Kapinės (nuotr. Fotodiena.lt)

Kapinės (nuotr. Fotodiena.lt)

Ką reiškia mirusiųjų pasirodymas sapnuose, kokie ženklai praneša apie artėjančią mirtį, kaip nedera elgtis kapinėse – šie ir daugybė kitų mistinių klausimų daugeliui atrodo kaip neišaiškinamos paslaptys. Vis dėlto, ekspertai sako, jog kiekvienam mistiniam reiškiniui ar prietarui galima rasti paaiškinimą.

„Mirusiųjų pasirodymas sapnuose niekuomet nebūna atsitiktinis dalykas. Kartais mirusieji aplanko siekdami pranešti gyviesiems, kad dėl jų nereikia jaudintis – ten, kur jie nukeliavo, jiems yra gera ir ramu. Visgi, pernelyg dažnas murusiųjų apsilankymas nakties vizijose reikalauja papildomo dėmesio.

Kartais nutinka taip, kad dėl staigios netikėtos mirties, pavyzdžiui, dėl nelaimingo atsitikimo, perėjimas į kitą pasaulį būna apsunkintas ir tuomet mirusysis prašo gyvųjų pagalbos“, – aiškina filosofijos daktarė, ragana Jelena Simonova.

REKLAMA

Jausmas, kuomet mirusysis šalia

Pagalbos šauksmas yra užkoduotas ir tuose sapnuose, kuriuose mirusieji apsilanko taip, tarytum jie priklausytų gyvųjų pasauliui ir lyg niekur nieko gyventų savo įprastą gyvenimą. Pasak pašnekovės, kai kurių sapnų simbolika vienaip ar kitaip perteikia sunkumo jausmą.

Mirusysis sapnuojamas nešdamas rankose sunkius akmenis, duris, taip pat tiesiogiai prašydamas pagalbos, atidarant sunkius vartus ar sudaužant krištolo, stiklo sieną, duris, lubas bei kitus dalykus, simbolizuojančius perėjimo iš vieno būvio į kitą, kliūtis.

„Krikščioniškoje tradicijoje gyvieji gali padėti mirusiesiems mišiomis bei malda. Taip pat sapne besilankančio mirusiojo žodžiai gali būti išties pranašiški arba juose gali būti užkoduotas įspėjimas ar net tikslios rekomendacijos gyviesiems, kaip elgtis vienoje ar kitoje gyvenimiškoje situacijoje.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai gyvas žmogus nuolat išgyvena keistą jausmą, jog mirusysis jo nepaleidžia. Šis pojūtis gali būti lydimas fizinio bei psichologinio išsekimo, sąstingio asmeniniame gyvenime ar profesinėje veikloje. Tokie atvejai išreiškia ypatingą gyvo žmogaus su mirusiuoju formą ir nors dažniausiai šis reiškinys būna grynai subjektyvios prigimties, visgi reikalauja specialisto pagalbos“, – sako J. Simonova.

Apie artėjančią mirtį pranešantys ženklai

Liaudies prietarų visuma diktuoja atvejus, kai mirtį pranašauja į langą atsitrenkęs paukštis, sudužęs veidrodis ar gausiai išbarstyta druska. Vis dėlto, moteris sako, kad šiuos ženklus reikėtų vertinti konstruktyviai.

REKLAMA

„Jie įspėja, jog dėl kokio nors netinkamo poelgio ar nuostatos nyksta gyvybiškai svarbus vientisumas, į kurį pats laikas atkreipti dėmesį ir imtis atitinkamų veiksmų, siekiant jį atstatyti. Nenuostabu, kad ignoruojant tokius ženklus, vienas jų galiausiai iš tiesų gali virsti pranašišku.

Iracionalioji žmogiškos prigimties pusė diktuoja savas taisykles. Mums yra duota nujausti ne tik artimųjų žmonių, bet tam tikrais atvejais ir svetimų žmonių mirtį. Apie tai gali pranešti ne tik sapnai, vizijos, gamtos reiškiniai, bet ir buitiniai prietaisai: sustoję laikrodžiai, telefono gedimas, skambinant tam, kuris ką tik iškeliavo anapilin bei kiti sutapimai, neturintys racionalaus paaiškinimo.

Mano praktikoje dažnai tenka prisiliesti prie ženkliškos tikrovės paslapčių, padėti besikreipiantiems žmonėms šifruoti klausimus, paliečiančius gyvenimo – mirties dialektiką.

Šios priešybės visada šalia ir tampriai persipynusios. Visgi, klausimas apie mirties ženklus yra pats sudėtingiausias, nes priklausydami gyvųjų pasauliui pirmiausia turime fokusuotis į tą ženklišką tikrovę bei simbolinius turinius, kurie tarytum vedliai, sufleruoja, kaip galėtume pagerinti gyvenimo kokybę, kūrybinių bei gyvybinių jėgų rezervuarą. Tokių ženklų mūsų kasdienybėje yra gausu, tereikia išmokti juos pastebėti ir taisyklingai perskaityti“, – tvirtina pašnekovė.

Mistiniai reiškiniai (nuotr. Fotolia.com)

Mistiniai reiškiniai (nuotr. Fotolia.com)

Būtina paslėpti mirusiojo nuotrauką

Ne kartą esame girdėję perspėjimą, jog nedera skinti šalia kapinių esančių augalų, o tuo labiau nieko nenešti iš kapinių. Parapsichologas Vladimiras Azanovas tvirtina, kad to būtina laikytis ir ką kartą atnešėme į kapines, ten dera viską ir palikti. „Visi daiktai, augalai, kurie buvo prie karsto ar paminklo, skleidžia neigiamą informaciją ir žmogus to nežinodamas gali sau prisiimti labai daug blogos energijos. Tai gali neigiamai paveikti tiek žmogaus sveikatą, tiek bendrai prišaukti įvairias nelaimes“, – sako parapsichologas.

REKLAMA

Taip pat kartais visai nekaltai atrodantys vaikų žaidimai, siekiant išsikviesti dvasias, pašnekovo teigimu, irgi gali prišaukti nemalonumus, kurių vėliau atsikratyti labai sudėtinga.

„Vaikai gali būti tarpininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų. Taip pat jie yra labai jautrūs: bijo tamsos ar likti vieni, o tokia jaučiama baimė irgi gali padėti prišaukti mirusįjį, kuris dar yra astraliniame plane – visiškai neiškeliavęs į aną pasaulį. Taip dažnai būna po žmogaus savižudybės ar netikėtos mirties, pavyzdžiui, avarijos. Taigi, taip vadinamais žaidimais kviečiant dvasias, vaikai gali prikviesti poltergeistą, kuris su vaiku pradeda žaisti. Tokiu atveju pradedama girdėti balsus, matyti siluetus, vaikas naktį nebejaučia ramybės, tampa įsitempęs, nuolat jaučia nerimą, o kaip to atsikratyti – nežinia“, – kalba Vladimiras Azanovas.

Parapsichologas pasakoja, kad mirusiojo nuotraukos laikymas matomoje vietoje taip pat gali prišaukti nelaimes, kadangi nuotrauka – tai informacija apie žmogų, į kurią pažvelgus galima nuskanuoti charakterį, ligas, ateitį bei praeitį. Tuo atveju, kada žmogus yra miręs, informacija apie jį niekur nedingsta ir jei tokio žmogaus nuotrauka kabo ant sienos, mirusiai sielai gali atrodyti, kad ji dar egzistuoja, o tuomet namuose prasideda nesklandumai, kaip girdimi žingsniai, įvairūs garsai, pradeda dingti ar atsirasti netinkamose vietose daiktai.

Rosit
2017-10-24 19:39:57
Monika-kaimiete☺
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

All Saints 2018-01-02 22:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra tiesos yra ir mešlo.. per gyvenima praradau daug mylimu zmoniu ir pasakysiu tik viena.. tai ka skaitot google yra meslas ir skiedalai.. uoj Dievas nepriima savizudziu jie klaidzioja tarp zemes ir dangaus.. aha.. tikiu Dievu ir pasakysiu tiek kad ir jis sh**** pries zmogaus galia mylet. jei baigi gyvenima del zmogaus kuri labai labai myli, ateini prie dangaus vartu ir net kai Dievas i tave skersom ziures tu paspirk vartus ir iejes vidun pasakyk: jug ne as tas "gerasis" Dievas kuris atima mylimuosius..   ATSAKYTI
Netikek ir bus ramu 2017-10-30 08:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesamones. Netikėkite šitais paistalais ir ramiai sau gyvenkite! Kada bus laikas kiekvienam tada ir iškiausim. Ir nėra čia ko baimintis!    ATSAKYTI
vardas 2017-11-19 22:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar biblija tiki?  
Ilona 2017-10-30 00:05:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Po sunaus laidotuviu pora kart sapnavau ji ,bet db kad ir noriu susapnuot nesapnuoju tai cia gerai ar blogai    ATSAKYTI
Asta 2017-10-29 18:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
mano tetes nuotrauka stovi jau 15 metų matomoje vietoja ir nieko nejaučiu gal reiktų ją jau įdėti į stalčių   ATSAKYTI
Virgina 2017-10-29 06:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nebijojome gimti nebijokime ir mirti...   ATSAKYTI
Petronele 2017-10-29 01:06:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Italijoje pilni kambariai mirusiuju nuotrauku padaryti kampeliai mirusiesiems gryniausia nesamone kad kazkas nutiks netikekite cia ponu ismislai   ATSAKYTI
Jurga 2017-10-29 08:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Tai kodel negyvenat Italijoje? Kiekviena salis, kiekvienas krastas turi savo kultura, netgi krikscioniskame pasaulyje yra ivairiu ypatumu, liaudies tikejimu, paprociu, iprociu. Tai simtu metu praktika ir tuo mes skriames.   
Onute 2017-10-29 13:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aš manau , kad ne tik Italijoje , bet ir Lietuvoje kiekvieno šeimoje rastume mirusiuju nuotrauku .Tai normalu ir tikrai nereikia bijoti , juk tai mūsų artimieji  
Raminta 2017-10-25 22:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Koks skirtumas kada mirsi? Mirsim visi. Gyvenkim ir mylėkim gyvenima, o ne kada mirsim speliokim.   ATSAKYTI
Giedrius 2017-10-26 01:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kad ji juk ir pasake: "turime fokusuotis į tą ženklišką tikrovę bei simbolinius turinius, kurie tarytum vedliai, sufleruoja, kaip galėtume pagerinti gyvenimo kokybę, kūrybinių bei gyvybinių jėgų rezervuarą. Tokių ženklų mūsų kasdienybėje yra gausu, tereikia išmokti juos pastebėti ir taisyklingai perskaityti"
  
Birute 2017-10-31 09:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Jurga matyt dar nieks labai artimas nemire :(  
Demo 2017-10-25 09:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O jeigu pavyzdžiui turi mirusio mylimojo nuotrauką telefone,tai irgi gali būti kaškas netaip?   ATSAKYTI
Jelena 2017-10-25 11:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Būtų geriau nelaikyti mirusio žmogaus nuotrauką telefone ne tik dėl jo sielos ramybės, bet ir dėl Jūsų.Jį reikia paleisti...  
irena 2017-10-24 14:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
po vyro mirties nuotrauka laikiau ant komodos kur musu miegamasis yra kai pazvelgdavau i ja asaros bego upeliu nes man buvo geras kaip sutuoktinis ir draugas po keliu savaiciu pradejau keistai jaustis ko jis venge nekente nenorejo matyt as pasijutau jo vietoje taip pat kovojau uz jo mastymas kol jis gyvas buvo man tiesiog nenorejosi matyt ka jis nenorejo matyt salia bet drauge paprotino sako pavaziuos protas slepk nuotrauka taip ir padariau jau menuo lyg buc nuopeciu didziule nasta nusimetusi pradingo viskas ko nenorejau matyt liko pareiga aplankyt kapelius ir bendravimas su mylimais zmonem grizta tik nezinau kur nuotrauka padet    ATSAKYTI
Monika 2017-10-24 14:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-71
Berastė. Bent žinai kad taškas sakinio gale turi būt. Nu ir nachui..  
Rosit 2017-10-24 19:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Monika-kaimiete☺  
Rima 2017-10-31 08:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš laidotuvių nuotraukas deginu.Ugnis yra šventa ir paima viską ko nebereikia.O mirusio artimo nuotraukas reikia paslėpti iki metinių,kol žmogus išeina anapus.  
Petras 2017-10-24 08:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Telepatija, žmogaus smegenų ,minties jėga iki šiol labai mažai ištirti ir žinomi. Kaip buvo žmonių matoma ateitis (Vanga ,Mesingas) iki šiol lieka mįslė. Tuo naudojasi kai kurios raganos ,būrėjai. Katalikų tikėjime draudžiama tikėti "auksiniu veršiu" o tikėti vienintelį Dievą.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
REKLAMA
Pilnatis (nuotr. 123rf.com)
Šiandien – ilgai laukta diena prieš savaitgalį, taigi sužinokite, ką žada horoskopas 12 zodiako ženklų. Avinas Šiandien savo pastangomis galite neblogai užsidirbti, tačiau ir ...
Horoskopas (nuotr. 123rf.com)
Ketvirtadienis pateiks gausą nemalonių staigmenų. Kas jūsų laukia kovo 21-ą dieną, sužinokite horoskope 12-ai Zodiako ženklų. Avinas Dėl lankstumo stokos ar net paiko ...
Moteris  (nuotr. 123rf.com)
Šiandien prasidėjusi kovo mėnesio pilnatis gali atnešti ne pačių geriausių emocijų kai kuriems Zodiako ženklams. Sužinokite, ar jūsų laukia itin įtemptas periodas jau ...
Moteris  (nuotr. 123rf.com)
Trečiadienis daugeliui Zodiako ženklų nepagailės nei sėkmės, nei iššūkių. Pateikiame prognozę 12-ai Zodiako ženklų. Avinas Gali atsirasti netikėtų galimybių įsigyti ar parduoti ...
Moteris  (nuotr. 123rf.com)
Kokia diena Jūsų laukia galite sužinoti kovo 19-os dienos horoskope visiems Zodiako ženklams. Avinas Galimi nuostoliai bei nusivylimai. Saugokite savo sveikatą bei turtą. ...
REKLAMA

Top Video

Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų