• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio rytą Rusijai pradėjus karą Ukrainoje daugelio pasaulio šalių gyventojų akys nukrypo į Ukrainą. Ukrainos prezidentas – Volodymyras Zelenskis. O pirmoji šalies ponia – Olena Zelenska. Būtent ji yra visada šalia prezidento, net ir tokiu sunkiu metu. Tačiau, kas yra ši moteris ir kuo ji garsėja savo šalyje?

5

Ketvirtadienio rytą Rusijai pradėjus karą Ukrainoje daugelio pasaulio šalių gyventojų akys nukrypo į Ukrainą. Ukrainos prezidentas – Volodymyras Zelenskis. O pirmoji šalies ponia – Olena Zelenska. Būtent ji yra visada šalia prezidento, net ir tokiu sunkiu metu. Tačiau, kas yra ši moteris ir kuo ji garsėja savo šalyje?

REKLAMA

Olena Kjaško gimė Kryvi Rihe, Ukrainoje, 1978 metų vasario 6 dieną. Kryvi Riho valstybiniame universitete ji studijavo architektūrą, bet studijas baigusi architekte daug nedirbo. Pradėjusi rašyti tekstus „Kvartal 95“ televizijos kompanijai, ji tapo rašytoja.

O. Zelenska su būsimu vyru mokėsi toje pačioje mokykloje, tačiau anuomet nebuvo pažįstami. V. Zelenskis yra sakęs, kad pažinojo daugelį Olenos klasės draugų, bet ne ją pačią. Pora susipažino daug vėliau, kai O. Zelenska studijavo Kryvi Riho valstybinio universiteto Civilinės inžinerijos fakultete.

REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskio ir O. Zelenskos santykiai vystėsi pamažu – prieš susituokdami jiedu aštuonerius metus draugavo. 2004 metų liepos 15 dieną gimė jų dukra Oleksandra, o 2013 metų sausio 21 dieną – sūnus Kyrylo.

REKLAMA

Praėjusiais metais pirmą kartą davė interviu anglų kalba

Praėjusiais metais, vizito į JAV metu kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, šalies pirmoji ponia Olena Zelenska davė pirmąjį savo interviu anglų kalba. Anuomet apie tai buvo pranešta Ukrainos prezidento oficialioje Feisbuko paskyroje.

Savo interviu O. Zelenska kalbėjo apie savo kaip pirmosios šalies ledi vaidmenį, apie savo darbo sritis ir apie vizito į JAV metu vykusius susitikimus, rašoma ukrinform.net.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo tos akimirkos, kai tapau Ukrainos pirmąja ledi, supratau, kokį vaidmenį galėsiu užimti humanitarinės pagalbos, socialinių reikalų srityse – šie dalykai per visą mano karjerą buvo man labai svarbūs. Vienas iš dalykų, kuriuos veikiu būdama pirmąja ledi – mokausi bendradarbiaudama su kitomis pirmosiomis poniomis iš viso pasaulio, nuo Prancūzijos iki Izraelio, nuo Kanados iki Japonijos ir daugelio kitų“, – kalbėjo O. Zelenska.

Domėjosi humanitariniais iššūkiais

Ji pridūrė, kad būtent tai ją paskatino praėjusių metų rugpjūtį surengti Pirmųjų ponių ir ponų susitikimą Kijeve. O. Zelenskos teigimu, visi susitikimo dalyviai kartu įsipareigojo spręsti humanitarinius iššūkius visame pasaulyje ir siekti Jungtinių Tautų iškeltų Tvaraus vystymosi tikslų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„COVID–19 pandemijos iššūkiai, taip pat ir švietimo, sveikatos apsaugos bei lyčių lygybės srityse, yra mūsų svarbiausi prioritetai. Nors tai tik pirmasis žingsnis, faktas, kad dabar dirbame kartu, siekdami minkštąja galia spręsti šias problemas integraliau, jau dabar neša pokyčius. Šalys daugiau bendradarbiauja ir įsipareigoja šiose srityse padaryti daugiau“, – sakė O. Zelenska.

Ji pabrėžė tvirtai tikinti minkštąja galia ir kultūrine diplomatija. O. Zelenska taip pat sakė, kad menas bei istorija yra vieni efektyviausių būdų išryškinti ir sujungti kultūras, naudojantis minkštąja galia. Ukrainos pirmoji ledi pasakojo apie savo iniciatyvą svarbiausiose istorinėse ir lankytinose vietose visame pasaulyje turėti garsinius gidus ukrainiečių kalba – šiuo metu jų yra jau 31.

REKLAMA

Norėjo kurti lygias galimybes visiems ukrainiečiams

O. Zelenska sakė, kad pietaudama su „Power Women“, JAV moterų organizacija, vienijančia skirtingos kilmės moteris ir siekiančia skatinti moterų lyderystę bei jas vienyti, ji dalinosi savo patirtimi apie pirmosios šalies ledi pareigų įsteigimą Kijeve.

Ji taip pat pasakojo apie pagrindines savo veiklos sritis, ypač apie iniciatyvą reformuoti maitinimo sistemą mokyklose, apie „Ukrainos be barjerų“ iniciatyvą, kurios tikslas yra kurti lygias galimybes visiems ukrainiečiams, bei apie kitas savo veiklas.

REKLAMA

Kalėdama apie mados diplomatiją užsienio vizitų metu, O. Zelenska atkreipė dėmesį, kad jiedu su Ukrainos prezidentu visuomet nori Ukrainą atstovauti „pozityviai ir stipriai“. Pasak jos, tai taip pat gali būti būdas skleisti žinią apie Ukrainos dizainerius ir mados industriją bei garsinti Ukrainos vardą pasaulyje.

„Madą naudodami kaip komunikacijos būdą mes dirbame taip, kad nepažeistume jokių oficialių vizitų protokolų, nes ir protokolai gali būti minkštosios galios įrankis vizitų ir kelionių į užsienį metu“, – sakė O. Zelenska.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis ir šalies pirmoji ledi O. Zelenska JAV lankėsi nuo 2021 m rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 5 d., JAV prezidento Josepho Bideno kvietimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų