• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio „Maisto bankas“ pritrūko pagalbos rankų dalijant labdarą varguoliams. Padalinio vadovės sako, kad savanorių gretas praretino ir koronavirusas. Vieni nebegalėjo savanoriauti, nes neturėjo galimybių paso, kiti susirado nuolatinį darbą ar pakeitė gyvenimą.

Panevėžio „Maisto bankas“ pritrūko pagalbos rankų dalijant labdarą varguoliams. Padalinio vadovės sako, kad savanorių gretas praretino ir koronavirusas. Vieni nebegalėjo savanoriauti, nes neturėjo galimybių paso, kiti susirado nuolatinį darbą ar pakeitė gyvenimą.

REKLAMA

Panevėžio „Maisto bankas“ ieško net kelių dešimčių savanorių. Mat jau netrukus atkeliaus Europos Sąjungos paramos paketai varguoliams, o jų dalinti kol kas nebėra kam.

57-erių Julija spėriai rūšiuoja vargingiesiems skirtus maisto produktus. Negalią turinti moteris nusprendė prisijungi prie Panevėžio maisto banko savanorių. Šiandien Julijai pirma diena. Moteris sako ateis ir dažniau, kai tik prireiks pagalbos.

„Dievulis atlygins. Gera daryti gerus darbus“, – sako savanorė Julija.

Julija sako visada stengiasi pagelbėti silpnesniesiems.

„Kambarius sutvarkyt, nueit į parduotuvę maisto nupirkti, ligonį prižiūrėt, į ligoninę padėt nueiti, aplankyti“, – kalba Julija.

REKLAMA
REKLAMA

„Maisto bankui“ savanorių pagalbos reikia kasdien. Pagrindinis darbas – peržiūrėti ir paskirstyti iš parduotuvių gaunamus besibaigiančio galiojimo maisto produktus, kurie tą pačią dieną turi pasiekti skurstančiuosius.

REKLAMA

Panevėžio „Maisto bankas“ šiuo metu ieško kelių dešimčių pagalbininkų.

„Savanorių atkrenta, nes įsidarbina, susilaukia šeimos pagausėjimo, išvyksta gyventi į užsienį, suserga ar dar visokių atsitinka, kai žmonės nebegali ateiti savanoriauti“, – teigia „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė Justina Tubienė.

„Kiekvieną dieną vyksta maisto rūšiavimas. Kaip sakant, gelbėjam maistą iš parduotuvių, kurį turėtų išmesti, mes jį susirenkam iš parduotuvių, čia rūšiuojam ir tada atiduodam organizacijom, tai labai reikalingos mums rankos“, – sako sandėlio vadovė Rosita Žičiuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovės, į kvietimus savanoriauti atsiliepia nemažai, tačiau tik dalis lieka.

„Neko pas mus valgyti iš sandėlio ar neštis namo nebus galima ir, jeigu taip tinka, tai savanoriauja, jei turėjo kažkokių ketinimų, tai tada tas žmogus nebeatvyksta“, – sako J. Tubienė.

Be savanorių pagalbos neišsiverstų ir kasdien varguolius karšta sriuba maitinanti Panevėžio Betliejaus valgykla. Buvusi dėstytoja, dabar pensininkė Liucija kartais ir kelis kartus per savaitę skuba padėti į labdaros valgyklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu reikia, tai aš galiu būt dėstytoja, jeigu reikia – kažkam sriubos pasiūlyt, aš galiu sriubos pasiūlyt. Jeigu gali, tai jam patarnauk, jis vargšesnis šiandien už mane ar už bet ką kitą, jam reikia pagalbos, tai ir suteik tą pagalbą“, – sako savanorė Liucija Šiaučiūnienė.

O pagalbos prašančių nestinga. Kasdien karštos sriubos išverdama maždaug pusšimčiui varguolių:

„Vis užvalgai ir gerai.“

„Man neduoda jokių pašalpų, jokių, nieko, man esmė tame, kad šią dieną išgyvent.“

Betliejaus valgykloje savanoriauja 5 žmonės, tačiau pagalbos rankų prireikia ir daugiau.

„Ar vienas susirgęs, ar tiesiog negali atvykti, ar dar kokia bėda, visada gerai, kas pakeičia“, – kalba labdaros valgyklos „Betliejus” koordinatorė Aldona Vasiliūnienė.

REKLAMA

Nors norinčių savanoriauti netrūksta, tačiau dalis vos pabandę sprunka.

„Buvo toks naujas atėjęs berniukas jaunas, bet jam netiko, sakė, kad daugiau neateis, praeitą savaitę buvo kažkoks jaunuolis atėjęs ir jam netiko“, – kalba savanorė Liucija.

Savanorius koordinuojančių organizacijų duomenimis, Lietuvoje savanoriauja daugiau nei 20 procentų jaunų žmonių, tačiau neatlygintina veikla sparčiai populiarėja ir tarp vyresniųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų