Eilinio vizito metu beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondas „Drauge“ aplankė „VŠĮ Aiko gyvūnų kaimelį“ esantį Adomaičių kaime, Vilniaus rajone. Tai, ką organizaciją pamatė – sukrėtė.

Gyvūnų prieglaudoje tragiška situacija: nevalytuose narvuose alkani ir neprižiūrėti beglobiai (nuotr. facebook.com)

Gyvūnų prieglaudoje tragiška situacija: nevalytuose narvuose alkani ir neprižiūrėti beglobiai (nuotr. facebook.com)

Skendo išmatose ir šlapime

Neseniai apie veiklos stabdymą pranešusi gyvūnų globos organizacija „VŠĮ Aiko gyvūnų kaimelis“ apleistus beglobius gyvūnus paliko badauti ir trūnyti narvuose.   

Feisbuke paramos fondo atstovai papasakojo apie tai, ką pamatė ten nuvykę: „Pirmas mūsų apsilankymas įvyko rugsėjo 22 dieną, radome gyvūnus trypiančius savo išmatas, nevalytuose narvuose, nemaitintus ir negirdytus.

Kadangi pagalvojome kad tai nesusipratimas ir savanorė (nuo kurios sklido itin aštrus alkoholio kvapas) nespėjo susitvarkyti, apėjome ir apžiūrėjome teritorija ir gyvūnus. Dvi nedidelės kalytės buvo uždarytos į itin mažą narvą kurį kiaurai pučia vėjas ir jos skendo savo išmatose bei šlapime.

Kitą dieną vėl apsilankius prieglaudoje situacija buvo tokia pat be pasikeitimų", - rašė fondo darbuotojai ir įvardijo didžiausias problemas, su kuriomis susidūrė. 

REKLAMA

Prieglaudoje nėra elektros, nėra geriamojo vandens.

Savanorė teigė, kad prieglaudos vadovė bei steigėjos nesilankė ten jau 10 dienų. Gyvūnai apie tris dienas nebeturi maisto. Savanorė už savo pinigus perką šunims prastos kokybės maistą, kad gyvūnai nebadautu.

Gyvūnai mažuose voljeruose laikomi po kelis. Viename voljere laikomas nekastruotas patinas su patele. Mažame narvelyje šalia voljero laikomi du mažyčiai šuniukai iš Kaišiadorių, savanorė patikino, kad gyvūnai taip ir gyvena. Tik nakčiai yra įnešamį į laikinos statybos trobelę ir laikomi narve, kartu vienoje patalpoje su dar vienu dideliu šunimi.

Penktadienį po sterilizacijos viena globėja pristatė į prieglaudą du laukinius katinus, kurie iki šiandien yra uždaryti ankštame transportavimo bokse. Šiandien mums atvykus vienas iš dviejų jau buvo pabėgęs. Antrasis laikomas tame pačiame bokse, skęstantis savo išmatose.

Svarbu: labai prašome atkreipti visų dėmesį į galimai apgaulingą ir nesąžiningą organizacijos veiklą. Labai prašome tų globėjų, pas ką dar likę Aiko gyvūnų, jų nebegrąžinti, savarankiškai jiems ieškoti namų, ar pagalbos kitose organizacijose (kolegos, manome, išties jums pagalbos ranką).

Savanoriai prašė „VŠĮ Aiko Gyvūnų kaimeliui“ neperduoti jokių naujų gyvūnų, nes iš užfiksuotų vaizdų, akivaizdu, kad ši organizacija nesugeba užtikrinti gyvūnų gerovės.

Taip pat į mus kreipėsi daugiau nei 10 asmenų (tiek fizinių, tiek juridinių), kuriems Aiko atstovės Aistė Koščekinaitė ir Laura Vaičiūnaitė yra skolingos dideles pinigų sumas, greitu laiku paviešinsime visus faktus ir įrodymus.“

REKLAMA

Nukentėjo ne tik gyvūnai

Šią situaciją pakomentuoti sutiko VšĮ „Dogspotas“ vadovė Indrė Pilieckienė: „Mūsų organizacija ir savanoriai yra daugiau nei šokiruoti šios situacijos. Mes suprantame, kad gyvūnų globa yra sudėtinga, daug pastangų ir stiprybės reikalaujanti veikla, tačiau taip elgtis – neatleistina.“

Nuo „VŠĮ Aiko gyvūnų kaimelio“ vadovių nukentėjo ne tik gyvūnai: „Viešojoje erdvėje matėme ne vieną šios prieglaudos globėją, kuris buvo paliktas „ant ledo“ su visais globojamais gyvūnais.

Taip pat kelios mūsų pažįstamos merginos nukentėjo finansiškai – ši organizacija savo augintinius ir globotinius palikdavo jų priežiūrai, nes jos teikė tokias paslaugas, kaip apmokamos gyvūnų priežiūros, viešbučio.

Deja, atėjus laikui pasiimti šunis, Aiko gyvūnų kaimelio atstovės dingdavo, nebekeldavo ragelio, palikdavo šunis ilgesniam, nei numatyta terminui, nebeatsiskaitė už paslaugas.“

Vadovu gali būti ne kiekvienas

Pasak Indrės, norint įkurti prieglaudą reikia neskubėti ir tam tikrai pasiruošti: „Galbūt patiems žmonėms, kurie pradeda užsiimti gyvūnų globa, kas yra labai sveikintina, reikėtų pradėti tai daryti pamažu, palaipsniui, pasidomėti galiojančiais įstatymais, VMVT taikomais reikalavimais.

Nebandyti apsiimti daugiau darbo, nei sugebės susitvarkyti. Net jeigu iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta, gyvūnų globos ir prieglaudų veikla yra tikrai pakankamai reglamentuota – prieglaudos privalo gauti veterinarinį patvirtinimo numerį, jeigu prieglauda neturi „fizinės“ būstinės – reikia registruotis kaip gyvūnų globėjams, pateikti VMVT savanorių sąrašus.

REKLAMA

Galiausiai, yra tikrai nemažai „popierizmo“ – gyvūnų bylos, registravimo žurnalas, dovanojimo sutartys, o kur dar buhalterija, deklaracijų teikimas. Žinoma, lieka klausimas, kiek prieglaudų ir gyvūnų globos organizacijų sąžiningai stengiasi atitikti visus šiuos reikalavimus ir pasirūpinti visais reikiamais dokumentais,“ – dėstė VšĮ „Dogspotas“ vadovė.

Ant kitų prieglaudų krentantis šešėlis

Pasak I. Pileckienės, šioje situacijoje ir yra skaudžiausia, kad tokie atvejai meta šešėlį ant kitų prieglaudų ir organizacijų:„Yra tikrai nemažai prielgaudų, kuriose žmonės dirba skaidriai, nuoširdžiai skirdami visą savo laisvą laiką gyvūnams ir žmonių palaikymas bei parama tokioms organizacijoms yra be galo reikalingas.

Todėl žmonėms rekomenduočiau stebėti vieną ar kitą pasirinktą organizaciją, prieglaudą, įsitikinti jos skaidrumu, pavyzdžiui, pasidomėti, ar prieglauda teikia privalomas deklaracijas VMI, ar yra viešai prieinamos veiklos ir finansų ataskaitos svetainėse.

Galiausiai, visada galima apsilankyti prieglaudoje, susipažinti su globotiniais, pamatyti, kokie žmonės savanoriauja ir dirba su gyvūnais.“

Nerado jokio pažeidimo

Susisiekus su gyvūnų labdaros ir paramos fondo „Drauge“ vadovu Aleksandru Širinskij šis apibūdino visą situaciją: „Aikos prieglaudos vadovėms pasiūlėme pagalbą.

Keturios prieglaudos yra pasiruošusios priimti gyvūnus iš Aikos kaimelio. Vadovėms davėme trys darbo dienas, per kurias jos turi su mumis susisiekti ir priimti pagalbą. Tikimės šią pagalbą jos priims, nes šiuo metu gyvūnai gyvena tikrai blogomis sąlygomis.“

Pasak vadovo, į apleistą prieglaudą buvo atvykusi ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, tačiau pažeidimo nerado: „VMVT ir toliau tirs šią bylą, nes yra parašytą daugybė skundų „Aikos gyvūnų kaimelio“ adresu.“

 

As1976
2018-09-26 14:16:18
Gal baigti reiktu zaisti tas visas teisiu nesamones .arba asmuo turi priiaimti atsakomybe uz gyvuna istatymiskai .arba laikas galvoti apie autanazijas su aiskiu reglamentu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rita 2019-11-15 13:52:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šiais metais Laura Vaičiūnaitė įsidarbino NT brokere ir apgaulės būdu iš potencialių pirkėjų ima pinigus. Saugokitės aferistes   ATSAKYTI
brone 2018-10-07 16:50:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik pavarciau Aiko kaimelio nuotraukas ant facebooko,visai kita istorija ten matosi,merginos nuo pat pradziu kuria kaimeli dviesia ir gyvunai man atrodo ten laibai laimingi:) nematau nieko blogo besikuriancioje prieglaudoje,gal papuole ta diena kai savanore kuri joms padeda tikrai nespejo apsitvarkyti,slykstu skairtyti komentarus ir staripsnius pilancius purva ,gal geriau padetumet gyvunu prieglaudai ,o ar tik itaikingos priglaudos kaipVysniu sodas turi teise prasyti pagalbos    ATSAKYTI
Oho! 2018-09-29 20:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerb.Giedre pati ar dalyvavote ar tik pasitikite įtakingais žmonėmis. Kad neleisti dar vienai priegkaudai gyvuoti.....??????????.?.
   ATSAKYTI
Jolanta 2018-09-29 19:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nors vienas ar matėte ,kaip laukiniai šunys maistą be saiko ėda jiems kiek duosi tik maža. O šiką atsiprašant ne ka mažiau nei jus savo komentaruose. O ko nejudinat Vyšnių sodo kur namus statosi, o Ponas A. SIRANSKIJ KUO UŽSIIMA? TIK GRAŽIU POSTUS ĮKELIA........

.   ATSAKYTI
RAINYS 2018-09-29 02:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KONKURENTU KERSTAS ,NENORAS ISILEISTI NAUJOKU,JEI TAIP VISIEMS RUPETU GYVUNAI NEPRIREIKTU JOKIU PRIEGLAUDU,GAL VISU PIRMA PRADET REIKTU NUO SAVES ,JAUNA ORGANIZACIJA SUSITVARKIS,REIKIA ZIURET IR TAI KAD TIE SUNIUKAI TURI KUR PRISIGLAUSTI,O NE UZMUSTI AKMENIMIS KUR PATVORIUOSE VOLIOJASI   ATSAKYTI
Vytautas 2018-09-26 14:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Ar čia netapati Laura Vaičūnaitė iš SUCCESS GURU. Kuri skolinga savo tiekiejams,nuomininkams. Kuriai Lietuvos teismai priteisė tūkstantines skolas,o anstoliai nesugeba išieškoti. Jaigu čia tapati Laura Vaičiūnaitė tai ji turi būti kalėime, o ne gyvūnu globa užsiiminėti   ATSAKYTI
Teisutis 2018-09-26 17:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Taip, kaip suprantu is komentaru viesoje erdveje tai yra tas pats jusu minimas asmuo. Tik dar prie jos prisijunge antras asmuo Aiste Koscekinaite, kuri yra prieglaudos vadove ir is informacijos viesoje erdveje panasu, kad Lauros gyvenimo partnere (ir to "verslo"). Jos skolingos beveik visiems, su kuo kazkada susidejo.   
NX. 2018-09-29 21:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš dangaus nugriuvai Success Guru senai bankrotas paskelbtas  
Aras 2018-09-26 14:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Panaikinti visas tas prieglaudas ir bus tvarka,o pinigus naudojamus prieglaudai ,pervesti seneliu namams.o dabar tai gaunasi zaidimas   ATSAKYTI
mociute 2018-09-26 15:56:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nerasyk nesamoniu senuoliai gyvena gana gerai ,niekas nekaltas ,kad vaikai skuba jais atsikratyti Gyvunai negali savimi pasirupinti tai turime mes.  
... 2018-09-26 14:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gal baigsite žaisti žmonių jausmais... Šunys nealkani ir nebadauja. Rūpi kažkam pasipelnyti.. Gal nematėte badaujanciu šunų? Riebūs šunys badauja.. Nejuokinkit..
Kartą paroij pridedama maisto ir užtenka..    ATSAKYTI
As 2018-09-26 15:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gal tu pats ar pati viena kart pavalgyk ir tau bus gana tu ne ka skiries nuo gyvuno su tokiom kalbom  
? 2018-09-29 21:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vieną kartą per dieną arba daugiausiai du yra šunys maitinami  
As1976 2018-09-26 14:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal baigti reiktu zaisti tas visas teisiu nesamones .arba asmuo turi priiaimti atsakomybe uz gyvuna istatymiskai .arba laikas galvoti apie autanazijas su aiskiu reglamentu.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
G. Karaliūnaitės gimtadienį ir R. Janavičiaus mirtį skiria vos viena diena  (tv3.lt fotomontažas)
Liepos 2-ąją savo 42-ąjį gimtadienį švenčia žymi Lietuvos dainininkė Gintarė Karaliūnaitė. Simbolinis sutapimas, bet lygiai prieš trylika metų dieną prieš tai, liepos 1-ąją, ...
Keturių vaikų mama kalbėdama apie motinystės iššūkius pripažino pasiilgstanti būti „nebrandi ir savanaudiška“ ir dažnai verkianti iš desperacijos (nuotr. Instagram)
Keturių vaikų mama kalbėdama apie motinystės iššūkius pripažino pasiilgstanti būti „nebrandi ir savanaudiška“ ir dažnai verkianti iš desperacijos. Melburne, Australijoje ...
Mariuš Tumaš  (nuotr. asm. archyvo)
„Didelis džiaugsmas yra užauginti sūnų. Tačiau ne mažiau svarbu yra užauginti brolį. Mano santykiai su globotiniu buvo broliški“, – pasakoja 15-metį paauglį globoti nusprendęs ...
Budinti globotoja: „Tai darbas, kuris turi prasmę“
Vilnietė Violeta (47 m.) prisipažįsta, kad budinčia globotoja ji tapo visai atsitiktinai. Bet su ja pasikalbėjus susidaro įspūdis, kad ji – būtent tokia moteris, kuri sunkioje ...
Medikų komanda Armėnijoje
„Padėti Armėnijai kovoje su COVID-19 apsisprendžiau per minutę, kai tik sužinojau apie šią galimybę. Pagaliau iš mokinio tapome mokytojais, galinčiais ne tik žiniomis, bet ir ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų