REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Įsitvirtinusiems aukštesnės klasės automobilių gamintojams įgelti norėjęs Kinijos gamintojas „Silk Sports Car Company“ paskelbė atsisakantis savo ambicingų planų Italijoje.


Įsitvirtinusiems aukštesnės klasės automobilių gamintojams įgelti norėjęs Kinijos gamintojas „Silk Sports Car Company“ paskelbė atsisakantis savo ambicingų planų Italijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Silk Sports Car Company“ bendrovės vyriausiasis finansininkas, Giovanni Lamorte, kalbėdamas su Italijos dienraščiu „Il Sole 24 Ore“ teigė, jog bendrovė susidūrė su finansiniais sunkumais, kuriuos iššaukė Ukrainoje vykstantis karas. Vis dėlto, naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, jog bendrovės problemos galimai yra didesnės, mat „Silk Sports Car Company“ bendrovės veiklą šiuo metu tiria Italijos prokurorai.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Italijos mokesčių inspekcija apsilankė Italijos viešųjų pirkimų agentūros „Invitalia“ biuruose, kad surinktų dokumentus, susijusius su „Silk Sports Car Company“ paraiška gauti 38 mln. eurų valstybės finansavimą gamyklai Reggio Emilia mieste statyti.


Hongqi S9
Hongqi S9

„Silk Sports Car Company“ buvo įkurta amerikiečių investuotojo ir Kinijos automobilių gamintojos „FAW“ iniciatyva. „FAW“ yra vienas didžiausių automobilių gamintojų Kinijoje, kuris šiuo metu Europoje turi ambicingų planų siekiant pardavinėti „Hongqi“ markės vardu pavadintus elektromobilius.

REKLAMA
REKLAMA

2021 m. gegužę jungtinė „Silk Sports Car Company“ kompanija paskelbė, kad Kinijoje ir Italijoje kurs ir gamins elektrinius ir hibridinius prabangius hiperautomobilius su „Hongqi“ prekės ženklu. Italijos gamykla turėjo būti pastatyta Redžo Emilijoje, vietovėje, vadinamoje Italijos variklių slėniu, kurioje įsikūrę tokie prekių ženklai kaip „Ferrari“, „Lamborghini“, „Maserati“ ir „Ducati“.


Bendrovė siekdama realizuoti savo tikslą, pasamdė aukšto lygio vadovus, įskaitant buvusį „Ferrari" generalinį direktorių Amedeo Felisą, buvusį BMW ir „Maserati“ vadovą Roberto Fedeli ir buvusį „Lamborghini“ pardavimų vadovą Paolo Gabrielli.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hongqi S9
Hongqi S9

2021 m. rugsėjį „Silk Sports Car Company“ pademonstravo pirmąjį koncepcinį automobilį. Jis turėjo iš tinklo įkraunamą hibridinę pavarą, kurią sudarė V8 ir du elektros varikliai. Bendra šios jėgainės galia siekė 1400 arklio galių, o iki 100 km/val. jis įsibėgėdavo per 1,9 sekundės. Maksimalus greitis – 400 km/val.


„Silk Sports Car Company“ iš pradžių planavo investuoti 1 mlrd. eurų į pirmojo modelio gamybą bei modernios gamyklos ir mokslinių tyrimų ir plėtros centro statybas.


Emilijos-Romanijos valdžios institucijos atsižvelgdamos į geranoriškus bendrovės norus pažadėjo finansinę pagalbą, kad būtų sustiprintas regiono, kaip automobilių pramonės centro, vaidmuo. 2015 m. šio regiono valdžia padėjo užtikrinti „Lamborghini“ investicijas į visureigio „Urus“ gamybą, suteikdami 20 mln. eurų subsidiją.

REKLAMA

Hongqi S9
Hongqi S9

Valdžios atstovai tikėjosi, jog „Hongqi S9“ gamyba prasidės 2023 m. pradžioje, tačiau planas taip ir nebuvo įgyvendintas. Įtarimus ir nuogąstavimus dar labiau sustiprino, kai „Silk Sports Car Company“ delsė pasirašyti sutartį dėl žemės sklypo gamyklai įsigijimo.


2022 m. liepą Emilijos-Romanijos regiono vyriausybė paprašė „Silk Sports Car Company“ garantijų, vietos valdžios institucijoms nerimaujant, kad planas sukurti daugybę darbo vietų įstrigo. Tuo metu bendrovės valdybos narys Li Chongtianas patvirtino, kad Kinijos gamintoja „FAW“ visiškai remia projektą, tačiau pastarųjų dienų įvykiai rodo, jog ambicingas projektas neturi jokių prošvaisčių būti įgyvendintas.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų