REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Jau rugpjūčio 13-ą dieną Plungės autokroso trasoje įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas, kuris jau dabar pretenduoja į rekordą.


Jau rugpjūčio 13-ą dieną Plungės autokroso trasoje įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas, kuris jau dabar pretenduoja į rekordą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki varžybų likus kelioms dienoms dalyvių sąraše puikuojasi beveik 90 pavardžių. Tokios sportininkų gausos Lietuvos automobilių kroso čempionato etape nepamena nei patys organizatoriai, nei dalyviai.

REKLAMA

Jau artėjantį sekmadienį Plungės pašonėje, Pauošnių kaime esančioje autokroso trasoje, kuri dar žinoma auto ir moto sporto komplekso „Žemaitija“ pavadinimu, bus surengtas ketvirtasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas. Jį čia organizuoja automobilių sporto klubas „Tornada Racing“.


Meistriškumo reikalaujanti trasa


Lenktynės čia prognozuojamos itin azartiškos, kadangi ši trasa – viena geriausių mūsų šalyje. Ji pasižymi drastiškais reljefo pokyčiais, įkalnėmis ir nuokalnėmis, tad čia lenktynininkams atsiranda papildomų iššūkių dėl automobilius veikiančios inercijos ir išcentrinių jėgų. Klaidos čia dažniausiai kainuoja daug. Apie tai byloja praeityje įvykę aštrūs momentai, po kurių dalyviams tekdavo sudėti ginklus, o jų technika būdavo išgabenama krautuvu.

REKLAMA
REKLAMA

Trasa pasižymi itin kieta, didelius krūvius atlaikančia danga. Kvapą gniaužiančias lenktynes žada ir trasos charakteristika – vidutinis 15 metrų plotis dalyviams leis išnaudoti savo automobilių pranašumą prieš oponentus lenkiant juos net pačiose rizikingiausiose vietose. Vieno rato trasos ilgis siekia 920 metrų.


Dalyvių skaičius - rekordinis


Dalyviai į šį etapą registruojasi itin aktyviai. Į Plungę atvyks ne tik nuolatiniai Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai, bet ir tie, kurie trasose šiemet buvo matomi tik epizodiškai. Tačiau jie čia gali sumaišyti kortas ir nugvelbti svarbius sezono taškus iš nuolatinių dalyvių. Jau dabar šis sezono etapas Plungėje pretenduoja į rekordą, kadangi tokio dalyvių skaičiaus neatsimena nei patys sportininkai, nei organizatoriai. Jau dabar šioms varžyboms pateikta beveik 90 paraiškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin gausi šį kartą bus klasė „Mini Buggy“. Čia prie starto rikiuosis net 16 dalyvių. Iš jų – tik penki lietuviai, o visą kitą rikiuotės dalį sudaro jaunieji lenktynininkai iš Latvijos.


„Junior 1000“ klasėje registruoti šeši dalyviai. Beje, visus juos buvo galima matyti prieš savaitę Vilkyčiuose vykusiame Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etape, tad jaunimas į Plungę atvyksta tikrai geros formos.


„Super 1600“ klasėje registruoti septyni dalyviai, o „Super 2000“ įskaitoje prireiks dviejų pogrupių, kadangi jau dabar paraiškas varžyboms pateikė 12 lenktynininkų.

REKLAMA

„SuperCars“ įskaitoje žiūrovai išvys pačių galingiausių automobilių kovą ir veiksmo čia tikrai netrūks, mat rikiuotėje bus matomi septyni dalyviai, o kiekvieno iš jų technika generuoja nuo 300 iki 550 arklio galių.


Nors Lietuvoje praktiškai baigia išnykti bagių klasė „Buggy 1600“ ir čempionate dalyviai nebesusirenka, tačiau šį etapą organizuojanti „Tornada Racing“ komanda nusprendė suburti „Buggy Cup“ įskaitą ir sugebėjo čia pakviesti pasivaržyti keturis dalyvius. Jų gretose matysime ir Lietuvos čempionus Kęstutį Krakį, Saulių Žundą, Andrių Lugauską.

REKLAMA

Pirmenybių klasėje 1600 paraiškas pareikė šeši dalyviai, o klasėje 2000 jų bus net 12, tad šios klasės važiavimai irgi bus padalinti į du pogrupius. RWD3000 klasėje registruoti penki sportininkai, kurie varžysis galine ašimi varomais automobiliais.


Itin intriguojančiai skamba ir klasės, kurių Lietuvos čempionate iki šiol organizuojama nebuvo. Tai „Xtreme“ ir „Xtreme Junior“. Šiose klasėse varžomasi „britvų“ variklius turinčiais bagiais, o dalyvių gretose dominuoja Latvijos atstovai. Visgi mūsų šalies žiūrovai čia irgi turės ką palaikyti, kadangi „Xtreme Junior“ klasėje startuoja „Mini Buggy“ techniką jau išaugę ir laipteliu aukštyn palypėję Ąžuolas ir Daugirdas Dungveckiai. „Xtreme“ klasėje startuos Matas Zavarskis, kuris praėjusią savaitę Vilkyčiuose vykusiose ralio kroso varžybose tapo nugalėtoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metinės įskaitos rikiuotėse - intrigos


Kad sekmadienį Plungės trasoje įvyksiančios varžybos bus tikrai bekompromisės byloja ir dabartinė situacija taškų lentelėse. Kadangi sezonas jau yra pasiekęs pusiaukelę – įvyko trys iš šešių etapų, ketvirtasis etapas Plungėje jau verčia dalyvius pradėti užsiimti matematiniais skaičiavimais.


„Mini Buggy“ klasėje su 85 taškais pirmauja Patrikas Dungveckis. Kristupas Pilipavičius turi surinkęs 73 taškus, o trečias su 66 taškais žengia Germantas Geležinis.


„Junior 1000“ klasėje dalyviai reikiamą skaičių startuojančių pasiekė vos sykį Kupiškyje, tad kol kas jie taškus tėra gavę už vieną etapą. Kol kas čia su 24 taškais pirmauja Matas Rimkus. 20 taškų turi ir antroje vietoje rikiuojasi Darvidas Šarkūnas. Nikita Iljin turi 15 taškų ir yra trečias.

REKLAMA

Klasėje „Super 1600“ kol kas pirmauja du etapus iš trijų laimėjęs Matas Pocius. Jis turi 81 tašką. Antras su 69 taškais žengia Kaspars Silenieks, o trečioje vietoje su 59 balais rikiuojasi Irmantas Pupšys.


Itin daug intrigos žada metiniai rezultatai klasėje „Super 2000“. Čia lyderiu kol kas laikomas 64 taškus turintis Arnas Kanapeckas. Tačiau jam už nugaros verda tikra pekla. Į septynių taškų amplitudę telpa net šeši sportininkai, besirikiuojantys iš paskos. Po 58 taškus turi ir antrą-trečią vietas dalijasi Edvinas Miknius ir Laurynas Paulauskas. Nuo jų vos dviem taškais atsilieka Mindaugas Kanapackis. Nuo pastarojo vos per tašką – Povilas Vaškevičius. Po 51-ą tašką turi dar du dalyviai – Antanas Mažonas ir Laurynas Petraška.

REKLAMA

„SuperCars“ įskaitoje užtikrintai pirmauja Deividas Vareika, laimėjęs iki šiol visus įvykusius etapus ir turintis 88 taškus. 66 taškus turi ir antroje vietoje žengia Paulius Šniukas. Audrius Stanis su 62 taškais rikiuojasi trečias.


Komandinėje A lygos įskaitoje vos vienu tašku pirmauja „Emsport“ komanda, turinti 171 tašką. Antri čia Kupiškio „Auto-moto sportas“. Trečioje vietoje su 130 taškų rikiuojasi „Mūša Kross“ komanda. Tačiau nuo jų vos puse taško atsilieka „Smart Motorsport“ rinktinė.


Pirmenybių klasėje 1600 po trijų etapų pirmauja Vismantas Gricius su 24 taškais. Vidmantas Šakinis turi 18, o Ignas Petreikis – 17 taškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin įdomi kova laukia klasėje 2000, kurioje po trijų etapų pirmauja latvis Juris Mesters. Jis turi 70 taškų. Nuo jo dviem taškais atsilieka ir antras žengia Andrius Jonušas, o trečias su 66 taškais – Modestas Banelis. Nuo pastarojo vos pora taškų atsilieka Modestas Šatkauskas.


„RWD 3000“ klasėje kol kas geriausiai sekasi Dainiui Dambrauskui su 64 taškais. Antras su 58 balais žengia Martynas Vaškys. 48 taškus turi ir trečioje vietoje klasifikuojamas Stasys Brundza.


Komandinėje įskaitoje po trijų etapų pirmauja 118 taškų turinti „Ekroso“ komanda. Trimis taškais nuo jų atsilieka „Emsport“. „Cross Team“ su 106 taškais žengia treti.

REKLAMA

Kviečia stebėti gyvai


Taigi, sekmadienį Plungės trasoje įvyksiančios varžybos neabejotinai pasižymės aršia kova dėl kiekvieno trasos metro, o po šio etapo dalyvių pozicijos metinėje įskaitoje tikrai pasikeis į vieną ar kitą pusę. Aišku viena – daugiausiai čia išlos žiūrovai, kurie varžybas atvyks stebėti į Plungės trasą.


Bilietais į renginį bus prekiaujama varžybų vietoje, prie įvažiavimo į trasą, tačiau organizatoriai siūlo ir kitą naujovę – įsigyti išankstinius bilietus internetu. Tai padaryti galima
paspaudus šią nuorodą. Varžybų pradžia – 12 val., tačiau žiūrovai į trasą atvykti gali ir anksčiau, nes iki kvalifikacijų dar vyks ir treniruočių bei chronometruojami važiavimai.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų