Priešlaikinės ejakuliacijos diagnostikos kriterijai ir gydymo galimybės

Priešlaikinė ejakuliacija – tai būklė, kai ejakuliacija įvyksta per greitai ir toks sutrikimas kamuoja nuolat arba periodiškai. Tai reiškia, kad sėklos išsiveržimas įvyksta dar glamonių metu, pirmojo varpos ir makšties kontakto metu arba labai greitai po varpos penetracijos. Ankstyva ejakuliacija kelia nepatogumų ir pačiam vyrui, ir jo partnerei – lytinis aktas būna pernelyg trumpas arba jo atlikti praktiškai neįmanoma.

Pora (nuotr. Shutterstock.com)

Kada gali būti įtariama priešlaikinės ejakuliacijos problema?

Priešlaikinė ejakuliacija diagnozuojama ir vaistiniai preparatai skiriami, remiantis tam tikrais kriterijais:

•    laikas iki ejakuliacijos po įsiskverbimo į makštį (intravaginalinės ejakuliacijos latentinis periodas) trumpesnis negu dvi minutės, o kartais šis laikas nesiekia net ir vienos minutės;

REKLAMA

•    būdinga nuolatinė arba pasikartojanti ejakuliacija po minimalios seksualinės stimuliacijos prieš įsiskverbiant, skverbiantis ar iškart įsiskverbus į makštį ir anksčiau, nei to nori vyras ir (arba) jo partnerė;

•    pacientas dėl priešlaikinės ejakuliacijos labai kenčia ir patiria didelių psichologinių sunkumų santykiuose su partnere; būdingas nerimas, baimės, savęs menkinimas, nusivylimas, pasitikėjimo mažėjimas, lytinių santykių vengimas ir panašiai;

•    pastebima bloga ejakuliacijos kontrolė – tai reiškia, kad vyras visiškai negali suvaldyti/ nutolinti ejakuliacijos ir šis procesas nuo jo visai nepriklauso;

•    buvusi priešlaikinė ejakuliacija daugeliu atvejų, bandant lytiškai santykiauti per praėjusius 6 mėnesius – problema kamuoja bent pusę metų ir, žinoma, nuolat gilėja (geriausia tiek net nelaukti ir į gydytoją kreiptis iš karto, vos tik pasikartojanti priešlaikinė ejakuliacija kelia bent mažiausių nuogąstavimų). 

Svarbiausia – abipusis palaikymas

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymas remiasi priežasties, kuri ją galimai sukėlė, šalinimu arba koregavimu. O priežastys gali būti įvairiausios – nuo įgimtų iki įgytų, nuo psichologinių iki organinės kilmės. Kai priežastis neaiški, vis tiek stengiamasi maksimaliai padėti pacientui – itin svarbus jo tikėjimas, motyvacija ir besąlyginis partnerės palaikymas. Pasitaiko atvejų, kai poros santykiai po seksualinių problemų sprendimo (tai darant kartu) tik sutvirtėja – partneris ir partnerė apie savo antrąją pusę sužino daugiau, gali mėgautis atvirumu ir visišku atsidavimu. Tad nuoširdus palaikymas vaidina itin reikšmingą vaidmenį ne tik priešlaikinės ejakuliacijos, bet ir kitų lytinių disfunkcijų gydyme. 

REKLAMA

Maksimalų efektą pasiekti padeda gydymo metodų derinimas

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymui dažniausiai pasirenkama elgesio terapija, gydymas vaistais arba įvairių gydymo metodų deriniai. 

Verta paminėti dvi dažniausiai taikomas elgesio metodikas – „Start-stop“ techniką ir užspaudimo techniką. „Start-stop“ metodika remiasi tuo, kad juntant artėjančią kulminaciją, reikia pusei minutės – minutei nusiraminti ir sustoti. Vėliau galima tęsti toliau – tikėtina, kad lytinio akto trukmę tikrai išeis prailginti ir kulminacija atkeliaus bent po kelių tokių sesijų. Užspaudimo metodika remiasi apyvarpės suspaudimu iš karto po to, kai tik pajuntama artėjanti ejakuliacija – įvaldžius šią techniką, taip pat pavyksta prailginti malonumų trukmę. Beje, elgesio terapijoje itin svarbus partnerės palaikymas – tik tuomet jų praktikavimas bus veiksmingas. 

Jei šių metodų, prezervatyvų arba gelių, purškalų ir tepalų su anestetikais nepakanka, tuomet galima išmėginti veiksmingą ir patogų gydymą vaistiniais preparatais, veikiančiais serotonino apykaitą. Serotoninas, dar vadinamas laimės hormonu, labai svarbus lytinei funkcijai ir lytinio akto sėkmingumui. Gydytojas urologas gali skirti tokį vaistą, kuris pritaikytas specialiai priešlaikinės ejakuliacijos problemai spręsti  - dauguma atvejų jis veiksmingai padeda prailginti lytinio akto trukmę, gerinti ejakuliacijos kontrolę ir padėti vyrui labiau savimi pasitikėti. 

Jei manote, kad priešlaikinė ejakuliacija galimai palietė ir Jūsų lytinį gyvenimą, tuomet daugiau nebedelskite ir kreipkitės į gydytoją urologą. Taip išsaugosite ne tik kokybišką lytinį gyvenimą, pasitikėjimą savimi, bet ir sustiprinsite santykius su antrąja puse. Negydoma problema linkusi įsisenėti ir pridaryti daug žalos.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų