Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 28-osios rytą Silvestras nubudęs išgirdo dūžtančių stiklų garsą. Iš pradžių 22-ejų vaikinas nieko blogo nepagalvojo, tačiau po akimirkos suprato, kad jų namus glemžiasi ugnis. Už drąsą gelbėjant savo mažąją sesutę ir mažąjį broliuką, Silvestras sulaukė „Lietuvos garbės” „Metų narsos” apdovanojimo.

Birželio 28-osios rytą Silvestras nubudęs išgirdo dūžtančių stiklų garsą. Iš pradžių 22-ejų vaikinas nieko blogo nepagalvojo, tačiau po akimirkos suprato, kad jų namus glemžiasi ugnis. Už drąsą gelbėjant savo mažąją sesutę ir mažąjį broliuką, Silvestras sulaukė „Lietuvos garbės” „Metų narsos” apdovanojimo.

REKLAMA

„Tas rytas. Atsikėlęs žadėjau važiuoti šienauti. Atsibudęs lovoje gulėjau ir scrolinau telephone, žiūrėjau orus ir išgirdau, kad langas išdužo. Nieko blogo nepagalvojau, nes ir mes su broliu maži buvom viską pridarę. Galvojau, gal iš mažųjų kažkas kieme su kamuoliu žaidė ir išdaužė langą. Bet kai išgirdau dužimą antrą kartą, suspaudė širdį, kad jau reikia žiūrėti, kas vyksta.

Išėjau tik iš kambario ir pamačiau, kad brolis iššoko per langą. Sakau, ką čia dirbi, nes tada dar dūmų nesimatė. O tada virtuvėj pamačiau liepsnas“, – apie birželio 28-osios rytą pasakoja Silvestras.

REKLAMA

Meldėsi, kad visi būtų gyvi

Rietavo seniūnijoje, Palūkalnio kaime gyvenusios šeimos namuose iš viso auga 9 vaikai. Iš degančio namo ištrūkę vyresnieji broliai Silvestras ir Bernardas (21) pamatė, kad į lauką išbėgę ir 3 kiti vaikai, tačiau niekur nebuvo dar keturių. Broliai iškart suprato, kad reikia grįžti į degantį namą.

REKLAMA
REKLAMA

„Bernardas išmušė tėvų kambario langą, kadangi jis buvo visas kruvinas, aš šokau į vidų ieškoti kitų vaikų. Dar vieną brolį išsiuntėme pas tėvus, nes nežinojome, kiek vaikų likę namuose. Viskas įvyko staigiai“, – pasakoja Silvestras.

Tėvai su dviem vaikais tuo metu buvo išvykę pasirūpinti gyvuliais, tačiau to kiti vaikai dar nežinojo, nes tėvams išėjus jie vis dar miegojo.

Įlipęs į vidų vaikinas pašaukė sesutę (11). Radęs ją, apgraibomis nunešė prie lango ir perdavė ją ten laukiančiam Bernardui. Per dūmus jau nieko nebesimatė, tačiau Silvestras grįžo atgal ieškoti broliuko (9), kuris jau kosėjo nuo aitrių dūmų. Jį taip pat nunešė iki lango ir perdavė broliui. Tačiau tuo metu jie vis dar nežinojo, kur yra kiti du vaikai:

„Kai ištraukėme vaikus iš namo, brolis nuėjo prie tvenkinio nusiplauti žaizdų. Ėjau pažiūrėti, kad jis nenualptų ar dar kas neatsitiktų. Eidamas atsisukau, pamačiau namą skendintį liepsnose, persižegnojau ir nuėjau prie brolio. Tuo metu dar nežinojome, kad du vaikai buvo su tėvais išvažiavę, tai visą laiką meldžiausi, kad visi būtume gyvi ir kad nieko tam name nebūtų likę“.

REKLAMA
REKLAMA

Gaisras kilo savaime

Pasak Plungės PGT viršininko Mykolo Pronckaus, atvykus ugniagesiams namas jau degė atvira liepsna.

„Gaisrą gesino 10 Plungės PGT ir Rietavo komandos ugniagesių, atvykusių su 4 gaisrinėmis autocisternomis. Greičiausiai jis kilo dėl netvarkingos elektros instaliacijos ar elektros prietaisų gedimo virtuvėje. Name buvo įrengti ir autonominiai dūmų detektoriai, tačiau jie neveikė. Namas gaisro metu sudegė visiškai“.

Dabar jų šeima gyvena nedideliam name, kuriame yra du kambariai. Juose leido gyventi žmonės. Silvestras perėmė iš tėvų ūkininkavimą. Dabar jis prižiūri 79 galvijus. Tačiau vaikinas išlieka kuklus ir tokiomis sąlygomis nesiskundžia:

„Gyvenimas tęsiasi. Vis stogas virš galvos. Gyveni, darbuojiesi... Svarbu, kad turime, kur nakvoti“.

Apdovanojimas – visiška staigmena

Tai, kad jo narsa buvo apdovanota „Lietuvos garbėje“, Silvestrui buvo visiška staigmena. Ją suorganizuoti padėjo jo mergina Dovilė.

„Buvau apšalęs, nesitikėjau. Draugė man sakė važiuojam į kaimą, kuriame ūkininkauju, ten tau dovaną turiu. Galvoju, ką ji čia sugalvojo, nes juk ne mano gimtadienis, ne kokia vyrų diena, tai kokia čia dovana. Sako, noriu nustebinti ir tiek. Na, gerai, važiuojam.

REKLAMA
REKLAMA

Važiuojant žiūriu, kad kažkas stovi ties sankryža į mūsų kaimelį. Galvojau, kad policijos postas. Draugė juokiasi. Žiūriu, kad ten stovi limuzinas. Sakau, žiūrėk, vestuvės vyksta. Bandau pravažiuoti pro šoną, bet jie mus susistabdė ir sako „einam“. Aš vis dar nežinojau, kas vyksta. Nebesupratau, kas ir kaip, visas drebėjau (juokiasi).

Labai džiaugiuosi apdovanojimu ir esu nustebęs, kad mane išrinko. Tikrai nesitikėjau, kad čia kažkas panašaus galėjo būti”, – su šypsena pasakoja vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI