Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Šylantys orai Palangos gyventojus paprastai džiugina, tačiau… tik ne šį kartą. Palangiškiai bijo, kad norėdami pabėgti nuo karantino pilkumos, į kurortą iš visos Lietuvos plūstels minios tautiečių. O su jais ir virusas. Tokiam scenarijui ruošiasi ir policija. Mat ir praėjusį šiltą savaitgalį pareigūnai vos spėjo drausminti besibūriuojančius paplūdimiuose žmones. Į šalies gyventojus kreipiasi ir Palangos meras. Jis pirmą kartą palangiškių gyvenime prašo žmonių kurortą aplenkti.

REKLAMA

Tuščia Basanavičiaus alėja Palangoje būna nebent žiemą. O dabar pavasaris, temperatūra dienomis vis arčiau 10-ies laipsnių ir daugiau, džiugina ir saulės spinduliai. Tačiau kurortas ištuštėjęs. Pajūriu vaikšto vos vienas kitas žmogus, tuščias ir Palangos simbolis – tiltas. Tai – karantino veidas.

Įprastai svečių laukiantys bei juos kviečiantys palangiškiai tikisi, kad toks vaizdas mažiausiai tris savaites ir išliks. Vietinius apima siaubas pagalvojus, kad tautiečiai iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių, bėgdami nuo karantino pilkumos, gali plūstelėti į kurortą. Ypač orams vis labiau šylant:

„Yra prisipirkę butų, Vilnius, Kaunas – iš visur. Ir jie atvažiuoja. Kada vyksta renovacija, jų nėra, į butus negali įeiti. Bet kai prasidėjo virusas, visi čia sugužėjo. Iš kur mes – kaimynai – žinome, kad jie sveiki ir ko jie čia važiuoja? Sėdėk namuose, valgyk bulvienę ir džiaukis.“

REKLAMA

„Palanga – miestelis nedidelis, daug senų žmonių ir kai žmonės visi veržiasi į mažą erdvę susispaudę, susigrūdę yra didelė rizika užsikrėsti vietiniams gyventojams. Tuomet būtų labai blogai žiūrint į gydymo įstaigų vietų trūkumą. Ir šiaip, manau, šiuo laiku būtų geriau laikytis savo gyvenamosios vietos.“

„Tik troboj. Užkalt, užvirinti duris. Tik šitaip. Važiuos. Praeitą šeštadienį HBH pilnas miškas buvo – ir vaikai, ir viskas.“

„Geras oras ir važiuoja. Dabar balandžio mėnesį bus Velykos ir vėl bus žmonių. Nesvarbu jiems. O mes bijom, kad mums neužneštų, o visi važiuoja.“

REKLAMA

Pajūrio policija pripažįsta – palangiškių baimė pagrįsta. Praėjęs savaitgalis taip pat buvo labai šiltas, tad pareigūnai vos spėjo drausminti kurorte bei pliažuose besibūriuojančius tautiečius.

„Praėjusio savaitgalio pavyzdys rodo, jog šeštadienį, kai mūsų pareigūnai pradėjo patruliuoti viešose vietose, iš tiesų buvo pakankamai daug pažeidimų. Ypač Olando kepurėje, Smiltynėje, Palangoje Basanavičiaus alėjoje, uostamiesčio parkuose žmonių buvo iš tiesų daug. Kažkodėl žmonėms atrodo, kad karantinas yra puiki proga neiti į darbą, leisti laiką su draugais, bičiuliais, rengiant kažkokius piknikus“, – sako Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

REKLAMA

Tiesa, pareigūnai nė vieno žmogaus nenubaudė, tik įspėjo. Vis dėlto, sako, jei situacija nesikeis, teks imtis griežtesnių priemonių. Veiksmų jau griebiasi ir kurorto valdžia – nurodė uždaryti viešbučius bei Palangos močiutėms ir kitiems vietos verslininkams uždraudė teikti laikino apgyvendinimo paslaugas. O miesto meras ragina žmones aplenkti kurortą.

„Turbūt pirmą kartą gyvenime prašau visų Lietuvos gyventojų, kad nevažiuotų į Palangą, o priešingai, kad neatvažiuotų šiuo laikotarpiu. Todėl, kad nereikia žiūrėti į tai, kaip į žaidimą. Tai yra labai didelė, rimta grėsmė, stebime pasaulio situaciją ir nebūtinai žmogus turi turėti kontaktą. Virusą galima pasigauti ir pajūryje vaikštant, ir miškuose. Todėl nuoširdžiai, iš visos širdies prašau, nevažiuoti, pabūti namuose“, – pasakoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

REKLAMA

Vis dėlto, žmonės į Palangą važiuoja. Ne masiškai, tačiau atvykėlių vis yra. Šie sako, kad todėl ir atvyko, jog dėl karantino čia žmonių mažai. Tad ir reikiamo atstumo esą galima laikytis:

„Tai tuščia, dėl to ir atvažiavau, kad tuščia viskas.“

„Mes irgi pabėgom iš namų kelioms dienoms, Iš Vilniaus. Pakeisti aplinką, nes namie su trim vaikais jau yra liūdna. Neinam atviroj vietoj, tai nemanom, kad kažkas tai, o į parduotuves tai išsiunčiam su kauke, apsirengusį atitinkamai ir tiek.“

„Mes šiaip tai čia tėčio darbo klausimais. Todėl, kad tėtis dirba Šventojoje, mes patys iš Kauno, tėtis turi kartas nuo karto Šventojoje prižiūrėti statybos darbus, prigriebė ir šeimą.“

REKLAMA

Tiesa, apsilankyti Lietuvos pajūryje vis labiau sudėtinga. Uždarytas ypač žmonių mėgstamas objektas, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas – Olando kepurė. „Stop" juostomis tveriamos ir pajūrio automobilių stovėjimo aikštelės. Vis dėlto, panašu, kai kuriems tautiečiams draudimai nė motais – jie vis vien veržiasi prie jūros.

 

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI