• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 10-11 dienomis, Ispanijoje praūžė pirmasis „Drift Masters Grand Prix“ etapas. Geriausi Europos ir pasaulio šonaslydininkai Ricardo Tormo trasoje atidarė jubiliejinį – 10-ąjį - „Drift Masters“ sezoną. Valensijoje vykusiose varžybose dalyvavo ir vienintelis Lietuvos atstovas  - Benediktas Čirba.

Gegužės 10-11 dienomis, Ispanijoje praūžė pirmasis „Drift Masters Grand Prix“ etapas. Geriausi Europos ir pasaulio šonaslydininkai Ricardo Tormo trasoje atidarė jubiliejinį – 10-ąjį - „Drift Masters“ sezoną. Valensijoje vykusiose varžybose dalyvavo ir vienintelis Lietuvos atstovas  - Benediktas Čirba.

REKLAMA

Įtemptas pasiruošimas

Kelionė iki Valensijos nebuvo tokia lengva, kaip tikėtasi. Dar šių metų pradžioje B. Čirba dalyvavo Tarptautiniame Omano drifto čempionate. Jo metu, lietuvio BMW E92 patyrė sunkų variklio gedimą, tačiau tai nesutrukdė sportininkui iškovoti 3-ąją vietą, III etape.

Po varžybų, Benedikto technika iškeliavo atgal į Lietuvą laivu, tačiau įtempta situacija Raudonojoje jūroje pakoregavo grįžimo terminą. Automobilis, palikęs Omano uostą vasario gale, Lietuvoje pasirodė tik gegužės 7-ąją: likus vos 3 dienoms iki Drift Masters varžybų Valensijoje.

REKLAMA
REKLAMA

B. Čirbos komanda, kovodama su sparčiai bėgančiu laiku, vos per 5 valandas sugebėjo iškrauti atvykusį konteinerį, pasitikrinti technikos būklę, susikrauti reikiamas detales ir išsiųsti priekabą Ispanijos link.

REKLAMA

„Tai tikriausiai buvo greičiausias mūsų pit-stop. Žinojom kokią techniką palikom konteineryje, tačiau ilgas laikas jūroje nepagerina situacijos. Buvo sunku, bet spėjome.“ – komentavo B. Čirba.

Intensyvi penktadienio kvalifikacija

Rytas prasidėjo su jauduliu. Treniruočių sesija, nors ir trumpa, sekėsi gerai. Tačiau komandą neramino galimi technikos gedimai: po automobilio kapotu – dar Omane keistas atsarginis variklis, tinkamai neveikiantis rankinis stabdis, sankabos problemos ir kiti techniniai sunkumai, kuriems išspręsti laiko tiesiog nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš Omano parsivežėm daug nesutvarkytų dalykų, nes buvom įsitikinę, kad spėsim pasiruošti šiam etapui Lietuvoje. Kai gavom automobilį reikėjo greitai priimti svarbų sprendimą: keisti variklį ir galimai pavėluoti laiku atvykti į Ispaniją,  ar palikti seną, su rizika, jog varžybos gali baigtis net nepasidėjusios“ – pasakojo komandos mechanikas M. Gražys.

Šiek tiek po pietų Valensijos karštis suintensyvėjo, o varžybų dalyviams svilo ne vien padangos – keletas iš jų turėjo gesinti užsiliepsnojusią techniką. Atėjus kvalifikacijai paaiškėjo, kad net ir ilgamečiai „Drift Masters“ pilotai nėra pasiruošę Ricardo Tormo trasos iššūkiams: praėjusių metų čempionas Conor Shanahan kvalifikacijos nepraėjo, o įprastų kvalifikacijos favoritų rezultatai nugulė į lentelės vidurį. Pirmąją vietą išplėšė Kuveito atstovas Ali Makseed su 94.5 taško, antras – Benediktas Čirba su 91.5 taško vertu važiavimu, o trečias liko suomis Lauri Heinonen su 89 taškais kvalifikacijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienis, vertas amerikietiškų kalnelių

Pasibaigus vairuotojų briefing’ui ir treniruotėms komanda, buvo nusiteikusi pozityviai. Kvalifikacijos rezultatai pakėlė nuotaiką, o diena pranašavo nesudėtingą kelią iki finalo. Prasidėjus Top32 kovoms dėmesį sukaustė Benedikto ir šveicaro Yves Meyer porinis važiavimas. Nors Čirba aiškiai pirmavo, antrame važiavime abu vairuotojai apsisuko dėl prastos Y. Meyer linijos trasoje. Tačiau teisėjai pamatė klaidą ir Benediktas, laimėjęs kovą, išvažiavo ruoštis Top16.

REKLAMA

Top16 formate Čirba nesunkiai iškovojo pergalę prieš ukrainietį Alexei Holovnia, o Top8 kovose susitiko olandą Clint van Oort. Abi kovos nei žiūrovams, nei teisėjams nepaliko jokių abejonių, todėl lietuvis, padovanojęs įspūdingą dūmų šou visiems žiūrovams Ricardo Tormo trasoje, iškovojo kelialapį į geriausiųjų ketvertuką.

Tačiau panašu, jog sėkmė būtent ten ir baigėsi. Top4 kova su 2023 metų vicečempionu Lauri Heinonen buvo itin aštri: abu pilotai rodė aukštą klasę ir sukauptą meistriškumą. Tačiau to nepakako – teisėjų sprendimu suomis buvo pranašesnis už lietuvį. Bet Čirba turėjo ruoštis dar vienai kovai, nes jo laukė lenkas A. Zalewski. Scenarijui pasikartojus, Benediktas liko 4-oje vietoje.

REKLAMA

„Gal ir ne taip kaip norėjau, bet tikrai džiaugiuosi savo rezultatu. Turim daug darbo, reikia daug ką sutvarkyti ir pakeisti. Ir už vairo norisi praleisti daugiau laiko, tad grįžę iš karto kibsim į darbus“ - pasakojo Benediktas.

„Drift Masters Grand Prix“ Valensijoje, Ispanijoje Čirbos komandai baigėsi tarp 4 geriausiųjų, su 74 taškais bendroje įskaitos lentelėje. Ant nugalėtojo podiumo Ricardo Tormo trasoje užlipo estas Kevin Pesur, antroji vieta atiteko L. Heinonen, trečioji – A. Zalewski.

Kitas „Drift Masters“ etapas laukia Airijoje, birželio 15-16 dienomis, Mondello Park trasoje.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų