Ekspertai suglumę: Kanadoje nežinoma smegenų liga susirgo dešimtys žmonių

Kanados Naujojo Bransviko provincijoje virš 40 žmonių susirgo paslaptinga smegenų liga. Kanados sveikatos pareigūnai paaiškino, kad yra 43 atvejų grupė (35 patvirtinti atvejai ir 8 įtariami atvejai), susirgusi nežinomos kilmės progresuojančia neurologine liga.

Naujojo Bransviko vyriausioji sveikatos priežiūros gydytoja dr. Jennifer Russell pažymi, kad tai „greičiausiai yra nauja liga“.

„Turėsime daug darbo, nes reikia nustatyti priežastį“, – pridūrė dr. J. Russell.

Šia liga susirgo įvairių amžiaus grupių žmonės, ir atrodo, kad ji paplitusi Acadian pusiasalyje šiaurės rytiniame Naujojo Bransviko kampe, taip pat Monktono regione pietryčiuose. Jokių atvejų kitose Kanados dalyse ar už jos ribų nerasta.

Pirmasis atvejis buvo aptiktas 2015 m., tačiau atrodo, kad pastaraisiais metais susirgimų skaičius tik didėja. Kaip pranešė CBC, žaliųjų partijos lyderis Davidas Coonas kritikavo visuomenės sveikatos agentūrą dėl nepakankamo skaidrumo pranešant apie šią ligą. Jis sako, kad atvejų skaičius išaugo 2019 m., kai buvo pranešta apie 11 atvejų, ir vėl 2020 m., kai buvo užregistruoti dar 24 atvejai.

„Tai kodėl Naujojo Bransviko gyventojai apie šią ligą sužinojo tik dabar?“, – klausė D. Coonas.

Žmonės, kuriuos kamuoja ši liga, turi daugybę neurologinių simptomų, tokių kaip elgesio pokyčiai, miego sutrikimai, nepaaiškinamas skausmas, haliucinacijos, koordinacijos problemos ir stiprūs raumenų skausmai.

Kaip pažymėjo dr. J. Russell, simptomai turi tam tikrą panašumą su Creutzfeldto-Jakobo liga (CJD) – reta ir mirtina smegenų liga, kurią sukelia prionai, netinkamai sulankstyti baltymai, kurie veikia kaip infekciniai faktoriai. Kai kuriomis priono ligomis galima užsikrėsti vartojant sergančio asmens ar gyvūno smegenų audinį. Taip pat yra keletas neįprastų atvejų, kai žmonės užsikrečia liga suvalgę užkrėstą audinį, pavyzdžiui, voverės smegenis.

REKLAMA

Tačiau ankstyvais laboratoriniais tyrimais CJD ir visos žinomos prionų ligos buvo atmestos. Tai potencialiai reiškia, kad tai yra arba naujas priono ligos variantas, arba – nauja liga.

Pasak CBC, šiuo metu tiriami ir aplinkoje esantys toksinai. Vienas įtariamasis yra B-metilamino-L-alaninas (BMAA) – neurotoksinas, kurį gamina bakterijos, susijusios su jūros gėrybėmis. Kitas sukėlėjas gali būti domoinė rūgštis – dumblių gaminamas neurotoksinas, kuris kaupiasi vėžiagyviuose, sardinėse ir ančiuviuose.

„Mes dar neišsiaiškinome ligos sukėlėjo. Viskas, ką iki šiol analizavome, rodo, kad tai yra aplinkos poveikis rūšims, kuris gaunamas per maistą, vandenį, orą, profesinę ar laisvalaikio veiklą“, – „Medscape Medical News“ pasakojo šios bylos tyrėjas Alier Marrero, neuropatologas iš Dumonto universiteto ligoninės centro Monktone.

„Panašu, kad egzistuoja ir tam tikras susibūrimas į geografines grupes, kuris taip pat implikuoja aplinkos poveikį, – pridūrė A. Marrero. –Kadangi mes dar neturime viso srities vaizdo, šiek tiek per anksti apie tai kalbėti“.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-04-15 09:45:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Praradę amžinąsias vertybes, einam link susinaikinimo
Atsakyti
-1

G
Gal
2021-04-15 09:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eksperimentinių vakcinų pašalinių poveikiai.
Atsakyti
-19

Z
Zita
2021-04-15 09:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj bus išrasta nauja vakcina, greičiau korona pasitrauks, nes smegenys ne juokas
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų