„Visada buvau įsitikinęs, kad jei nori kalbėti apie taiką ir atšilimą lygiomis teisėmis, tai gali daryti tik iš stiprios pozicijos, tik akis į akį“, – sakė jis.
„Ne tam, kad ką nors įbaugintume, bet kad būtų aišku, jog žinome, ką galime padaryti – norime gyventi taikoje su jumis, bet nemanykite, kad esame silpni ar nesiginsime. Tai tebėra tiesa ir šiandien“, – sakė Vokietijos gynybos ministerijos vadovas.
„Mes privalome ten prisidėti“
„Britai, amerikiečiai ir prancūzai buvo Vokietijoje, kad apsaugotų mūsų rytinį flangą, – sakė jis. – O šiandien Lietuva, Baltijos valstybės ir Lenkija yra rytinis flangas, ir mes privalome ten prisidėti.“
Jis tvirtino, kad Vokietijos kariai, kurie daugelį metų laikėsi karinio santūrumo politikos dėl Antrojo pasaulinio karo baisybių, būtų pasirengę „žudyti Rusijos karius“, jei Maskva užpultų NATO valstybę narę.
„Jei atgrasymo priemonės neveiks ir Rusija užpuls, ar tai įvyks? Taip. Aš rekomenduočiau tiesiog nuvykti į Vilnių ir pasikalbėti su ten esančiais Vokietijos brigados atstovais. Jie puikiai žino, koks yra jų darbas“, – leidiniui „Financial Times“ sakė B. Pistoriusas.
Vilniuje inauguruota vokiečių brigada
Šių metų gegužės 22 dieną Katedros aikštėje Vilniuje oficialiai inauguruota Vokietijos 45-oji šarvuotoji brigada „Lietuva“.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda, Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė ir Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.
F. Merzas pareiškė, kad dislokuodama brigadą Lietuvoje šalis perima NATO rytinio flango gynybą į savo rankas, ir dėkojo lietuviams už šiltą priėmimą, kuris nėra savaime suprantamas.
„Perimame NATO rytinio flango gynybą į savo rankas“, – Katedros aikštėje vykusioje Vokietijos brigados inauguravimo ceremonijoje sakė kancleris.
Pasak jo, stovėdama kartu Lietuva ir Vokietija parodo, kad yra pasirengusios ginti Europos laisvę nuo bet kokio agresoriaus.
„Lietuvos saugumas yra ir mūsų saugumas. Vilniaus gynyba yra ir Berlyno gynyba. Mūsų bendra taika neturi geografinių ribų – ji baigiasi ten, kur nustojame ją ginti“, – sakė F. Merzas.
„Todėl čia esame šiandien, todėl čia ir pasiliksime. Vokietija laikosi savo įsipareigojimų tiek žodžiais, tiek veiksmais – šiandien, rytoj, tiek, kiek reikės“, – pridūrė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!