• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

34 metų Daniel Bradbury iš Jungtinės Karalystės manė, kad serga depresija, kol jo velionio tėvo DNR tyrimas neparodė, kad jis paveldėjo ankstyvą demenciją ir jam liko gyventi vos keleri metai. Dabar jo žmona įspėja kitus, kokia tai klastinga liga. 

34 metų Daniel Bradbury iš Jungtinės Karalystės manė, kad serga depresija, kol jo velionio tėvo DNR tyrimas neparodė, kad jis paveldėjo ankstyvą demenciją ir jam liko gyventi vos keleri metai. Dabar jo žmona įspėja kitus, kokia tai klastinga liga. 

REKLAMA

Vyras, kuris, kaip manoma, buvo jauniausias demencija sergantis žmogus Jungtinėje Karalystėje, pralaimėjo kovą su klastinga liga.

Pralaimėjo kovą su liga

34-erių D. Bradbury 2017 metų rugsėjį buvo diagnozuota Alzheimerio liga, kai jam buvo vos 30 metų. Tuomet buvo manoma, kad jis gali būti jauniausias šia liga susirgęs britas, rašo mirror.co.uk.

Dviejų vaikų tėtis iš Hucknall, Notingamšyro, prabėgus dviem metams po diagnozės nustatymo pasidalijo liūdnomis naujienomis, kai genetiniai tyrimai parodė, kad jis ne tik paveldėjo geną, bet ir galėjo jį perduoti savo vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Drąsus ir nesavanaudiškas vyras po savęs paliko gražų palikimą – paaukojo savo smegenis tyrimams, kad būtų ieškoma būdų, kaip gydyti šią ligą. Jo žmona Jordan dalijosi širdį veriančiais prisiminimais, kai pranešė, jog jos „Mėlynakiui“ laikas pailsėti, nes jis mirė praėjusių metų spalį. Ji sakė:

REKLAMA

„Mums visiems plyšta širdys. Atėjo laikas pailsėti, ar ne, mano meile? Laikas taikai. Tu nusipelnei kiekvieno jos gramo. Tau davė pačias blogiausias rankas, bet tu visada stengeisi ir, svarbiausia, buvai savimi. 

Norėčiau, kad turėtume daugiau laiko kartu. Aš amžinai būsiu tavo Jord, o tu mano Dan. Padarysiu viską, ką galiu, kad ištesėčiau visus tau duotus pažadus, įskaitant stipresnį vaikų apkabinimą, kad jie žinotų, jog apkabinimas nuo mūsų abiejų. Mes visi tavęs ilgėsimės, mylime tave labiau, nei gali įsivaizduoti. Iki susitikimo, mano meile.“

REKLAMA
REKLAMA

Be tėčio liko du vaikai

Daniel paveldėjo mutavusį geną iš savo tėvo Adrian, kuris susidūrė su tokiu pačiu žiauriu likimu ir pralaimėjo kovą prieš ligą būdamas 36 metų. Tačiau šeima tai sužinojo prabėgus tik 25 metams po to, kai Daniel neteko tėčio. Kai vyrui pradėjo pasireikšti simptomai, jis nusprendė ištirti išsaugotą tėvo kraujo mėginį.

Po to, kai pasireiškė depresijos požymiai, Daniel neteko inžinieriaus darbo, kai atrodė, kad jis nebegeba nieko daryti. Tačiau kai pradėjo prastėti jo atmintis ir mobilumas, jis suprato, kad kažkas ne taip ir nusprendė atlikti tėčio ir savo paties DNR tyrimus. Tuo metu gydytojai perspėjo, kad Daniel vargu ar pavyks sulaukti 30 metų, nes žmonės retai sulaukia vyresnio amžiaus nei asmuo, iš kurio paveldėta liga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima nusprendė pradėti rinkti lėšas, kad galėtų kartu turėti paskutines svajonių atostogas Floridos Disneilende. Surinkta suma pribloškė – jie surinko beveik 20 tūkst. svarų sterlingų ir paaiškino, kad likę 10 tūkst. svarų sterlingų buvo pervesti į Daniel dvynių, keturmečių Jasper ir Lola, kaupiamąjį fondą.

Kalbėdama 2019 metais Daniel žmona Jordan sakė: „Tai ilgiausias ir žiauriausias atsisveikinimas. Stebiu, kaip mano gyvenimo meilė tiesiogine prasme nyksta prieš mano akis. Ir tai dviguba nesėkmė, nes ne tik prarandu savo sielos geriausią draugą, bet jis galbūt perdavė geną mūsų vaikams. Taigi man gali tekti iš naujo susidurti su liga, kai vaikai paaugs ir jiems pasireikš simptomai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų