REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėžio ląstelės gali daugintis bet kurioje kūno dalyje, o tai reiškia, kad vėžio simptomų, kurie gali pasireikšti, yra daugybė, o vienas jų, jaučiamas ryte, išduoda agresyvų vėžį. Simptomai gali skirtis, tačiau patarimas yra vienas: nedelsdami reaguokite į bet kokius nenormalius pokyčius.

Vėžio ląstelės gali daugintis bet kurioje kūno dalyje, o tai reiškia, kad vėžio simptomų, kurie gali pasireikšti, yra daugybė, o vienas jų, jaučiamas ryte, išduoda agresyvų vėžį. Simptomai gali skirtis, tačiau patarimas yra vienas: nedelsdami reaguokite į bet kokius nenormalius pokyčius.

REKLAMA

Turėdama tai omenyje, express.co.uk komanda atkreipia dėmesį į vėžio, kuris gali pasireikšti ryte, ženklus.

Įspėja dėl jaučiamo nuovargio

Pasak Kalifornijos San Francisko sveikatos universiteto (UCSF), „staigus ir ilgalaikis energijos lygio pokytis, nepriklausomai nuo miego kiekio” gali išduoti leukemiją – baltųjų kraujo kūnelių vėžį.

Nuovargis labai dažnai pasitaiko vėžiu sergantiems žmonėms. Tai gali būti labiausiai nerimą keliantis simptomas.

„Su vėžiu susijęs nuovargis gali paveikti jus fiziškai, emociškai ir protiškai“, — aiškinama žurnale „Cancer Research UK”.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo asmens priklauso, kiek tai trunka, kokiu sunkumu ir kaip dažnai jis gali išsivystyti jums.”

Pasak NHS, kiti leukemijos požymiai yra:

  • Išblyškęs arba nublankęs veidas
  • Dusulys
  • Dažnas sirgimas
  • Neįprastos ir dažnos melynės, kraujavimas, pvz.: kraujuojančios dantenos ir nosis
  • Krentantis svoris

 

REKLAMA

Kaip elgtis pastebėjus simptomus?

Pasitarkite su šeimos gydytoju, jeigu Jums ar Jūsų vaikui pasireiškia galimai leukemijos simptomai.

„Nors mažai tikėtina, kad leukemija yra tikroji priežastis, šiuos simptomus reikia ištirti“, — sakoma NHS.

Sveikatos ekspertai tęsia: „Jei Jūsų šeimos gydytojas mano, kad sergate leukemija, jis atliks kraujo tyrimus, kad patikrintų Jūsų kraujo ląstelių gamybą.“

Jei tyrimai rodo, kad yra problemų, reikia skubiai kreiptis į kraujo ligų gydymo specialistą (hematologą), kad jis atliktų tolesnius tyrimus ir gydytų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kas didina riziką

Tiksliai neaišku, kas sukelia leukemiją, ir daugeliu atvejų nėra jokios aiškios priežasties. Tačiau kai kurie rizikos veiksniai gali padidinti leukemijos išsivystymo riziką ir gali skirtis priklausomai nuo Jūsų išskirtinių savybių.

Leukemija yra įvairių tipų. Ūminė leukemija (ŪML) reiškia, kad ji progresuoja greitai ir agresyviai, ir paprastai ją reikia nedelsiant gydyti.Anot „Cancer Research UK“, ŪML dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms.

„ŪML rizika tampa svarbi nuo maždaug 50 metų ir yra dažniau pasitaikanti 85-89 metų amžiaus žmonėms“, — perspėja medikai.

Cigarečių rūkymas gali padidinti AML išsivystymo riziką, perspėja jie: „Cigarečių dūmuose yra benzeno, ir tai gali būti svarbus neigiamai veikiantis veiksnys.”

Rašote,aiškinate apie ligas , tačiau Lietuvoje žmogaus gydyti nenori o viresnio visai jokios pagalbos, reiške atgyvenai,sulaukei pensijos mirti laikas Tai kam eiti pas tuos daktarus jeigu pagalbos nesulauksi.Paskirs tyrimus atlikti,pasakys kad viskas gerai o jeigu prašysi paaiškinti vieną , kitą tyrimą,tada nustatys diagnozę,somatoforinis sutrikimas.Tsi reiške, kad niekuo nepasitiki, kažkas tai tokio su psichiką.(trumpiau).O as nepasitikiu seniai žmonėmis kurių nepažįstu o šiais laikais ,visai.Nes atsakomybės nėra ,atsako ir baudžiami tik bomžai vargšeliai.Tai štai kokia gydymo sistema .
Jūsų tiesa,jei esi vyresnio amžiaus,pasidarai nereikalingas žmogus..Gali net nesikreipti į medikus.Tau niekas nepriklauso.Bet koks negalavimas paaiškinamas,kad tai senatvė ir yra negydoma.Geriausiu atveju ,išrašys tramadol,gulėk apkvaitęs ir lauk ,kol ateis galas...Tokia yra realybė..Reforma po reformos sveikatos srityje,ir kaskart blogiau ir blogiau..O blogiausia,kad nieks neatsako neatsako už tas nepavykusias reformas.Svarbiausia,išnaudoti skirtus europinius pinigus,o žmogus - velniai jo nematė,pakentės.SAM valdininkai nors kartą pakeltu savo sėdynes nuo minkštų krėslų ir pasidomėtu,kas darosi poliklinikose ,ligoninėse,kaip negerbiami ir stumdomi seni žmonės.Tai ir sakau,seni Lietuvos žmonės yra užribio žmonės..O dar yra patarlė- šuns balsas į dangų neina..Linkiu visiems senjorams sveikatos ir kantrybės!
Neprigalvokite, kaip nesirūpina! Žiūrėkit kaip stengiasi sveikatos ministras: kas diena ragina skiepytis gal vėl pasiūlys kokį šimtą Eur, ačiū ministrui
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų