Apgamas ant veido moteriai išdavė vėžį: dabar perspėja kitus

Moteris negalėjo patikėti, kai paaiškėjo, kad jos „labai mielas“ apgamas ant veido iš tikrųjų buvo agresyvus odos vėžys. Kayla Mailer buvo 27 metų, kai apgamas ant kairiojo skruosto prarado išskirtinę širdelės formą ir pradėjo tamsėti.

Kayla apsilankė pas savo gydytoją, kuris nedelsdamas nukreipė ją atlikti biopsijos, o vos po trijų dienų jai buvo pranešta siaubinga žinia, kad tai – „labai agresyvi“ melanomos forma.

Pasikeitė apgamo išvaizda

Scenos vadybininkei ir sekretorei buvo atlikta operacija, kurios metu sluoksnis po sluoksnio buvo pjaunama jos oda, o veide liko nemaža skylė. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vėžio nebėra, merginai buvo atlikta veido plastinė operacija ir užverta likusi žaizda.

Šiuo metu Kayla yra 32-eji ir ji džiaugiasi, kad vėžys nebesidaugina jos kūne ir pasidalino savo patirtimi, ragindama žmonės visada naudoti apsaugos nuo saulės priemones.

„Jei jis nebūtų pašalintas, būčiau mirusi būdama 28 metų. Prieš diagnozę daug nesidegindavau, bet vaikystėje bėgiojau po Alabamą dažniausiai be kremo nuo saulės arba nesitepdavau jo pakartotinai kas dvi valandas.

Kai man paskambino dermatologas ir pasakė, kad sergu labai agresyvia melanomos forma, ruošiausi dirbti 12 valandų naktinę pamainą kalėjime. Verkiau užsidariusi vonioje ir nuo tada nuolat nerimavau, kad mirsiu“, – atviravo mergina. 

Kayla apgamą turėjo nuo 12 metų, o bėgant metams jis pasidarė tobulos širdies formos, dėl kurios žmonės jį gyrė. Tačiau pastebėjusi apgamo formos ir spalvos pokyčius, 2017 metų lapkričio 13 dieną ji susitarė su dermatologu patikrai, rašoma mirror.co.uk.

„Bent jau nuo 6 klasės turėjau apgamą ant skruosto, o po juo buvo strazdana. Laikui bėgant apgamas vis labiau ryškėjo, o kai man buvo 26 metai, pasidarė širdies formos ir buvo nepaprastai mielas“, – pasakojo K. Mailer.

Kai apsilankė pas dermatologą, jis pasakė, kad apgamas yra „neabejotinai įtartinas“ ir paklausė, ar galėtų siųsti tolesnei analizei:

„Sutikau dėl to, jeigu vėliau paaiškėtų, kad tai kažkas baisesnio. Jis nutirpino man veidą, o paskui mažu skustuvu paėmė mėginį, kurį vėliau nusiuntė į laboratoriją.“

Diagnozuota melanoma

Vos po trijų dienų Kayla gavo siaubingą žinią, kad apgamas iš tiesų yra vėžys.

„Ruošiausi eiti į darbą naktinėje pamainoje 17.10 val., kai paskambino dermatologas. Jis man pasakė, kad įprastai skambina susitarti dėl susitikimo, kad galėtų aptarti rezultatus, tačiau mano atveju jis jau negalėjo laukti.

Jis man pasakė, kad sergu „labai agresyvia“ melanomos forma, kad suplanavo man kaip įmanoma greitesnį apsilankymą Sietlo chirurgijos centre ir kad man taip pat reikės plastinės operacijos. Verkiau, kai jis man tai pasakė“, – prisimena ji. 

REKLAMA

Vėliau tą mėnesį Kayla ir jos mama Millie Mailer kreipėsi į dermatologą ir jai buvo pasakyta, kad jai bus atlikta Mohs operacija – tiksli chirurginė technika, naudojama odos vėžiui gydyti. 

Gruodžio 4 dieną Kayla buvo atlikta operacija, kurios metu specialistas išpjovė kiekvieną vėžinio audinio sluoksnį ir išsiuntė jį tyrimui.

„Per susitikimą jie pasodino mane ant kėdės, panašiai kaip odontologo, ir atlošė. Jie nuvalė apgamą ir pradėjo man į skruostą švirkšti vaistus, kad jis nutirptų ir pradėjo operaciją.

Kai jie tai darė, pajutau pjūvius prie savo nosies, tada jie nulupo audinį nuo mano veido. Nėra nieko baisiau, kaip žiūrėti, kai tau nuimama oda.

Mačiau geltoną riebalų sluoksnį, kuris veide paliko kraujuojančią skylę, kurios dydis prilygo gabalėliui peperoni dešros. Tuomet man buvo uždėtas didžiulis tvarstis, kol laukiau rezultatų“, – kalbėjo ji.

Perspėja kitus

Kitą dieną Kayla buvo pasakyta, kad visa melanoma buvo sėkmingai pašalinta ir ji užregistruota plastinei operacijai, skirtai užverti žaizdą gruodžio 6 dieną. Kayla sakė: „Buvau pasirengusi operacijai ir pirmasis dalykas, kurį pamačiau po operacijos – siūlės mano veide. Mama snūduriavo šalia lovos, ji niekada nepaliko manęs, nors buvo išsekusi.“

Kayla pasakojo, kad trejus metus jai kas šešis mėnesius atliekami odos patikrinimai, o vėliau, kaip atsargumo priemonė, jai buvo pašalinti apgamai nuo nugaros, kaklo, dešinės rankos ir veido.

Dabar ji ragina žmones visada dėvėti apsaugines priemones nuo saulės ir pakartotinai jas teptis kas dvi valandas.

„Patarčiau žmonėms dėvėti apsaugos nuo saulės priemones, pakartotinai teptis kas dvi valandas arba dėvėti apsauginius drabužius. Jei kyla įtarimas, visuomet kreipkitės į specialistą. Gyvenkite gyvenimą, kurį mylite ir mylėkite gyvenimą, kurį gyvenate“, – žinutę siunčia K. Mailer. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų