Pora susipažino per tėvų draugų ratą dar būdami vaikais. Sutartas šeimų pasiplaukiojimas plaustu pavirto į 9 metų Kotrynos ir Justino draugystę.
„Justinas man parašė praėjus kelioms dienoms nuo kelionės plaustu,“ – pasakoja Kotryna, – „greitai susibendravome ir tapome geriausiais draugais“. Prabėgus trims metams Kotryna su Justinu pakeitė savo statusą iš draugų į porą. Per Kotrynos šešioliktąjį gimtadienį Justinas prisipažino meilėje ir pasiūlė Kotrynai draugauti.
Važinėjo tarp skirtingų miestų
Poros draugystės pradžia nepraėjo be iššūkių. Tuo metu Kotryna mokėsi mokykloje Alytuje, o Justinas studijavo Kaune.
Apie šį laikotarpį Kotryna pasakoja, kad su Justinu susitikimai būdavo vangūs. Nors atstumas tarp Alytaus ir Kauno vos 70 kilometrų, tačiau jauniems žmonėms trūko pinigų ir laiko matytis dažniau. Mergina dalijasi, kad su mylimuoju susitikdavo kas dvi-tris savaites ir praleisdavo savaitgalį kartu:
„penktadienį atvykdavau į Kauną, o sekmadienį su ašaromis akyse važiuodavau į Alytų“.
Pora turėjo savo pasimatymų sistemą. Buvo pasiskirstę, kad Kotryna pas Justiną važiuoja vieną kartą, o Justinas pas Kotryną du kartus iš eilės.
„Taip nutarėme, nes Justinui, kaip studentui, buvo taikoma nuolaida keliauti tarpmiestiniais autobusais“, – kalbėjo Kotryna.
Skraidė tarp skirtingų šalių
Vėliau Kotryna baigė mokyklą ir pradėjo studijuoti. „Dėl meilės ir studijų krypties po mokslų rinkausi vykti studijuoti į Kauną, o ne į Vilnių“, – prisimena mergina. Tuo metu porai atrodė, kad santykių per atstumą etapas baigtas, tačiau neužilgo Justinas gavo darbo pasiūlymą. Viena iš darbo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti ne Lietuvoje.
„Pykau, verkiau, slėgė mintys, kad užgriuvo didelė neteisybė, jog dėl jo atvykau į Kauną, o jis iškeliauja svetur“, – guodėsi Kotryna, – „Kaip likimas taip žaidžia su manimi, kad pasirinkusi meilę gavau antausį“. Tuo metu ją užgriuvo gausybė emocijų, tačiau joms aprimus pašnekovė nusprendė tęsti santykius.
Ji taip pat pasidalijo, kad sunkiausia santykiuose per atstumą yra tuomet, kai užklumpa laimės arba nelaimės akimirkos. Labiausiai ji jautėsi vieniša pirmaisiais studijų metais, nes tuo metu ją užklupo daug naujovių: naujas miestas, nauji draugai ir studijos.
„Taip norėjosi pasidžiaugti, apsikabinti“, – prisiminimais dalijosi Kotryna, – „O vietoje to reikėdavo laukti vakaro ir sutarto laiko, kada kalbėdavomės“.
Tokius santykius Kotryna apibūdino kaip darbą, nes juose vyrauja ne jausmai, o darbinė atmosfera: sutartu laiku skambinti, kalbėti, laukti. Tuo metu nors pora intensyviai bendravo nuotoliniu būdu, tačiau mergina jautėsi vieniša.
Buvo sunku abiems
„Buvo tokių vakarų, kai galvojau, kad skirsiuosi“, – atviravo Kotryna, – „Aš buvau svetimame mieste viena, nes dėl meilės pasirinkau keliauti į Kauną, o ne į Vilnių, kur buvo mano draugai“. Tačiau merginai padėjo tai, kad sunku buvo ne jai vienai. „Justinas verkdavo kartu su manimi“, – pasakoja ji.
Taip mergina matydavo, kad sunku ne jai vienai. Justinas tuo metu norėjo sutaupyti pinigų būstui bei pasiekti karjeros aukštumų. Kotryna matė, kad Justinas per darbą prarasdavo ne tik santykius, tačiau tuo pat metu ir šeimą bei draugus.
„Tai būdavo kartais taip, kad turėdavau nusišluostyti ašaras ir palaikyti Justiną, nes jis praranda žymiai daugiau“, – kalbėjo Kotryna.
Pasimatymai vyko nuotoliniu būdu
Pirmaisiais studijų metais, mergina mokėsi karantino laiku. Ji prisimena, kad tada su Justinu darydavo nuotolinius pasimatymus: žaisdavo kompiuterinius žaidimus, žiūrėdavo filmus.
Šios veiklos porą suartino. Kompiuteriniai žaidimai į santykius įnešdavo žaismingumo ir gerų emocijų. O taip pat pora susiskambindavo, kiekvienas sau pasiimdavo užkandžių ir tuo pat metu pasileisdavo žiūrėti tą patį filmą. „Tada žinodavau, kad nors Justinas toli, bet taip stipriai to nesijausdavo“, – užsiminė pašnekovė.
Svarbus aspektas santykiuose buvo tai, kad Justinas nepamiršdavo Kotrynos nustebinti. Ji pasakojo, kad per Valentino dieną visuomet sulaukdavo skambučio į duris. Atidariusi jas išvysdavo puokštę gėlių. Šie Justo poelgiai leisdavo merginai pasijausti mylimai.
Laukia naujas išbandymas
Pabaigusi studijas Kotryna išvyko į Ispaniją pas Justiną. Pora kartu pragyveno tris mėnesius, tačiau šiuo metu jų laukia naujas išbandymas.
„Meilės srityje viskas puiku, bet norėjau pati pradėti kurti karjerą“, – šypsodamasi pasakoja Kotryna. Prieš savaitę ji grįžo į Lietuvą ir šiuo metu ieškosi darbo.
Kotryna dalijosi, kad šis poros buvimas atskirai kitoks. Pora susitarė, kad jeigu Kotryna ras darbą Lietuvoje, tuomet pasiaukos Justinas – atsisakys savojo darbo ir grįš gyventi su mergina į Lietuvą.
Apie santykius per atstumą tv3.lt žurnalistai taip pat pakalbino ilgametį porų psichologą Mykolą Truncę. Jis atskleidė, ką reikia žinoti prieš pradedant kurti santykius per atstumą ir su kokiomis praktikomis susiduria savo darbe.
Reikia gyventi santūresnį gyvenimą
Komentuodamas Kotrynos santykių situaciją psichologas pasakojo, kad santykiai per atstumą yra lengvesni, kuomet porą vienija draugystė, o ne santuokos saitai.
Psichologas siūlo, pirmiausia, pasitikrinti ar tai tikrai tinkamas žmogus santykiams. Jeigu žmonės patinka vienas kitam, tuomet jų pagrindiniu tikslu tampa buvimas pora. Vėliau, apsigyvenus kartu, porų tikslai neretai išsiskiria. Vyrams prioritetu tampa pinigų uždirbimas ir šeimos išlaikymas, o moterims – vaikų susilaukimas ir namų noras. Tad poros tikslams išsiskyrus antroji pusė tampa nebetinkama santykių kūrimui.
„Jeigu jau matome, kad žmogus yra tinkamas ir abudu nusprendė ateityje gyventi kartu, tai kiekvienas iš jų turi gyventi santūresnį gyvenimą: nevaikščioti po naktinius klubus, neprisigerti, nenugriūti ant šono“, – patarimais dalijosi M. Truncė.
Taip pat svarbu reguliariai susitikinėti ir bendrauti. Bendravimas reikalingas tam, kad pora galėtų palaikyti emocinį ryšį, o susitikimai svarbūs, nes taip nuimama seksualinė įtampa.
Santykiams ne viskas gerai
Pokalbio metu psichologas atkreipia dėmesį į tai, kad jeigu išvykimas yra susijęs su uždirbtų pinigų suma, tai santykiams ne viskas gerai. „Jeigu geri santykiai, tai norisi būti kartu“, – aiškina psichologas.
M. Truncės praktikoje dažnai pasitaiko taip, kad poros nemoka bendrauti taikiai, pasiekti abipusio seksualinio pasitenkinimo ar susitarimo dėl buities. Psichologas mano, kad tokiais atvejais, pora anksčiau ar vėliau susibars ir išsiskirs.
Kuomet šeima turi vaikų, tai vyrai dažnai nenori skirtis, tačiau ir nebenori gyventi kartu. „Tuomet sugalvoja dirbti tokį darbą, kaip tolimųjų reisų vairuotoju, gauti 3000 eurų į rankas ir neklausyti žmonos burbėjimų“, – dalijasi pašnekovas.
Tuomet žmona lieka viena dirbti ir auginti du-tris vaikus. Tokiu būdu partnerė išmoksta savarankiškumo, sprendimų priėmimo bei gyvenimo be sekso. „Jeigu vyras nusprendžia nebedirbti tokio darbo, tuomet jam tampa labai sunku gyventi poroje, nes jis grįžta ne pas tą moterį, kurią paliko, o pas naują, stiprią moterį, kuri padarė karjerą darbe ir dar tris vaikus užaugino“, – pavyzdžiu pasidalijo M. Truncė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!