• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Blogas burnos kvapas ne tik nepadeda bendrauti, bet gali signalizuoti ir apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.

Blogas burnos kvapas ne tik nepadeda bendrauti, bet gali signalizuoti ir apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.

REKLAMA

Pagrindinė priežastis, pasak BENU vaistinės ekspertės Ramunės Uosienės, dažniausiai yra bloga burnos higiena. Tad kaip tinkamai ją atlikti ir neprisišaukti rimtesnių sveikatos sutrikimų – pasakoja specialistė.

Prie savo burnos kvapo dažniausiai esame pripratę, todėl ne visada jaučiame koks jis – įprastas ar blogas. Žinoma, ne visuomet tą pasakys ir aplinkiniai. Bet jeigu išdrįs – tai gali būti itin nemaloni situacija. Todėl geriausiai savo burnos kvapą pasitikrinti savarankiškai.

„Burnos kvapą galima pasitikrinti įkvėpus ir iškvėpus orą į suspaustą kumštį. Jį pauosčius, paaiškės ar kvapas blogas. Dar galima palaižyti riešą ir palaukus penkiolika sekundžių – pauostyti. Išsivalius tarpdančius bekvapiu dantų siūlu, jį taip pat galima pauostyti ir suprasti, ar kvapas tinkamas“, – pataria specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės higienos taisyklės

Net 90 proc. blogo burnos kvapo atvejų, pasak R. Uosienės, sukelia netinkama burnos higiena. Nors dantų valymas turėtų būti įprasta kasdienės rutinos dalis, dar ne visi juos valo kaip priklauso – du kartus per dieną, naudodami papildomas priemones. Neteisinga dantų priežiūra ilgainiui iššaukia ir rimtesnių problemų.

REKLAMA

„Blogą burnos kvapą dažniausiai sukelia bakterijos nuo tarpdančiuose užsilikusio maisto. Nepašalintas jis ilgainiui gali pažeisti ir dantis bei dantenas. Tuomet maisto ten gali kauptis dar daugiau. Todėl svarbu dėmesį dantims skirti visapusiškai, juos prižiūrint ir vakare“, – akcentuoja specialistė.

Kasdienės priemonės nuo kvapo

Be įprasto dantų valymo šepetėliu, rekomenduojama valyti tarpdančius ir liežuvį. Šepetėliai gerai nepasiekia tarpdančių, o ant liežuvio likusios bakterijos toliau teršia burną ir sukelia nemalonų kvapą. Tarpdančius rekomenduojama valyti dantų siūlu ar specialiu šepetėliu. Jų dydį geriausiai parinkti padės vaistininkas arba odontologas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemalonų kvapą gali sukelti ir dantenos. Jeigu jos jautresnės, linkusios į uždegimus ar esant parodontozei, jų priežiūrai rekomenduojami sparčiai populiarėjantys burnos irigatoriai. Į juos galima pilti vandenį ar dantų skalavimo skystį ir purkštuku, srovės pagalba, švelniai išvalyti tarpdančius, nepažeidžiant dantenų“, – pasakoja ekspertė. 

Nemalonus kvapas ir dėl burnos sausumo

Greitam burnos kvapo pašalinimui, R. Uosienė pataria nesirinkti visuomenėje paplitusių liaudiškų metodų, kaip skalavimas soda: „Ji kaip tik gali sukelti didesnį burnos kvapo disbalansą. Greitam efektui galima pakramtyti mėtos ar petražolių. Taip pat rekomenduojamas burnos skalavimo skystis – jis suteiks momentinį efektą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ilgalaikes, tokias kaip sausos burnos problemas, patariama spręsti specialiomis priemonėmis.

„Nemalonus kvapas gali atsirasti ir dėl burnos išsausėjimo, negeriant pakankamai skysčių – nesigamina pakankamai seilių. Sausumas taip pat pasireiškia ir po nakties, ar daug per dieną kalbantiems žmonėms. Tokiu atveju padėti gali specialūs purškikliai bei dantų pastos, kurios skirtos atstatyti burnos drėgmės jausmą ir taip panaikinti blogą burnos kvapą“, – akcentuoja specialistė.

REKLAMA

Kvapas ir ligos požymis

Jeigu pasitikrinus dantis pas odontologą, reguliariai atlikus burnos higieną bei atmetus kitus burnos priežiūros atvejus, kvapas nedingsta – specialistė rekomenduoja nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Nemalonus burnos kvapas dar gali būti ir ligos simptomas.

„Tai gali būti kepenų ar virškinamojo trakto sutrikimo požymis. Taip pat nemalonus kvapas pasireiškia sinusito, tonzilito, padidėjusio rūgštingumo ar net onkologinių ligų atvejais. Dažnai jis būna specifinis, tačiau nustatyti jo priežastį tokiais atvejais geriausiai padės gydytojas“, – pranešime spaudai pataria vaistinės specialistė R. Uosienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų