naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprotis išgerti 4 energinius gėrimus per dieną studentą privedė iki širdies nepakankamumo ir dvejų mėnesių gydymo ligoninėje.

Įprotis išgerti 4 energinius gėrimus per dieną studentą privedė iki širdies nepakankamumo ir dvejų mėnesių gydymo ligoninėje.

REKLAMA

Pasak gydytojų, 21-erių metų studentas buvo priverstas ligoninėje praleisti 58 dienas. Jis buvo toks nusilpęs, kad gydytojai svarstė, ar jam nereiks organų transplantavimo. Į gydytojus vaikinas kreipėsi po to, kai pajautė dusulį ir neteko daug svorio.

Gydytojai perspėja, kad energetinių gėrimų daroma žala yra didelė. „21-erių studentas ligoninėje turėjo praleisti 58 dienas dėl to, kad kas dieną suvartodavo 4 skardines energetinio gėrimo, ir tai tęsėsi du metus”, – sakė gydytojai.

Kraujo ir kiti tyrimai bei EKG duomenys parodė, kad studentui pasireiškė širdies ir inkstų nepakankamumas – abu organai funkcionavo ne taip, kaip turėtų. Vis dėlto inkstų nepakankamumas greičiausiai buvo sukelts kitos ligos, kuri jam iki šiol nebuvo diagnozuota, praneša dailymail.co.uk

REKLAMA

Energetiniai gėrimai, tokie kaip „Red Bull“ ar „Monster energy“, įprastai sudėtyje turi daug kofeino ir cukraus, o jų populiarumas tarp jaunų žmonių ir paauglių labai didelis.

REKLAMA

Britų sveikatos žurnale gydytojai iš dvejų ligoninių aprašė šį atvejį ir pranešė, kad vyras neturėjo jokios kitos ligos, galėjusios sukelti šią būklę, todėl tą greičiausiai nulėmė tik per didelis energetinių gėrimų suvartojimas.

Kiekvienoje jaunuolio išgertoje skardinėje buvo 160 mg kofeino, tuo tarpu puodelyje kavos yra 100 mg kofeino.

Gydytojų išvada buvo aiški: „Didžiausia tikimybė, kad kardiotoksiškumas kilo dėl energetinių gėrimų. Šis atvejis tik dar labiau padidino ir taip didėjantį susirūpinimą dėl potencialios energetinių gėrimų žalos.“

REKLAMA

Po 9 mėnesių paciento širdis atsistatė, tačiau jos funkcionavimas dar vis šiek tiek sutrikęs. Jis sutiko anonimiškai papasakoti ir apie kitas problemas, kurias sukėlė energetiniai gėrimai.

„Kai išgerdavau po 4 skardines energetinio gėrimo per dieną, nuolat patirdavau drebulį ir padidėjusį širdies plakimą. Dėl to man būdavo sunku susikoncentruoti ir atlikti užduotis.

Taip pat patirdavau migreną, kuri pasireikšdavo net ir dienomis, kai energetinių gėrimų negėriau. Galiausiai atsidūriau intensyvios priežiūros skyriuje. Ši patirtis buvo siaubinga.

Manau, kad turėtume daugiau kalbėti apie energetinių gėrimų daromą žalą. Jie kelią didelę priklausomybę ir manau, kad energetinio gėrimo etiketės, kaip ir cigarečių pakeliai, turėtų iliustruoti jų daromą žalą.“

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų