• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Kaustantis šaltis, minusinė temperatūra, plikledis, prastas matomumas – tai tik dalis situacijų, su kuriomis susiduria automobilių vairuotojai žiemą. Nors dažnu atveju tai tampa iššūkiu vairuotojams, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į vairuojamą automobilį.


Kaustantis šaltis, minusinė temperatūra, plikledis, prastas matomumas – tai tik dalis situacijų, su kuriomis susiduria automobilių vairuotojai žiemą. Nors dažnu atveju tai tampa iššūkiu vairuotojams, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į vairuojamą automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Automobilių inžinerijos katedros docento dr. Vytenio Surblio, svarbu iš anksto paruošti transporto priemonę šaltajam metų sezonui ir atkreipti dėmesį į tam tikras detales. Todėl norime pasidalinti keletu patarimų, kaip iš tikrųjų paruošti automobilį žiemai. 

REKLAMA

Langų plovimo skystis ir salono filtras 


Prieš prasidedant žiemai, dar rudenį, kai oro temperatūra lauke pamažu krenta, labai svarbu pasirūpinti tinkamu langų plovimo skysčiu automobilyje. Vasarinis langų plovimo skystis užšąla net ir prie nedidelės minusinės temperatūros.


Tai reiškia, kad nebus galima nusivalyti langų, kai to labiausiai reikės. Vertėtų naudoti žieminį skystį, kuris neužšąla prie –10 °C ar prie dar žemesnės temperatūros. Atvėsus orams automobiliuose dažnai rasoja langai. Tai – ženklas, kad salono filtras yra užsikimšęs, tad jį taip pat rekomenduojama pasikeisti. 

REKLAMA
REKLAMA

Valytuvai 


Gerą matomumą ir itin svarbią funkciją automobiliuose atlieka valytuvai. Rudenį valytuvus vairuotojai naudoja kur kas dažniau nei vasaros metu, todėl vertėtų įvertinti, ar automobilių valytuvai gerai nuvalo langus, ar nepalieka nešvarių ruožų. Esant poreikiui, valytuvus reikia pakeisti. 


Stabdžiai 


Stabdžių sistemos specialiai ruošti žiemai nereikia – jie, nepriklausomai nuo sezono, turi būti techniškai tvarkingi. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad stabdžių sistemos skystis, kaip ir kiti eksploataciniai skysčiai, turi būti keičiami pagal gamintojo numatytą intervalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laikui bėgant stabdžių skystis praranda savo savybes – skystyje kaupiasi drėgmė, pasikeičia užvirimo temperatūra. Dėl to stabdžių sistema gali pradėti veikti netinkamai. 


Akumuliatorių baterija 


Akumuliatorių bateriją rekomenduojama įkrauti prasidėjus žiemai, o jei automobilis rečiau naudojamas ar juo važiuojama trumpais atstumais – kelis kartus per žiemą.

REKLAMA

Aukštas akumuliatorių baterijos įkrovos lygis neleidžia užšalti skysčiui (elektrolitui), esančiam akumuliatorių baterijos viduje. Taip net ir dideli šalčiai nepakenkia akumuliatorių baterijai. Gerai įkrauta akumuliatorių baterija padeda ir bandant užvesti automobilį, kai lauke oro temperatūra yra itin žema. 


Padangos 


Ruošiantis žiemos sezonui būtina pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines. Žieminių padangų mišinys yra pritaikytas dirbti žemose ir neigiamose temperatūrose, todėl pasirinkus tinkamas padangas sutrumpėja stabdymo kelias, pagerėja rato ir kelio paviršiaus sukibimas.

REKLAMA

Verta paminėti, kad pasibaigus žiemos sezonui, vadovaujantis įstatymais, padangas reikia pasikeisti į vasarines. Jos pritaikytos dirbti aukštesnėje temperatūroje, todėl labai svarbu padangas naudoti pagal numatytą sezoniškumą.  


Durų sandarinimo gumos 


Oro temperatūrai sumažėjus iki neigiamos, pasitaiko atvejų, kai užšąlą automobilio durelės ir jų nepavyksta lengvai atidaryti. Kad taip nenutiktų, reikėtų durų sandarinimo gumas nuvalyti ir sutepti silikoniniu gumos tepalu, kad šios neprišaltų prie metalinių automobilio dalių.  


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų