31-erių Eldina savo ūsų net neketina nusiskusti: pasakė, kodėl juos augina

31-erių metų Eldina Jaganjac dažnai sulaukia žiaurių replikų ir žvilgsnių dėl savo ūsų ir suaugusių antakių, tačiau ji vis tiek neketina šių veido plaukelių šalinti. Tam ji turi vieną argumentą.

7

Korepetitorė iš Danijos nusprendė nešalinti plaukelių virš viršutinės lūpos ir tarp antakių, nes tai padeda išvengti blogų pasimatymų – ir jai patinka būti kitokia.

Eldina užaugo mažame miestelyje, kuriame žmonės turėjo griežtas grožio normas.

Tačiau paaugus, ją liūdino ir trikdė tai, kad moterys turi pasišalinti net menkiausius kūno plaukelius. Dėl šios priežasties, ji 2020-ųjų metų kovą nusprendė, kad laikas skustuvą „padėti į šalį“ ir leisti ant veido augantiems plaukeliams vešėti.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Eldina Jaganjac

„Kol neleidau savo antakiams suaugti, jaučiau, kad yra tik tam tikras numatytas skaičius pasirinkimų, kaip moteris turėtų atrodyti.

Palyginus su vyrais, mes turime praleisti žymiai daugiau laiko prie veidrodžio ir daugiau investuoti į savo išvaizdą, kad būtume palankiai priimamos visuomenėje. Pavyzdžiui, jeigu vyras nesiskuta barzdos ar ūsų ir neišsipešioja antakių, niekas to nepastebės, nes taip yra įprasta.

Kaip ir daugelis kitų moterų, aš turėjau išmokti taip save kontroliuoti. Pavyzdžiui, aš nesijausdavau gerai viešumoje, jeigu mano antakiai nebūdavo pakankamai ploni arba negalėjau eiti į sporto salę, nes mano kojos nebuvo švariai nuskustos.

Dabar aš pasirinkau daugiau koncentruotis į turimas užduotis ir tikslus, kuriuos turi įgyvendinti, ir mažiau į tai, kaip atrodau jų siekdama, ar žmonėms patinku, nes tikriausiai vis tiek jų daugiau nepamatysiu, o jeigu ir pamatysiu – man nerūpi“, – metro.co.uk  kalbėjo ji.

Sprendimas nebešalinti ant veido augančių plaukelių Eldinai įkvėpė pasitikėjimo savimi ir jai neberūpi, ką žmonės galvoja apie jos išvaizdą.

Tačiau ji vis tiek susilaukia nepažįstamų žmonių piktų komentarų ar žvilgsnių.

„Man nerūpi, ką kiti galvoja. Tai yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Aš norėčiau, kad žmonėms taip labai nerūpėtų, kaip turi atrodyti moteris.

REKLAMA

Žmonės prie manęs prieidavo gatvėje ir pasakydavo, kad tai yra „kieta“, o keli nepažįstamieji tiesiog mane aprėkė. Iš pradžių tai buvo nejauku, tačiau, jeigu tie žmonės neturi daugiau ką veikti, tik rėkti ant nepažįstamųjų – tebūnie. Aš nenoriu švaistyti savo energijos ir laiko tiems, kurie, matyt, jo turi per daug.“

„Aš vis sulaukiu neigiamų komentarų, bet retai jie būna iš suaugusių žmonių. Dažniausiai paaugliai internete man bando aiškinti, kaip reikia gyventi. Arba tiesiog parašo „suaugęs antakis“.

Manau, kad sunku suprasti lyčių roles, kai esi paauglys ir bręsti, todėl, manau, matydami moterį, kuri nesielgia taip moteriškai, kaip jiems buvo diegta, jie pradeda svarstyti savo pačių „normalumo“ normas.

Esu užtikrinta ir tuo, kad sulaukiu neigiamų komentarų sau už nugaros, tačiau tai nesvarbu. Esu pastebėjusi ir tai, kad kartais vyrai į mano veidą ar neskustas kojas žiūri taip lyg turėčiau tris galvas“.

Eldina savo neįprastą išvaizdą laiko privalumu, nes tai leidžia lengvai atsikratyti žmonių, kurie tik švaistytų jos laiką. Jos suaugęs antakis ir ūsai padeda nustatyti, koks tolerantiškas yra į pasimatymą atėjęs asmuo.

„Pačioje bendravimo pradžioje nebelieka pačių konservatyviškiausių žmonių“.

Eldina dar niekada taip nepasitikėjo savimi ir ji nori paskatinti žmones nustoti nerimauti dėl savo išvaizdos.

„Aš nebebijau atrodyti kitaip ir jaučiuosi taip lyg dabar galėčiau priimti daugiau „netradicinių“ sprendimų“.


Rašyti komentarą...
M
M.T.
2021-02-27 19:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš pati turiu veido plaukotumą,Tai harmonų sutrikimas pati žinau.To nelinkėčiau to niekam.
Atsakyti
-2

M
M.T.
2021-02-27 19:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš pati turiu veido plaukotumą,Tai harmonų sutrikimas pati žinau.To nelinkėčiau to niekam.
Atsakyti
-2

:
:)
2021-02-27 20:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė! Mažiau reik klausyt kitų cypavimų ir laikytis išgalvotų standartų. Jei nepatinka kažkam, tegul nespokso :D
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų