35-erių mamą mirtis ištiko vaikų akivaizdoje: vizitas pas gydytoją buvo atšauktas dėl COVID-19

Širdies ydą turinti moteris sukniubo ir mirė savo dviejų mažų vaikų akivaizdoje. Dėl ydos ji turėjo reguliariai tikrintis kas 6–12 mėnesių, bet vizitai pas gydytoją buvo praleisti.

Jauna mama mirė būdama 35 metų amžiaus nuo staigaus širdies sustojimo – jos reguliarūs vizitais pas gydytoją dėl širdies ydos buvo atšaukti dėl koronaviruso pandemijos. Gemma O‘Shea staigiai mirė gegužės 11 dieną – moteris turėjo širdies ydą, bet jei reikalinga gydytojo apžiūra neįvyko dėl pandemijos, rašoma mirror.co.uk.

Buvo nuostabi mama

Sugniuždytas jos vyras Lee O‘Shea, kartu su Gemma gyvenantis jau 14 metų ir ją vedęs jau penkerius, pasakojo, kad Gemma buvo nuostabi mama savo sūnums Finley (5) ir Masonui (8). Lee sako, kad Gemmos mirtis visai šeimai buvo tikras šokas, nes ji atrodė „sveikesnė nei bet kada anksčiau“.

Moteris turėjo širdies ydą – vienas iš jos širdies vožtuvų iki galo neužsidarydavo. Į ligoninę patikrai ji važiuodavo kas 6–12 mėnesių, bet dėl pandemijos pastaruoju metu šios patikros buvo atliekamos nuotoliniu būdu.

Jos mirties dieną visa šeima buvo nuvažiavę pas Lee mamą pasiimti reikalingų daiktų. Būdama ten, moteris sukniubo sode. Lee dar bandė žmoną gaivinti, bet jos išgelbėti nepavyko.

„Buvome nuvažiavę pas mano mamą pasiimti keleto daiktų – Gemma nešė vieną dėžę, bet ji nebuvo labai sunki“, – pasakoja Lee. – „Kieme buvo purvina, todėl mes norėjome dėžę perkelti per tvorą. Aš nuėjau į kitą pusę, kai kaimynė mane pašaukė ir pasakė, kad ateičiau, nes Gemma sukniubo. Sugrįžęs pamačiau ją gulinčią ant žemės. Ir viskas – jai tiesiog sustojo širdis. Aš kurį laiką bandžiau ją gaivinti, kol atvyko greitoji. Deja, ji jau buvo mirusi. Baisiausia, kad berniukai viską matė, nes tada buvo su manimi. Dėl ne iki galo užsiveriančio širdies vožtuvo jai sustojo širdis.“

Vizitas pas gydytoją buvo atšauktas dėl koronaviruso

Lee sako, kad Gemma su širdies yda gyveno jau daugelį metų ir jautėsi bei atrodė puikiai.

„Kas šešis mėnesius ar metus ji nuvažiuodavo į ligoninę išsamiai patikrai – kardiograma ir taip toliau, bet dėl koronaviruso visa tai buvo atšaukta. Viskas buvo daroma telefonu. Tuo metu ji jautėsi gerai, ar bent jau mes visi taip manėme. Ji dar niekada nebuvo tokia sveika – daug vaikščiodavo, buvo pradėjusi sportuoti. Gal per daug sportavo?

REKLAMA

Nežinia, ar tai galėjo ją neigiamai paveikti. Dabar prisimenu, kad tą dieną jai skaudėjo galvą, bet taip nutikdavo dažnai, nes ji sirgo migrena. Kai taip nutinka, paskui nuolat mintimis grįžti į tą dieną ir galvoji. Prisimenu, kad tądien ji kalbėjo nedaug ir atrodė pavargusi, bet ką mes galėjome žinoti – nieko panašaus nesitikėjome.

Vienas jos širdies vožtuvas ne iki galo užsidarydavo, anksčiau ar vėliau ji turbūt būtų pasidariusi operaciją, bet tuo tarpu ji buvo nuolat stebima ligoninėje. Bėda ta, kad dėl neįvykusių apžiūrų niekas nepastebėjo, kad vožtuvo problema padidėjo dukart – nieko apie tai nė nenumanėme. Tai – dar viena mirtis dėl koronaviruso, nes tik dėl pandemijos ji nevažiavo tikrintis į ligoninę. Galiausiai paaiškėjo, kad taip, jei ji būtų nuvažiavusi į ligoninę, medikai būtų tai pastebėję, bet pandemijos metu važiuoti į ligoninę yra baisu, o taip pat ir nevažiuoti yra baisu.“

Vaikams trūksta mamos

Gemmos gedi ir jos tėvai Claire ir Keithas, du broliai Samas ir Nathanas, sūnūs ir vyras Lee. Jis sako, kad nors Finley dar per mažas, kad suprastų, kas nutiko, Masonui jau labai trūksta mamos.

„Jauniausias laikosi visai gerai, jis po truputį susitaiko, bet vyresniajam, Masonui, labai sunku. Jis eina į mokyklą, bet manau, kad greitai dėl jo kreipsiuosi į specialistus. Jau pradėjau domėtis įvairiomis galimybėmis, manau, kad netrukus reikės ko nors imtis. Dabar jo toks amžius, kad būna ir gerų, ir blogų dienų, viskas labai greitai keičiasi.

Aš jai pažadėjau, kad labai stengsiuosi dėl berniukų – be jų man būtų buvę sunkiau. Jie kasdien man suteikia jėgų atsikelti iš lovos. Dabar – sunkiausias laikotarpis mano gyvenime, bet mano draugai ir šeima labai mane palaiko. Mama net atvažiavo su mumis pagyventi kuriam laikui.“

Lee sako, kad su netektimi tvarkosi diena iš dienos. „Būna visaip“, – sako jis. – „Čia toks dalykas, kad vis tiek reikia gyventi. Turi bandyti gyventi kiek įmanoma normaliau, kad būčiau jiems pavyzdys. Nežinau, ar atrodo, kad jau praėjo daugiau laiko nei 9 savaitės. Atrodo daugiau, nes jau taip seniai jos nemačiau, bet kita vertus, noriu, kad berniukams laikas eitų kuo greičiau, nes laikas gydo.“

REKLAMA

Prisimindamas žmoną Lee sakė: „Ji buvo šeimos moteris. Ji labai mėgo su draugėmis išgerti taurę proseko. Ji buvo labai bendraujanti – jei eidavo linksmintis, šokių aikštelę palikdavo paskutinė. Ji buvo fantastiška mama ir žmona, tikras šeimos žmogus. Ji buvo atsidavusi savo pašaukimui – rūpintis šeima. Ji buvo labai artima su savo mama Claire ir tėčiu Keithu, broliais Samu ir Nathanu.“

Gemma taip pat dirbo finansų kompanijoj. Lee sako, kad jos darbovietė finansiškai labai padėjo po jos mirties – jie taip pat paskelbė aukų rinkimo akciją be mamos likusiai šeimai. 


Rašyti komentarą...
L
Laura
2021-07-21 19:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir taip aišku kad žmones marina prisidengdami pandemija . Žurnalistai vietoj straipsnių rašymo eitų protestuoti. Didelė užuojauta
Atsakyti
0

i
ir
2021-07-21 17:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokiu pilna pas mus
Atsakyti
0

c
cfqw
2021-07-21 17:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
lietuvoj tokiu atveju desimtimis skaiciuoja bet niekas sitam rezime apie tai nekalba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų