mažiau, nei vienoje porcijoje mango (23 gramai), banano (18 gramų) ar net obuolio (11 gramų).

Pasirodo, lyginant su kitais vaisiais, arbūzuose cukraus yra visai nedaug. Vienoje arbūzo porcijoje yra 9 gramai cukraus. Tai – mažiau, nei vienoje porcijoje mango (23 gramai), banano (18 gramų) ar net obuolio (11 gramų).

REKLAMA

Arbūzuose gausu likopeno – su vėžiu kovojančios medžiagos:

Gražios rausvai raudonos spalvos arbūzo minkštime yra daug antioksidanto likopeno. „Likopenas – tai antioksidantas ir priešvėžinė maistinė medžiaga, kurią galima vartoti neapdorotą ir kurią organizmas gali apdoroti pats“ – sako dr. Isabel Smith, „Isabel Smith Nutrition“ įkūrėja. Žinoma, vien arbūzai nepadės apsaugoti sveikatos, bet ši maistinė medžiaga gali suvaidinti svarbų vaidmenį bendrame sveikos mitybos plane.

Arbūzuose taip pat daug vitamino C:

Nemanykite, kad vitamino C turi tik apelsinai ir braškės. Taip pat ir arbūzuose gausu vitamino C, sako dr. I. Smith – JAV Vaistų asociacijos duomenimis, vienoje arbūzo skiltelėje yra 23 mg vitamino C, o tai – 30 procentų rekomenduojamos kasdienės normos. Dr. I. Smith sako, kad vitaminas C vaidina svarbų vaidmenį organizmui formuojant kolageną – baltymą, kuris palaiko odos sveikatą ir regos skvarbumą.

REKLAMA
REKLAMA

Arbūzai yra puikus užkandis prieš sportą:

„Taip yra todėl kad tai – geras skysčių šaltinis, kuriame nedaug skaidulų, todėl prieš sportuojant nepradės skaudėti pilvo“ – sako dr. I. Smith. Be to, tai taip pat geras kalio šaltinis, o kalis labai reikalingas raumenų veiklai – vienoje arbūzo skiltelėje yra 320 mg kalio, o tai – 12 procentų rekomenduojamos kasdienės normos. Šiame vaisiuje taip pat yra aminorūgšties, vadinamos L–citrulinu – kai kurie tyrimai rodo, kad ilgalaikėje perspektyvoje reguliarus šios medžiagos vartojimas gali padidinti azoto oksido kiekį kraujyje, o tai pagerina sportinę formą.

REKLAMA

Arbūzai taip pat padeda atsigauti po treniruotės:

Šiais laikais angliavandenių dažnai vengiama, bet po treniruotės raumenims reikia papildyti glikogeno atsargas. „Arbūzai turi gerųjų angliavandenių, taip pat magnio ir aminorūgšties L–citrulino, kurie padeda sveikiau atsigauti po treniruotės“ – sako dr. I. Smith.

Arbūzai gali būti labai naudingi širdžiai:

Už tai reikia dėkoti likopenui – tyrimai rodo, kad šis fitonutrientas gali padėti išlaikyti arterijų lankstumą, neleisti kauptis arterijas užkemšančioms nuosėdoms ir net padėti mažinti kraujospūdį. Žinant, kad širdies ligos yra dažniausia moterų mirties priežastis, visada pravartu valgyti širdžiai naudingą maistą.

REKLAMA
REKLAMA

Arbūzai – skysčių šaltinis:

Anglų kalba jie ne šiaip sau vadinami „vandens melionais“. Žinoma, visada gerai turėti vandens gertuvėje po ranka, bet taip pat ir maistas prisideda prie bendro per dieną suvartoto skysčių kiekio, sako dr. I. Smith. Pasirodo, maistas sudaro 20 procentų kasdienės skysčių normos. Turint omenyje, kad arbūzas yra labi sultingas, neturėtų būti nuostabu, kad tai taip pat geras būdas papildyti skysčių atsargas organizme, šalia sveikų vandens vartojimo įpročių, rašoma wellandgood.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai – sveikas desertas:

Nepamirškite: lyginant su kitais vaisiais, arbūzuose cukraus yra visai nedaug. „Neverta labai jaudintis dėl arbūzuose esančio cukraus“ – sako dr. I. Smith. Galima suvartoti dvi porcijas po 90 gramų arbūzo – šiame kiekyje bus 20 gramų natūralaus cukraus, o toks kiekis – tikrai daug arbūzo. Net ir viena porcija (9–10 gramų cukraus, priklausomai nuo to, kaip jį pjaustote) yra gan didelis kiekis vaisių. Nedidelis kiekis arbūzo priimtinas net ir laikantis ketogeninės dietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų