• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsitęsęs kosulys ir nugaros skausmai išdavė moteriai skaudžią diagnozę – plaučių vėžys. Klastinga liga buvo pastebėta pavėluotai, moteris netrukus mirė. Dabar jos dukra įspėja kitus.

Užsitęsęs kosulys ir nugaros skausmai išdavė moteriai skaudžią diagnozę – plaučių vėžys. Klastinga liga buvo pastebėta pavėluotai, moteris netrukus mirė. Dabar jos dukra įspėja kitus.

REKLAMA

Karen Spencer buvo vos 52 metai, kai jai diagnozavo IV stadijos plaučių vėžį. Gydytojų teigimu, moteriai gyventi buvo likusios vos kelios savaitės.

„Viskas įvyko taip greitai“, – „Cheshire Live“ pasakojo jos dukra Rachael Wilson. Ji teigia, kad mama į gydytojus kreipėsi ne kartą dėl erzinančio kosulio ir nugaros skausmų.

Visgi, atlikti tyrimai ir krūtinės ląstos rentgenas nieko nerodė – moteriai buvo paskirtas inhaliatorius lengvinti kosuliui ir nosies purškalas, rašoma thesun.co.uk.

Situacija nuolat blogėjo

Visgi, po kurio laiko situacija tik prastėjo. Dukra pasakoja, kad jos motina dingo apetitas, todėl pamanė, kad ji apsikrėtė virusu. Anot dukros, į ligoninę jos mama pateko po to, kai nebegalėjo kęsti kankinančio skausmo krūtinės ląstoje.

REKLAMA
REKLAMA

Po porą dienų trukusių tyrimų jai buvo pranešta, kad moteris serga IV stadijos plaučių vėžiu, kuris yra išplitęs į kepenis, stuburą ir dubenį. Teigiama, kad plaučių vėžį galima išgydyti lengvai tuomet, kai šis yra aptinkamas ankstyvoje stadijoje.

REKLAMA

Kadangi moteriai liga buvo pastebėta gerokai per vėlai, ją kankino siaubingi skausmai. Jiems nuraminti moteris vartojo didelį kiekį morfijaus, kad palengvintų simptomus.

Kad mama spėtų su anūkais pasimatyti per Kalėdas, o taip pat ir sudalyvauti savo dukros vestuvėse, Rachel pasakoja, šventės datą atkėlusį į gruodžio 23 d. Tačiau nespėjus sulaukti šventės, jos mamos būklė itin suprastėjo, teko nuolat teikti deguonį.

Kadangi moters mama savo paskutiniąsias dienas norėjo praleisti namuose, su savo šeima, jai buvo leista perkelti ligoninės lovą ir reikalingus aparatus į namus. Klausdama gydytojų, kiek jos mama dar turi laiko, Rachel sužinojo liūdnas prognozes – „jai liko nedaug“.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, tačiau vestuves teko nukelti. Vis labiau prastėjant mamos būklei, ji ir vėl buvo perkelta į ligoninę, kurioje išbuvusi savaitę mirė.

Dabar, pagerbdama motinos atminimą, Rachel pasakoja: „Ji buvo juokinga moteris. Ji mėgo sodininkystę – savo namo sode augino saulėgrąžas ir lelijas, taip pat agurkus, pomidorus ir paprikas...“

Plaučių vėžio požymiai

Primename, kad užkirsti kelią ligai galime laiku pastebėję nerimą keliančius požymius. Plaučių vėžį dažniausiai išduoda šie simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– kosulys, kuris nepraeina po dviejų ar trijų savaičių;

– sunkus kosulys;

– nuolatinis krūtinės ląstos skausmas;

– kosėjimas krauju;

– skausmas kosėjant ar net kvėpuojant;

– nuolatinis dusulys;

– nuolatinis nuovargis arba energijos trūkumas;

– staigus apetito praradimas ir nepaaiškinamas svorio kritimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų