Rebeccai Moss iš Stretfordo, Didžiojo Mančesterio, prasidėjo sąrėmiai ir ji ėmė žadinti savo partnerį Thomą Gibsoną.
Kai šis nereagavo, ji tuoj pat iškvietė skubiąją medicinos pagalbą ir bandė jį gaivinti pati. Atvykę medikai konstatavo vyro mirtį. Po kelių valandų Cezario pjūvio pagalba Rebecca pagimdė dukrelę Harper, rašo news.sky.com.
Vyrą rado mirusį
Stokporto koronerio teisme ji pasakojo, kad praėjusių metų birželio 7 d. ji pabudo apie 5.15 val. ryto ir nusileido į svetainę. Jos partneris miegojo ant sofos.
„Bandžiau jį pažadinti ir nudžiuginti, kad šiandien gims mūsų kūdikis, – pasakojo ji teismo posėdyje. – Thomas gulėjo įprastoje miego padėtyje ir nereagavo, todėl nuėjau prie sofos ir jį pabučiavau. Kai lūpomis paliečiau jo kaktą, pajutau, kad jis šaltas ir sustingęs.“
„Nedelsdama paskambinau greitosios pagalbos telefonu ir operatorė man liepė paguldyti jį ant grindų ir daryti dirbtinį kvėpavimą kol atvyks medikai.“
Rebeccai buvo 39 nėštumo savaitė ir jai teko didžiulis krūvis – nukelti vyrą ant žemės bei atlikti dirbtinį kvėpavimą.
Per apklausą ligoninės gydytojas liudijo, kad medikai neteisingai interpretavo Thomo elektrokardiogramą, atliktą prieš 11 dienų, kai jis kreipėsi į ligininės priimamąjį dėl stipraus skrandžio veiklos sutrikimo.
Posėdžio metu paaiškėjo, kad T. Gibsonas buvo fiziškai sveikas, tačiau maždaug tris savaites prieš mirtį jis ėmė viduriuoti ir jį kankino mėšlungis. Gegužės 27 d. jis atvyko į Wythenshawe ligoninės priimamąjį, kur jį apžiūrėjo gydytojas Oliveris Handley.
Medikas nustatė, kad elektrokardiograma rodo pakitimus, ir nusiuntė jį pas aukštesnio rango gydytoją Thomą Bullą.
T. Bullas teigė, kad kardiograma greičiausiai rodo anomaliją, kurią jis apibūdino kaip intraventrikulinę blokadą, kuri, pasak jo, nėra neįprasta ar kliniškai reikšminga, jei nėra kitų su širdies veiklos sutrikimais susijusių simptomų.
„Nebuvo jokių su širdimi susijusių simptomų, todėl pasakiau, kad šiuo metu nereikia atlikti jokio papildomo tyrimo“, – sakė T. Bullas.
Vėliau atlikus analizę paaiškėjo, kad elektrokardiogramoje užfiksuota trečiojo laipsnio širdies blokada – sunkiausia širdies blokada, galinti sukelti staigią mirtį, teigė šeimos advokatai.
„Dabar, žvelgdamas atgal, matau, kad buvo daugiau anomalijų nei tos, kurias pastebėjau“, – pridūrė T. Bullas.
Thomas buvo paleistas iš ligoninės priimamojo, nes medikų nuomone jam nereikėjo skubaus gydymo. Jam buvo liepta atvykti po savaitės, jei skrandžio problemos nepagerės.
Deja, po 11 dienų jis buvo rastas miręs staiga sustojus širdžiai, konstatavo patologas.
T. Gibsono artimųjų advokatai teigė, kad Mančesterio universiteto Nacionalinės sveikatos tarnybos fondas „Manchester University NHS Foundation Trust“ visiškai pripažino savo kaltę dėl aplaidžiai suteiktos medicininės priežiūros likus kelioms dienoms iki jo mirties.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!