• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtasis, priešpaskutinis šį sezoną Baltijos šalių čempionatų serijų etapas – jau savaitgalį „Porsche ring“ trasoje. Pirmieji dalyviai su įspūdinga technika įsikuria šiandien, tuo pačiu laisvųjų treniruočių metu po truputį jaukinantis trasos posūkius.

Ketvirtasis, priešpaskutinis šį sezoną Baltijos šalių čempionatų serijų etapas – jau savaitgalį „Porsche ring“ trasoje. Pirmieji dalyviai su įspūdinga technika įsikuria šiandien, tuo pačiu laisvųjų treniruočių metu po truputį jaukinantis trasos posūkius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis etapas ypatingas „Porsche“ gamintojo mėgėjams: kartu su BaTCC vyks ir „NEZ Porsche Sprint“ serijos lenktynės. Na, o šešių valandų ištvermės lenktynes šį kartą keičia kiek pakeistos, sutrumpėjusios ir kitokio formato įskaitinės varžybos.

REKLAMA

Nauju formatu pristatytos (keturių valandų trukmė, pasikeitęs važiavimo laikas ir numatyti privalomi sustojimai vairuotojų pasikeitimui ir kuro pylimui tik konkrečiu numatytu laiko intervalu) lenktynės sulaukė itin daug populiarumo – dalyvių sąraše rikiuojasi 25 komandos. Gausiausia, daugiausiai dalyvių sulaukusi klasė – „TC3”. Dalyvių tarpe – ir naujos, ištvermės lenktynėse dar nematytos komandos, kaip kad „Meister Racing Team & LGT“ bei „Vineda Racing“.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, dalyvių gretas papildė „Porsche GT3 Cup” serijoje lenktyniaujantys svečiai iš Suomijos – „SPP Racing“, „Iceboys Racing“, „Relaa Racing“ ir estai „ALM Motorsport“ Pirmą kartą čempionato istorijoje, starto rikiuotėje bus galima išvysti net tris „GT3” tipo automobilius: „Stateta BRO by Heidelberg Mobile“ komandos „Mercedes-Benz AMG GT3 Evo“ bei „Juta Racing“ komandos atvežamus „Audi R8 GT3 EVO II“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad šios lenktynės yra priešpaskutinis čempionatų etapas reiškia, kad laukia itin intensyvios kovos, siekiant surinkti be galo svarbius čempionato taškus. Daugelyje serijų dar labai neaiškūs metinių trofėjų savininkai.

Smagioji „BMW 325 CUP“ serija šiuo metu jau turi užsiregistravusius 38 dalyvius! Šiuo metu lyderio kėdę serijoje matuojasi Prancūziją atstovaujantis Leo Messengeris. Jį bandantis pavyti latvis Ricards Subeckis turės ištraukti visus turimus ginklus tam, kad jam pavyktų sumažinti turimą skirtumą. Trečioje vietoje prieš šias lenktynes – Julius Kiršis, kuriam ant kulnų lipa Paulius Urbonavičius. Dalyvių tarpe – šios serijos veteranai Alexas Reimannas ir Marius Grigaitis, kurie čempionato dalyviams tikrai kiek pamaišys kortas.

REKLAMA

Tuo pačiu, Julius Kiršis saugiai laikosi lyderio poziciją „BMW Masters“ kategorijoje. Naujokų, „BMW Rookie“ grupėje – viskas kur kas slidžiau: Karlas Langas ir Eividas Sitavičius turi praktiškai tą patį taškų skaičių, o jiems ant kulnų lipa Arturs Sarma bei Kris Mannama.

Didžiausia ramybė juntama „BTC1” klasėje, kur Dovydas Akstinas savo sąskaitoje turi sukaupęs visas 6 pergales iš 6 galimų. Panaši situacija – „BTC2“, kur Simo Lindas pergalę nuskynęs net 5 lenktynių metu. Antroje vietoje esantis Antti Jartsevas nuo jo atsilieka net 54 taškais. Tuo tarpu, Kairo Kallas ir Tadas Petukauskas nuo pastarojo ne taip jau ir toli, čia gali įvykti ir rimtų pokyčių.

REKLAMA

„BTC3“ klasėje lyderių pokyčiai priminė amerikietiškus kalnelius:: trys skirtingi etapai ir kaskart- vis nauji nugalėtojai. Lenktynių metu Kaune iškovota pergalė leido Gediminui Bilinskui šiek tiek išsiveržti į priekį. Už jo rikiuojasi Tomas Jatkevičius, kuriam ant kulnų lipa Artūras Kliobavičius.

„BTC4“ įskaitoje dėl podiumo kovoja visi keturi užsiregistravę dalyviai: juos tarpusavyje skiria vos keli taškai. Panaši situacija ir „GT AM“ įskaitoje – čia ne tik gražūs automobiliai, bet ir intensyvios kovos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įspūdinga technika bei įtempta situacija tarp lyderių – ir „GT PRO“ klasėje. Šiuo metu lyderio poziciją užima Ignas Jomantas su „Mercedes Benz“, o jį vejasi Jyrki Peltola ir „Chevrolet Corvette“ tandemas.

„Nankang 2h Endurance“ dalyvių skaičius augo kasdien ir tikėtina, kad dar augs. Šiuo metu sąraše rikiuojasi jau 27 komandos. Gausiausia, žinoma – „BMW 325 CUP“ įskaita.

REKLAMA

„Porsche GT3 Cup” serija šio etapo metu jau sulaukė 15 planuojančių startuoti dalyvių. Jų tarpe – lyderis Valters Zviedris, nuo antroje vietoje esančio Suomijos sportininko Henri Tuomaala atitolęs net 24 taškais.

Visas įkarštis prasideda penktadienį vakare „BMW 325 Cup” ir „NEZ Porsche GT3 Cup” kvalifikacijomis, pirmosios lenktynės – šeštadienį, 11 val. („Porsche GT3” automobibliai), o didžioji vasaros lenktynių fiesta baigsis sekmadienį vakare 19.00 val., kartu su “BEC4H” finišu.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų