18-os metų iš namų pabėgusios kaunietės likimas spaudžia širdį: bijojo pasakyti, kad pastojo

32-ejų Agnės Petrauskaitės gyvenimas nebuvo rožėm klotas – nuo mažens patyčias kentusi neįgali mergina būdama 11 metų neteko mamos, o netikėtai pastojusi būdama 18-os metų pabėgo iš namų, nes bijojo tėčio ir pamotės reakcijos. Tačiau dabar Agnė džiaugiasi gyvenimu, nes turi du gražius vaikus ir pomėgį, kuris leidžia užsidirbti.

8

„Vaikystėje jaučiuosi kitokia, nes visi žiūrėdavo, šaipydavosi. Bet dabar aš taip nesijaučiu, esu įgavusi pasitikėjimo savimi ir į klubą galiu nueiti ir su trumpa suknele, nors mano kojos gal ir kreivos. Supratau, kad grožis ne tik išvaizdoje slypi“, – šypsosi Agnė.

Agnei vaikystėje buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, dėl kurio jai kartais sunkiau kalbėti ar eiti. Kai jai buvo vos 11 metų mirė mama.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Agnė negalėjo susirasti darbo, todėl ėmė gaminti muilą

„Vaikystėj netekus mamos nelabai kas manęs ir klausė, kaip tu gyveni, ar viskas gerai... Didžiausią meilę jutau iš senelių ir mamos sesių. Būdavo, kad sakydavo man, kad turbūt vaikų neturėsiu arba man reikės vyro, kuris už mane gamintų, tvarkytųsi. Iš tikrųjų manęs net maisto ruošti nemokė...“, – pasakoja moteris.

Gyventi po mamos mirties su tėčiu Agnei miela nebuvo – iki šio įvykio jį matydavo vos 3-4 kartus per metus, o staiga teko persikelti pas jį.

„Tikėjausi, jog po mamos mirties galės mane auginti teta, bet tėvas užsimanė...“, – sako Agnė.

Agnė neturėjo kito pasirinkimo, tik gyventi su tėčiu. Atėjus paauglystei jai norėjosi ieškoti pažinčių ir užmegzti romantiškus santykius. Kai buvo 17-os, netikėtai Agnė pastojo, o vaikelio tėvas atsakomybės išsigando.

Tėčio nematė 12 metų

Vaikinui pabėgus, Agnė ir vėl ėmė susirašinėti internete, o vienas iš tų draugų pasiūlė merginai atsikraustyti į Kauną. Agnė nusprendė iškeliauti iš gimtųjų namų Šiauliuose, nes neturėjo ko prarasti.

„Pastojus labai bijojau tėvų reakcijos, žinojau, jog palaikymo tikrai nebus, juk laiko mane vos ne ligoniu. O apie mano nėštumą sužinojo, nes išvykdama palikau raštelį, jog laukiuosi, man viskas gerai ir kad neieškotų.

Visą vasarą leidau kaime, tai tėvas nelabai žinojo ir domėjosi, kaip man ten sekasi, nors ir žinojo, kad turiu draugą, matė jį“, – pasakoja Agnė.

Kaune apsigyvenusiai nėščiai 18-metei gyvenimas iš pradžių buvo gana sunkus. Buvo sudėtinga pradėti savarankiškai tvarkyti reikalus ir gyventi, juolab kai jai išėjus iš namų, jos banko kortelė liko pas tėtį, kuris kelis mėnesius nesigėdijo leisti Agnės gaunamų pašalpų, kol mergina nepasidarė naujos banko kortelės.

„Man tai atrodo taip žema“, – priduria ji. –  „Beje po išėjimo iš namų su tėčiu nebendraujam.,. Neseniai aš nusiunčiau jam anūkų nuotrauką paštu, bet jokio atsakymo. Gal nebegyvena ten, o gal tiesiog nenori žinoti. Paskutinį kartą matėmės prieš 12 metų“.

REKLAMA

Nusprendė auginti vaikus viena

Gimus pirmajam sūnui Agnei norėjosi verkti iš laimės: „tada pagalvojau, kad pagaliau turiu dėl ko  džiaugtis, gyventi...“.

Su draugu, pas kurį atsikėlė į Kauną, Agnė susilaukė dukros, tačiau laimingos pabaigos nesulaukė ir šįkart. 

„Tapti vieniša mama norėjau seniai, bet buvo brangu ir baisu išeiti vienai. Namie paskutiniu metu viskuo rūpinausi aš viena, dukros tėtis nedirbo, o po to dar ėmė gerti. Visur turėjau eiti viena ir išgyventi.

Į Šiaulius negrįžau, toliau gyvenu Kaune ir jaučiuosi tvirčiau stovinti ant kojų. Tik gaila, jog yra piktų žmonių, kurie visad pabrėžia, kad tokie žmonės kaip aš gyvena iš mokesčių mokėtojų pinigų, o dar vaikų invalidai prisidaro... Man tokie žmonės atrodo labai šlykštūs, lyg žmogus rinkosi turėti negalią, o vaikų norėti irgi nusikaltimas“, – sako Agnė.

Dabar ji yra labai laiminga, nes yra ne tik dviejų nuostabių vaikų mama mama, tačiau jos širdyje jau 4 metus kupina meilės, nes jai pavyko atrasti savo gyvenimo draugą.

Atrado muilo gamybą

Dėl negalios Agnei vis nesisekė rasti ir darbo. Moteris vis ieškojo idėjų, kaip užsidirbti, ir vieną dieną „Facebook“ pamatė, kaip gaminimas muilas.

„Ėmiau ieškoti informacijos, kaip ir ko tam reikia. Pamėginau ir patiko. Patinka maišyti spalvas, išgauti įvairius atspalvius ir kvapus“, – aiškina ji.

O vėliau „Facebook“ pamatė ir iš muilo pagamintas gėlių puokštes. Iš pradžių moteris galvojo, kad galbūt tai ne jai ir bus per sunku, tačiau nusprendė išbandyti ir puikiai pavyko.

„Kaip džiaugiasi širdis, kai žmogus gavęs tokią dovaną paklausia „čia tu padarei?“. Vis dėlto žmonės mieliau perka muiliukus nei puokštes, o labiausiai domisi prieš šventes, Kalėdas.

Mano muilo puokštės kainuoja nuo 8 iki 15 eurų, o ją padaryti užtrunka 1-2 dienas. Priklausomai kiek turiu tos rūšies gėlių formų. Kol kas turiu po vieną vienos rūšies gėlės formą, tai jeigu puokštėje 5-7 gėlės, užtrunka, kol sustingsta muilas formoje, tačiau žadu įsigyti ir daugiau“, – sako Agnė.

Įvairių geliu puokštė. 10€

Posted by Agniuko Muilas Ir Geles on 2021 m. rugpjūčio 9 d., pirmadienis

Supakuoti ir išsiųsti užsakymus jai padeda dukra. Moteris džiaugiasi, kad šiuo metu sulaukia nemažai užsakymų, kurie padeda prisidurti pragyvenimui, tad tikisi, kad taip bus ir toliau.


Rašyti komentarą...
S
Sėkmė
2021-08-27 19:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė, svarbu kad nepasidavė, linkiu sėkmės
Atsakyti
0

V
Valio
2021-08-27 19:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė kad nepasidavė, stiprybės
Atsakyti
0

M
M
2021-08-28 10:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ,kad šitaip ,,prasimušei,, į gyvenimą ,ne visiems taip išeina ,puokštės labai gražios ,turi meno ,,gyslelę, linkiu sėkmės.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų