10 tyliojo kraujo vėžio simptomų: pastebėjus – skubėkite pas gydytojus

Kraujo vėžys yra itin pavojingas, todėl labai svarbu šią ligą laiku diagnozuoti. Kai kuriuos sveikatos sutrikimus esame linkę ignoruoti, tačiau tuomet, jei pastebėsite bent vieną ar kelis išvardytus požymius, turėtumėte nedelsti, ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

1. Raumenų, kaulų ir sąnarių skausmas

Jei jaučiate, kad skauda ne vien tik raumenis, bet taip pat ir kaulus bei sąnarius, turėtumėte išsiaiškinti, kas sukelia šiuos simptomus. Atminkite – tokio pobūdžio skausmas leukemijai yra labai būdingas.

2. Stiprus galvos skausmas

Kraujo vėžiui yra būdingas stiprus galvos skausmas, kuris įprastai prasideda naktį. Taip pat gali būti juntamas viso kūno skausmas ir jėgų trūkumas.

3. Nuovargis ir bendras silpnumas

Nors šis simptomas neretai yra susijęs ir su kitais sveikatos sutrikimais, tačiau svarbu tą išsiaiškinti. Kai raudonųjų kūnelių skaičius tampa mažesnis, organizmas yra prasčiau aprūpinamas deguonimi, taigi, tai atsiliepia ir bendrai savijautai.

4. Kvėpavimo sutrikimai

Prastas organizmo aprūpinimas deguonimi taip pat atsiliepia ir kvėpavimo sistemai: gali pasireikšti dusulys, kvėpavimas gali būti nepakankamai gilus, ir t.t.

5. Dėmės ant odos

Sergant leukemija ant odos gali atsirasti raudonos dėmės (dažniausiai jos pastebimos krūtinės, nugaros, rankų ir veido srityse). Šis simptomas įprastai yra susijęs su suprastėjusia kraujotaka.

6. Sunkiai gyjančios žaizdos

Sergantys kraujo vėžiu neretai skundžiasi sunkiai gyjančiomis žaizdomis bei mėlynėmis, kurios atsiranda tarsi iš niekur. Sergant leukemija trombocitų skaičius tampa mažesnis, todėl kraujas kreša kur kas prasčiau.

7. Pakilusi kūno temperatūra

Kartais leukemijos simptomai yra labai panašūs į gripo: pacientui skauda kaulus, o jo kūno temperatūra tampa pakitusi. Aukštesnė kūno temperatūra visada išduoda, kad organizmas kovoja su uždegimu, todėl būtina išsiaiškinti jo priežastis.

REKLAMA

8. Padidėję limfmazgiai

Susilpnėjus imuninei sistemai taip gali padidėti limfmazgiai. Kartais tai yra susiję su paprasčiausiu peršalimu, tačiau šio simptomo nereikėtų ignoruoti – padidėjusių limfmazgių priežastį gali išsiaiškinti tik gydytojas.

9. Svorio kritimas

Apetito netekimas ir staigus svorio kritimas neturėtų džiuginti, nes tai dažniausiai yra susiję su tam tikrais susirgimais. Sergantys leukemija neretai skundžiasi ne vien tik staigiais svorio šuoliais, bet taip pat ir virškinimo sutrikimais bei pykinimu.

10. Pilvo pūtimas

Sergantiems kraujo vėžiu neretai pasireiškia pilvo pūtimas ir apatinės nugaros dalies skausmas – taip nutinka dėl to, kad kepenys ir blužnis šiek tiek padidėja.

Žinoma, šie simptomai nebūtinai reiškia kraujo vėžį, tačiau jų ignoruoti taip pat nereikėtų. Visada yra geriau atlikti sveikatos tyrimus, ir išsiaiškinti, kas lemia tam tikrus simptomus. Būkite sveiki!

Šaltinis: valstietis.lt


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-08-26 09:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
O nueiki pas gydytoją, tai būsi kone išjuoktas, pasakys-ieškai ligos, kurios tikriausiai neturi. Yra pavyzdys, kai ėjo tikrai jautė, kad kažkas yra, nieko nematė, nieko nerado. Po 2-ju mėnesių kreipėsi į privačią kliniką ir jau vėžys 4-ta stadija. Rašom, reklamuojam gražiai, bet realybė oi,oi kaip toli. Gaila, bet taip yra, jeigu tu esi paprastas žmogus ir dar metų tau nemažai, tai "pavarines" kažkiek ir tuo viskas pasibaigs.
Atsakyti
-12

S
Stefanas
2020-08-25 16:34:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar pakelkit panika. Tukstančiai žmoniu suras simptomus . Mažai koronos?
Atsakyti
-1

J
Janina
2020-10-12 12:18:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas is to kad eini skundiesi begalemis simptomu budingu daugeliui ligu.O tada uzduoda klausima ar buvai pas psichiatra.Cia tai bent gydytojai.Palieka zmogu likimo valiai o paskui kazkas klausia kur anksciau buvau.Niekam neidomu kad vargina begale skausmu vos paeini,kaulai suluze ir dar begales simptomu ,is silpnumo nezinai kur detis.Taip iseina turi gulet namuose nes jau neturi sveikatos ir laukt kol istiks mirtis.Ar normalu kad per 8 metus zmogui nepatvirtinta diagnoze ir nepaskirtas joks gydymas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų