Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stipriai nutukęs vyras, manęs, kad nebesulauks savo 50–ojo gimtadienio, atskleidė, kaip jam pavyko atsikratyti beveik pusės savo kūno svorio ir pasveikti nuo 2–ojo tipo diabeto per vos daugiau nei metus.

Stipriai nutukęs vyras, manęs, kad nebesulauks savo 50–ojo gimtadienio, atskleidė, kaip jam pavyko atsikratyti beveik pusės savo kūno svorio ir pasveikti nuo 2–ojo tipo diabeto per vos daugiau nei metus.

REKLAMA

Ianas Atkinsonas (49) iš Anglijos, anksčiau svėręs daugiau nei 140 kg, numetė 63 kg, kai sužinojo, kad jo įprasta 5 000 kalorijų per dieną mityba nuvarys jį į ligoninę, rašoma dailystar.co.uk.

Dviejų vaikų tėvas reguliariai valgydavo greitą keptą maistą pakeliui į darbą. Su realybe susidurti jam teko 2016 metų rugsėjo mėnesį, kai jam buvo diagnozuotas 2–ojo tipo diabetas ir pavojingai aukštas cukraus kiekis kraujyje. Numetęs beveik pusę savo kūno svorio, Ianas dabar bėgioja maratonus Škotijoje ir užsienyje.

Vyrui buvo pritaikyta griežta dieta, jis pradėjo lankytis pas asmeninį trenerį ir bėgioti, kad suvaldytų diabetą. Gydytojai sako, kad tai – labai retas atvejis. Jo žmona Charlie (46) juokauja, kad jų miestelio žmonės, pamatę jos vyrą, manė, kad ji susirado meilužį – Ianas buvo drastiškai pasikeitęs.

REKLAMA

Ianas sako: „Tokią būklę labai sunku pataisyti, nors gydytojai sako, kad įmanoma. Reikia daug užsispyrimo. Aš svėriau daugiau nei 140 kg, man buvo ką tik diagnozuotas 2–ojo tipo diabetas, o mano cukraus kiekis kraujyje buvo 26. Tai yra tiek daug, kad galėjo tekti gultis į ligoninę, todėl man reikėjo veikti iškart.

Dirbu valstybinėje įmonėje ir man tekdavo nemažai keliauti, laiką leisdavau viešbučiuose ir valgydavau daug greito maisto iš užkandinių, degalinių ir panašiai. Tai buvo labai nesveika mityba, dažnai eidavau su draugais į miestą, kartu valgydavome – alkoholis ir traškučiai. Per dieną suvartodavau 4 000–5 000 kalorijų, kartais gal ir daugiau.“

Supratęs, kad ilgiau taip gyventi negali, Ianas nusprendė numesti nereikalingą svorį. 2018 metų vasario mėnesį jis paskyrė susitikimą su asmeniniu treneriu, apie tai nieko nesakęs nei žmonai, nei vaikams Jacobui (19) ir Alyssai (17).

REKLAMA
REKLAMA

Ianas sako: „Mano gyvenime vyko daug neigiamų dalykų. Man buvo 46–eri, ir aš maniau, kad 50–ojo gimtadienio nesulauksiu. Pirmas kartas sporto klube buvo tikra tragedija – man atrodė, kad nualpsiu. Bet aš nepasidaviau, o visi buvo labai draugiški ir man padėjo, todėl buvo daug lengviau.“

Treneris Ianui patarė stebėti savo suvartojamas kalorijas ir maistines medžiagas. Derinant sveiką mitybą su intensyviu sportu jo liemens apimtis nuo 121–127 cm sumažėjo iki 76 cm. Jam taip pat nebereikia vaistų, o diabetas perėjo į remisiją – tai reiškia, kad jo cukraus lygis kraujyje yra normalus.

Ianas sako: „Man reikėjo gerti vaistus nuo 2–ojo tipo diabeto. Gydytojai liepė jų gerti mažiau, bet aš išvis jų nebegeriu. Jie negali patvirtinti, kad nebesergu diabetu, bet man remisija, o tai iš esmės reiškia, kad diabetas išnyko.“

2019 metų sausį Ianas prisijungė prie vietos bėgikų bendruomenės „Brechin Road Runners“, o dabar jis rungtyniauja maratonuose ir bėgioja beveik kiekvieną dieną. Per savaitę jis nubėga iki 70 km.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigia: „Sporto klubą lankyti pradėjau tam, kad numesčiau svorio, todėl man reikėjo nemažai laiko praleisti ant bėgimo takelio su kardio pratimais. Pirmą kartą užlipęs ant bėgimo takelio jo nekenčiau. Nusistačiau sau tikslus ir bandžiau juos pasiekti, pradėjau rungtyniauti pats su savimi. Su laiku tai man pradėjo patikti, nebegalėjau sustoti.

Tada praėjusių metų sausį pirmą kartą išėjau pabėgioti su bėgiojimo grupe. Ten, kur gyvenu, Brenchine, yra daug takų gamtoje, daug gryno oro ir nedaug automobilių. Išėjimas iš namų labai padeda pakeisti požiūrį. Praėjusių metų gegužę bėgau Edinburgo maratone, o tada vasarą – Aberdyno pusmaratonyje, vėliau dar vieną pusmaratonį Ispanijoje.“

2019 metų kovo mėnesį Ianas pasiekė savo tikslinį 79,5 kg svorį. Vietoj kepto maisto, traškučių ir kitų nesveikų patiekalų, Ianas dabar valgo salotas, neriebų jogurtą, ruduosius ryžius, šviežius vaisius ir daržoves, o vietoj alaus renkasi dietinį toniką su džinu.

REKLAMA
REKLAMA

Ianas sako: „Pakeitus mitybą mano cukraus kiekis kraujyje sumažėjo drastiškai. Labai stengiantis tai įmanoma, o atpildas – nuostabus. Mano gyvenimas labai pasikeitė, su vaikais galiu užsiimti įvairesne veikla, galiu daryti tai, ko anksčiau negalėjau. Diabetas kelia labai didelę riziką, pavyzdžiui, aklumą arba galūnių amputaciją. Mano patarimas visiems yra prisijungti prie bėgiotojų grupės – tai viską keičia iš esmės.“

Prieš prasidedant koronaviruso karantinui šeima planavo persikraustyti į Ispaniją ir pradėti poilsiaviečių vadybos verslą.

Iano žmona Charlie priduria: „Tai neįtikėtina – jam daugelį metų tai nepavyko, aš bandydavau jam padėti. Jis sakydavo, kad tai padarys dėl manęs, bet aš sakydavau, kad turi kažko imtis dėl savęs paties. Tada kažkas pasikeitė. Jausmas buvo toks, lyg turėčiau naują vyrą – gatvėje mus pamatę žmonės manydavo, kad susiradau meilužį. Jis vaikams visada sakydavo niekada nepasiduoti, bet dabar jis pats yra gyvas pavyzdys.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų