• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 29-ą dieną, ežerų apsuptyje įsikūrusiuose Zarasuose įvyks trečiasis Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas. Konkurencijos nestokojančiose varžybose šį kartą dėl nugalėtojo taurės varžysis dešimtys dalyvių. 

Birželio 29-ą dieną, ežerų apsuptyje įsikūrusiuose Zarasuose įvyks trečiasis Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas. Konkurencijos nestokojančiose varžybose šį kartą dėl nugalėtojo taurės varžysis dešimtys dalyvių. 

REKLAMA

„Zarasuose, kur visiems gyventojams yra įprastos ralio varžybos dėl palankių geografinių elementų, pirmą kartą čia bus suorganizuotas slalomo čempionato etapas“, – džiaugėsi šių varžybų organizatorius Darius Šileikis. 

„Nors Zarasų mieste ir yra buvę daug iki šiol vietinių automobilių slalomo varžybų, tačiau į Zarasus niekada nebuvo atvykę geriausia Lietuvos automobilių slalomo profesionalai“, – tęsė jis. 

Tikimasi sulaukti iki 70 dalyvių

Oficialaus čempionato statusą turinčios varžybos turi didžiulę reikšmę jose dalyvaujantiems sportininkams. Vien pažvelgus į stipriausių ir konkurencingiausių klasių dalyvių sąrašą galima suprasti, jog artėjantį savaitgalį Zarasuose vyks nuožmi kova dėl itin brangių sekundžių. 

REKLAMA
REKLAMA

Tradiciškai, dalyviai skirstomi į keletą skirtingų klasių, kurių klasifikaciją įprastai įtakoja automobilių varančioji ašis. Bent jau kol kas, pati gausiausia dalyvių klasėje yra automobilių su galiniais varančiaisiais ratais – ten dėl pergalės kovos dvylika dalyvių.

REKLAMA

Priekiniais ratais varomų automobilių klasėje – taip pat gausu aukšto meistriškumo vairuotojų. Jų, kol kas, devyni. 

Šiame etape susirinko itin gausi „OC“ dalyvių klasė, kurioje tarpusavyje varžysis net 18 dalyvių. 

Apskritai, iki šiol varžybose užsiregistravo 58 slalomo čempionato dalyviai.  

Galės dalyvauti kiekvienas

Skirtingai nei kitose autosporto disciplinose, kuriose organizatoriai nubrežia dalyvių kvotą ties tam tikra riba, savaitgalį vyksiančio Lietuvos automobilių slalomo čempionato organizatoriai to daryti nesiruošia. 

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug vieno kilometro ilgio trasą galės įveikti neribotas dalyvių kiekis. Užpildę dalyvio registracijos formą ir sumokėjus startinį mokestį (40 eurų), kiekvienas dalyvis gaus po keturis įskaitinius važiavimus, kuriuose pademonstruotas meistriškumas nulems galutinį rezultatą. 

„Zarasuose yra daug automobilių sporto fanų. Iš čia yra kilę daug organizatorių, lenktynininkų, teisėjų, savanorių ar apsaugoje dirbančių žmonių. Todėl mes norime kelti visų meistriškumą ir į autosportą įlieti dar daugiau žmonių iš mūsų krašto“, – sakė D. Šileikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiose varžybose turės galimybę ne tik savanoriauti zarasiškiai, tačiau ir varžybų metu svečių įskaitoje galės sudalyvauti kiekvienas norintysis. Šioms varžyboms bus galima išsiimti vienkartinę licenciją ir tapti pilnaverčiu čempionato dalyviu“, – pridūrė jis. 

Pramogos ne tik lenktynininkams

Kol varžybos pasiruošę sportininkai bandys ieškoti būdų, kurie leistų kuo greičiau įveikti organizatorių paruoštą trasą, šalia jos stovintiems žiūrovams bus pasiūlytos papildomos pramogos. 

REKLAMA

Varžybų metu vyks mini slalomo varžybos vaikams. Jiems bus pasiūlyta miniatiūrinę slalomo trasą įveikti su elektra varomu vaikišku automobiliu. 

Renginio metu taip bus surengtas neeilinių įgūdžių reikalaujantis paspirtukų slalomas. Čia – pergalę pelnys dalyviai, kurie trasoje padarys mažiausiai klaidų ir kiekvieną jos centimetrą įveiks su precizišku tikslumu. 

 

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų