Apklausos dalyviai spėjo, koks požymis nebūdingas bipolinį sutrikimą turinčio žmogaus būsenai

Skaitytojų klausėme, kuris iš minėtų požymių nebūdingas bipolinį sutrikimą turinčio žmogaus būsenai. Apklausoje dalyvavo 205 žmonės. 

Teisingą atsakymą pasirinko tik 8,9 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – bipolinį sutrikimą turinčio žmogaus būsenai nebūdingas nervingumas ir pyktis. 

54,5 proc. dalyvių manė, kad tokio žmogaus būsenai nebūdingos haliucinacijos. 

22,8 proc. spėjo, kad nebūdinga ciklinė nuotaikų kaita, 13,9 proc. – nemiga. Be išvardytų požymių (ciklinės nuotaikų kaitos, nemigos, haliucinacijų) bipolinį sutrikimą turinčio žmogaus būsenai būdingi elgesio sutrikimai, dirglumas, depresija ir pan. 

Bipolinis afektinis sutrikimas (maniakinė depresija) priskiriamas nuolatiniams afektiniams nuotaikos sutrikimams. Bipoliniams nuotaikos sutrikimams būdingi pasikartojantys nuotaikos ir aktyvumo lygio pakitimo epizodai: nuotaika tampa pakili, padidėja energija ir aktyvumas (manija ar hipomanija), o po to nuotaika pablogėja, energija ir aktyvumas sumažėja (depresija). 

REKLAMA

Bipoliniu sutrikimu vienodai dažnai serga tiek vyrai, tiek moterys. Sutrikimas gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniau liga pasireiškia jauniems žmonėms. Šiuo sutrikimu serga apie 1 proc. populiacijos. 

Dėkojame dalyvavusiems ir siūlome naują apklausą.

Kada nustatyta, kad turinčiųjų Dauno sindromą ląstelėse yra ne dvi, o trys 21-osios chromosomos?
Prašome pasirinkti atsakymą!
1887 m.
1934 m.
1959 m.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kada nustatyta, kad turinčiųjų Dauno sindromą ląstelėse yra ne dvi, o trys 21-osios chromosomos?
1887 m.
12.8%
1934 m.
33.1%
1959 m.
54.1%


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų