• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


„Plytinės“ kartodrome finišavo jubiliejinis, pamečiui rengiamas jau 15-tasis Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyras, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai.


„Plytinės“ kartodrome finišavo jubiliejinis, pamečiui rengiamas jau 15-tasis Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyras, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jame  tradiciškai varžosi šalies vaikų globos namų auklėtiniai, kurių šiemet į sostinėje esantį seniausią kartų poligoną sugužėjo per pustrečio šimto. 107 iš jų varžėsi kartodromo takeliuose, o kiti audringai palaikė saviškius. 

REKLAMA

„Norinčių dalyvauti buvo tiek, kad lenktynės galėtų užtrukti ne visą dieną, o kelias, - sveikindamas atvykusius vaikų globos namų auklėtinius ir juos atlydėjusius vadovus kalbėjo turnyro iniciatorius E. Bičkauskas, linkėjęs vaikams visų pirma gerai praleisti laiką, kad ši diena išliktų atmintyje. 


Azarto pliūpsnį galėjai justi jau atrankos varžybose, kuriose būtina buvo įveikti vieną greitą ratą. Rengėjai iš 107 dalyvių į finalą atrinko net 48 vaikus, važiavusius greičiausiai.

REKLAMA
REKLAMA

O finale jau buvo kaunamasi dėl prizų ir garbės. Individualūs rezultatai lėmė tik klasių nugalėtojus ir prizininkus, o komandinėje įskaitoje buvo sumuojami visų dalyvių taškai.


15-ąjį signataro E. Bičkausko turnyrą, surinkusi 194 taškus, laimėjo Beižionių bendruomenės „Beižionių vaikų dienos centras“ komanda. Jai įteikta Nepriklausomybės akto kopija ir europarlamentarų Bronio Ropės ir Stasio Jakeliūno dovana – kelionė į Strasbūrą. Tai antras pamečiui šios komandos laimėjimas, įrodantis kaip atsakingai Beižionių vaikai ruošiasi šiam turnyrui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai komandinės pergalės kalviai – beižioniškiai Vytautas Jusevičius, Vilmantas Kozėla, Rugilė Ratkevičiūtė ir Brigita Kasparavičiūtė, tapę klasių, kuriose rungtyniavo, nugalėtojais.


Antrąją vietą iškovojo Tauragės šeimos gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų komanda, pelniusi 166 taškus ir europarlamentaro Juozo Oleko dovaną – kelionę į Briuselį.

REKLAMA

Pergalę savojoje klasėje šventė tik vienas tauragiškis Irmantas Geštautas, o net trys tai pačiai ekipai atstovavę Stirbių atžalos – Džiugas, Giedrius ir Dangė – iškovojo antrąsias vietas.


„Savo globotinius į svetingąją Plytinę aš pati atlydžiu jau trečiąjį kartą, o mūsų vaikai šiame turnyre varžosi mažiausia dešimt metų. Nebereikia nė prisistatyti, E. Bičkauskas mus jau pažįsta kaip nuluptus...“ – juokavo buvusio „Šaltinėlio“, dabar Tauragės šeimos gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų komandos vadovė, socialinė darbuotoja Rasuolė Gečienė.

REKLAMA

Viešnia iš Tauragės kartu su šešiais auklėtiniais džiaugėsi, jog šis signataro sumanymas – geras ir visokeriopai skatintinas, nes vaikai veržte veržiasi į jį.


Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyras

„Užtektų tik pamatyti kokie pakylėti jie sugrįžta į namus ir visai nesvarbu, laimėjo ką ar ne“, - sakė R. Gečienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiąją komandinės įskaitos vietą ir kelionę oro balionu laimėjo Naujosios Vilnios „Mūsų namelių“ ekipa, pelniusi 135 taškus.


Asmeninėje įskaitoje varžytasi net šešiose klasėse, o jų nugalėtojai ir prizininkai ne tik džiaugėsi užkopę ant nugalėtojų pakylos, bet ir išsivežę pergales liudijančius medalius ir asmenines dovanas.

REKLAMA

Europarlamentaras B. Ropė įsteigė dovanas jauniausiems ir vyriausiems turnyro dalyviams. Jauniausiųjų grupėje jos įteiktos aštuonmečiams Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtinei Monikai Klimašauskaitei ir Emiliui Dolmatovui iš Kybartų socialinių paslaugų centro.


Vyriausiojo dalyvio prizas atiteko septyniolikmečiam Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro „Skaistgirio bendruomeniniai vaikų globos namai“ atstovui Jonui Kiškiui.

REKLAMA

O Panevėžio Algimanto Bandzos globos namų auklėtiniai pripažinti geriausia palaikymo komanda.


Ne visi, žinoma, džiaugėsi pergalėmis kartodromo takelyje. Tačiau, regis, liūdinčių irgi nebuvo.      


Didelių laurų nenuskynė ir Vilniaus vaikų kaimo deleguotų jaunųjų ukrainiečių, dabar besimokančių tarptautinėje Ukrainos mokykloje, dešimties vaikų grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniuje viskas puiku – ir mokslai, ir bendravimas, o dabar dar ir kaip iš dangaus nukritusi galimybė išmėginti jėgas tokiame turnyre, - prieš kvalifikacinių varžybų startą kalbėjo vyriausioji iš šios grupės, penkiolikmetė Darja Dubik, kurią iš Dnepropetrovsko į Lietuvos sostinę atbloškė karo banga. – Džiaukitės nematydami karo baisumų, kvėpuodami tokiu tyru oru ir turėdami tokius švarius vandenis, kaip Žalieji ežerai“, - regis, neįtikėtinai greitai peršokusios paauglystę balsu kalbėjo Darja.


Pertraukėlių metu turnyro organizatoriai pasiūlė jo dalyviams įvairių mielų žaidimų, prie kurių nusidriekė eilės, savo sugebėjimus, kartu ir mokydami vaikus kaip išvengti didelių nelaimių, demonstravo ugniagesiai gelbėtojai.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų