Mantas būdamas 6-erių pirmą kartą išbandė narkotikus. Tapęs paaugliu vykdė ginkluotus apiplėšimus, platino narkotikus, buvo įklimpęs skolose, gyveno gatvėje, o galiausiai atsidūrė nepilnamečių kolonijoje. Dabar jam 29-eri. Vyras jau pusantrų metų yra švarus ir dėkoja Dievui, kad parodė tikrąją gyvenimo prasmę.

Mantas pirmąją „dozę“ išbandė 6-erių: į narkotikų liūną nėrė paskui mamą (nuotr. asm. archyvo)

Mantas pirmąją „dozę“ išbandė 6-erių: į narkotikų liūną nėrė paskui mamą (nuotr. asm. archyvo)

Išgirdus kauniečio istoriją ji skamba, kaip itin įtempto siužeto filmas, tačiau taip iš tikrųjų atrodė jo gyvenimas.

 „Mano mama vartojo narkotikus – rūkydavo heroiną. Aš tiesiog visada matydavau, kaip ji tai daro. Vieną rytą, kai man buvo 6-eri, atsikėliau ir įlindau į jos piniginę paimti dviejų litų, manau, kad daug vaikų taip daro. Radau ten sulakstytą folijos gabaliuką su heroinu viduje.

Paėmiau jį ir užsirūkiau. Aš įtraukiau tik du dūmus, kadangi 6 metų jau rūkydavau“, – pasakojimą pradeda Mantas ir priduria, kad ypatingo poveikio nebuvo, tačiau šis įvykis įsirėžė į atmintį.

Vogė ir maistui, ir narkotikams

Nuo pat vaikystės Mantas lankė specialias mokyklas, tačiau retkarčiais iš jų grįždavo į namus. Viskas pasikeitė, kai jis pavogė iš mamos 4000 litų ir pabėgo iš namų. Tuo metu ir vaikino mama pabėgo į užsienį, dėl kilusių problemų su teisėsauga – ji buvo kišenvagė, vartojo narkotines medžiagas. Taip Mantas pateko į mokykla, kurioje mokėsi vaikai linkę į nusikalstamumą. Ten su bendraamžiais pradėjo bėgti iš pamokų, uostyti klijus.

REKLAMA

Mantas taip atrodė įnikęs į kokainą

Mantas taip atrodė įnikęs į kokainą

„Vogti pradėjau gal dar pirmoje klasėje, buvau linkęs į nusikalstamumą nuo pat pradžių. Paskatino nepriteklius, paprasčiausias noras valgyti, nes daug laiko gyvendavau gatvėje, o gyventi kažkaip tai reikėjo. Atiminėdavau telefonus, nes tais laikais jie buvo ypač brangūs, žinoma, taip pat ir pinigus iš bendraamžių“, – pasakoja jis.

Būdamas 13 metų Mantas pradėjo vartoti narkotikus. Viskas prasidėjo nuo žolės. Kai jam buvo 15, pradėjo vartoti ekstazi. Iš pradžių per dieną suvartodavo 1-2 tabletes, tačiau galiausiai situacija tapo nekontroliuojama ir dienos norma buvo 10-12 tablečių.

Dėl skolų sulaužyti kaulai

„Buvo gana paprasta gauti narkotikų. Tuo metu Kaune buvo tokios, pavadinkime, nepilnamečių gaujos, kur vyresni 17-18 metų nariai duodavo narkotikų jaunesniems. Man pačiam buvo 14, kai pradėjau. Jiems reikėjo, kad kažkas prekiautų, todėl duodavo ir pasitikėdavo“, – pasakoja jis.

Paklaustas, kaip rasdavo žmonių, kuriems reikalingi narkotikai, Mantas sako, kad tai nebuvo sudėtinga. Užtekdavo nueiti į klubą, kuriame buvo rengiami šokiai nepilnamečiams, ten ir susirasdavo naujų klientų.

Intensyvus narkotikų vartojimas tęsėsi iki 17 metų, kol Mantas neatsidūrė nepilnamečių kolonijoje.

„Mane pasodino dėl vagysčių. Tarp mano nusikaltimų buvo ginkluoti apiplėšimai, buvo paprastos vagystės, nes pinigų nuolat trūkdavo ir buvau įklimpęs į skolas už ekstazi tabletes. Man už tai buvo ir pirštą sulaužę ir į mišką išvežę.

Atiduoti skoloms man reikėjo pinigų. Plėšdavau butus, vogdavau rankinukus. Gerdavome su bendraamžiais iš globos namų, o kai pritrūkdavo pinigų eidavome plėšti“, – savo istorija dalinasi jis.

REKLAMA

Tris kartus ištraukė iš mirties gniaužtų

Pirmą kartą į reabilitacijos centrą Mantas pateko būdamas 15. Tačiau tai nedavė rezultatų. Išėjęs jis ir toliau vartojo narkotikus. Ekstazi pakeitė amfetaminas, o vėliau pradėjo leistis heroiną ir amfetaminą.

Taip atrodydamas atvyko į reabilitacijos centrą

Taip atrodydamas atvyko į reabilitacijos centrą

„Aš turėjau labai daug problemų. Buvau priklausomas nuo kokaino, vežiojau kontrabandą, buvau prisidirbęs, skolos auga. Kadangi negalėjau išsikapstyti iš savo problemų, vieną kartą pabandžiau nusižudyti. Antrą kartą irgi nepavyko – iš buto mane ištraukė policija.

Trečią kartą nuvažiavau į taborą ir pasiėmiau „auksinę adatą“. Išsinuomojau viešbučio kambarį ir jame užsidaręs susileidau švirkšto turinį. Mane rado visą pamėlusį. Aš gulėjau reanimacijoje, porą dienų praleidau komoje, buvau paralyžiuotas“, – pasakoja Mantas.

Po šio įvykio vyras atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Joje iš socialinės darbuotojos jis išgirdo apie reabilitacijos centrą „Naujas gyvenimas“. Į jį Mantas nuvyko, nes paprasčiausiai neturėjo, kur eiti.

„Pusę metų reabilitacijos centre aš tiesiog tuščiai sėdėjau ir nežinojau, kur eiti ar ką daryti. Po to pradėjau tikėti Dievu. Supratau, kad mano vieta yra čia. Aš ne veltui nemiriau nuo „auksinės adatos“ – Dievas man padėjo“, – įsitikinęs jis.

Sutinka buvusius pažįstamus

Mantas pasakoja, kad gyvenimas reabilitacijos centre nebuvo lengvas: turėjo susitvarkyti su kylančiomis emocijomis, pakeisti savo mąstymą ir elgesį. Dabar vyras pats reabilitacijos centre padeda kitiems išbristi iš priklausomybių liūno.

REKLAMA

Dabar vyras pats reabilitacijos centre padeda kitiems išbristi iš priklausomybių liūno

Dabar vyras pats reabilitacijos centre padeda kitiems išbristi iš priklausomybių liūno

„Visada išeidamas iš kalėjimo aš norėjau susitvarkyti gyvenimą. Galvodavau, kad išeisiu, susirasiu, kur gyventi, kad ir nakvynės namuose, pradėsiu dirbti. Bet visada gaudavosi ne taip.

Sutikdavau seną pažįstamą ir prasidėdavo alus, sidras, po to narkotikai – iš pradžių lengvesni, po to sunkesni. Jeigu būtų pasitaikiusi galimybė anksčiau ateiti į tokį centrą, tikiu, kad gyvenimas būtų pasikeitęs anksčiau“, – sako jis.

Dabar Mantas daugiau laiko leidžia su šeima: neseniai atostogavo pas dėdę ir tetą. Jie džiaugiasi vyro pokyčiais, nes negalvojo, kad reabilitacijos centrai iš tikrųjų gali padėti pakeisti gyvenimą. Tačiau ne visi džiaugiasi matydami tokius vyro pokyčius.

„Buvau Kaune sutikęs porą narkomanų. Jie žiūrėjo į mane, klausė, kaip pasikeičiau. Kviečiau juos ateiti pas mus, bet jie... Jų mintyse vien narkotikai. Sako, kad atvažiuos pasižiūrėti, bet taip ir nesulaukiame. Jie mato, kad aš pasikeitęs: stambus, švariai ir gražiai apsirengęs, gražus.

Jie tai mato ir stebisi. Bet kai kurie man sako, kad esu d*bilas, durnas. Tie, kurie vartoja narkotikus, galvoja, kad jie yra bachūrai, tačiau jie nesupranta, kad apkvaišę negali matyti realios padėties“, – apgailestauja vyras ir priduria, kad vartodamas pats nematė gyvenimo prasmės, tikslo, nežinojo, ką daryti, o mintys sukosi tik apie kitą dozę.

Jau pusantrų metų Mantas yra švarus

Jau pusantrų metų Mantas yra švarus

Po daugelio metų tylos – susitikimas su mama

Kai Mantas buvo 15 metų, susirado savo mamą. Ilgą laiką apie ją nieko nežinojo. „Facebook“ socialine tinkle jis susirado sesę, kurį laiką bendravo, tačiau dėl vaikino silpnybės kvaišalams ir nusikalstamos veiklos ryšiai nutrūko.

REKLAMA

Pirmą kartą išėjus iš kalėjimo, 21-erių Mantas išvyko pas mamą į Angliją. Tuo metu ji buvo susitvarkiusi gyvenimą: buvo paleista iš kalėjimo, praėjusi reabilitacijos kursą ir nevartojo narkotikų dvejus metus. Tačiau galiausiai ji paslydo ir vėl įniko į kvaišalus.

„Dėl to kaltinu save. Gyvenau pas ją ir turėjau priėjimą prie narkotinių medžiagų: amfetamino ir kristalų. Pradėjau stipriai juos vartoti ir mama matydama, kad aš apsivartojęs, atkrito – vėl pradėjo vartoti heroiną.

Po kurio laiko sėdau į kalėjimą ir mane deportavo į Lietuvą. Nuo to laiko mama vartoja, vėl sėdėjo kalėjime. Visai neseniai prieš 8-9 mėnesius ją irgi grąžino į Lietuvą. Dabar ji kali Kaune už narkotikų vartojimą ir platinamą“, – pasakoja Mantas.

Kukas
2020-01-30 19:21:30
Nors vieno žmogaus išlipusi iš šio liūno gyvenimas jau džiugina. O jei būtų jų daugiau, būtų iš vis šventė! Tu šaunuolis, kad radai jėgų atsitiesti. Linkiu tokiu ir likti, tvirtų savam kelyje!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jurijus 2020-02-01 19:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jezus numire uz musu nuodemes,zmogus pats negali iseiti is nuodemes tik per Jezu.   ATSAKYTI
As 2020-02-01 16:15:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ŠAUNUILIS, PADĖK IR MAMAI IŠSIKAPSTYT IŠ ŠITO Š... GYVENIMAS GRAZUS BRANGINK JĮ   ATSAKYTI
Kristina 2020-01-31 18:14:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
aš visus sen straipsnį minimus žmones pastatų asmeniškai ir garantuoju jog tai grynas melas nejautė.3lt geltonapletkų spauda paliko.nu tai dabar apie NLO lieka rašyti Manto pakalbinkit jis ir su ateivis bendravo ko gero.tik motina jo čia ne prie ko.fantazuoja bachūras. jo žuvusių proto ląstelių niekas neatstatys.gaila žmogelio ir tiek.nes viskas gyvenime sugryžta.   ATSAKYTI
Danera 2020-01-31 08:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolis gyvenimas vienas pragyvenk taip kad nesigailetum tu toks fainas ir geras kad darai gerus darbus stiprybės    ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-31 07:14:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, negalima žmogaus smerkti, jis nekaltas , kad tokioje aplinkoje nuo mažumės augo. Aplinkybių auka, taip galima pavadinti. Šaunuolis.   ATSAKYTI
Oh god.. 2020-01-31 04:34:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Viskas prasidėjo nuo žolės.. va čia ir nustojau skaityti, ne manteli ne nuo žolės tau viskas prasidėjo, prasidėjo tau tau viskas nuo alkoholio bei nikotino, ir kaip pats sakei heroino :) esi apsitriohines narkūša, tai dėl savo apgailėtino gyvenimo kanapių nekaltink :)    ATSAKYTI
:D 2020-02-27 18:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tu tai isvis debilas  
:D 2020-02-27 18:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tu tai isvis debilas  
Anonsas 2020-01-30 21:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mantai, išsikapanojai tu iš šito šudino liūno, ištrauksi ir savo mamą.    ATSAKYTI
Z 2020-01-30 21:18:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolis...Daugiau tokių žmonių...Sekmės
   ATSAKYTI
Lina 2020-01-30 21:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar jeigu tuos platintojus ir vežėjus pasodintų, tai čia būtų pasaulinio masto sensacija. Rokfeleris, Putinas(Šalomovas) ir ne išimtis mūsų "žvaigždės"valstybinio lygio!    ATSAKYTI
Blaivininkas 2020-01-30 19:48:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasaulio sveikatos organizacija 1975 m. alkoholį pripažino narkotiku.   ATSAKYTI
Gertruda 2020-01-30 19:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mantai, tu saunuolis!!!! Visa laime ,kad su Dievo pagalba isbridai is to liuno...Ir labai aciu medeikei, kuri pasiule tau tuos stebuklingus namus, kurie tave priglaude, tu tapai tikras ir doras zmogus ir dar labai svarbu, kad padedi kitiems islipti is tos dideles bedos!!!! Tai reiskia tu geras zmogus. Linkime tau visokeriopos sekmes ir buk ateikty toks grazus, tvirtas ir nepalauziamas!!! Stiprybes tau!!!   ATSAKYTI
Algys 2020-01-30 19:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Saunuolis   ATSAKYTI
Rita 2020-01-30 21:09:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saunuolis esi Mantai,linkiu tau stiprybes,buk laimingas savam gyvenimo kelyja  
Dalia 2020-01-30 21:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagarba tau Mantai, esi stiprus žmogus, linkiu tau gražaus gyvenimo   
Kukas 2020-01-30 19:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nors vieno žmogaus išlipusi iš šio liūno gyvenimas jau džiugina. O jei būtų jų daugiau, būtų iš vis šventė! Tu šaunuolis, kad radai jėgų atsitiesti. Linkiu tokiu ir likti, tvirtų savam kelyje!    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Greitoji medicinos pagalba (tv3.lt fotomontažas)
Rokiškietė Rimantė yra įsitikinusi, kad jeigu Utenos ligoninės medikai jos tėtį būtų laiku tinkamai gydę, šiandien ji gal savo tėtį vis dar matytų gyvą. Vis dėlto moteris ...
Šiandien Laurynas jaučiasi kur kas geriau ir džiaugiasi laiku su broliuku (nuotr. asm. archyvo)
Anykščiuose gyvenanti Giedrė Čekanauskaitė viena augina du sūnus – Lauryną ir Darių. Plačios visų šypsenos ir gera nuotaika ne taip seniai pakeitė ašaras ir baimę dėl ...
Antanas (Nuotr. E. Knispelio)
„Paauglystėje vos nesusisprogdinau ardydamas prieštankinę miną. Išlikau gyvas tik per stebuklą, – prisimena Simno senolis Antanas. – Mina atrodė kaip didelė konservų dėžutė, su ...
Ukmergės ligoninės chirurgas, o pandemijai surakinus pasaulį – ir COVID-19 skyriaus vadovas Nikas Samuolis karantino pradžią prisimins ilgai. (nuotr. asm. archyvo)
Ukmergės ligoninės chirurgas, o pandemijai surakinus pasaulį – ir COVID-19 skyriaus vadovas Nikas Samuolis karantino pradžią prisimins ilgai. Vos tik šalyje prasidėjus ...
Emocionalus mamos susitikimas su dukromis po devynių savaičių darbo ligoninėje įamžintas vaizdo įraše (nuotr. YouTube)
Emocionalus mamos susitikimas su dukromis po devynių savaičių darbo ligoninėje įamžintas vaizdo įraše. Suzie Vaughan (43) iš Norfolko, Didžiosios Britanijos, nustebino savo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų