• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialdemokratai skundžia Lauryną Kasčiūną ir Gabrielių Liaudanską-Svarą tesėsaugai – prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jų pokalbio apie karo padėtį, komendantūras ir diversantų – nelojalių Lietuvai piliečių – žudymą. Socdemus papiktino, jog L. Kasčiūnas pritarė tokiai minčiai ir dabar jie prašo prokuratūros aiškintis ar jis nepažeidė Baudžiamojo kodekso.

Socialdemokratai skundžia Lauryną Kasčiūną ir Gabrielių Liaudanską-Svarą tesėsaugai – prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jų pokalbio apie karo padėtį, komendantūras ir diversantų – nelojalių Lietuvai piliečių – žudymą. Socdemus papiktino, jog L. Kasčiūnas pritarė tokiai minčiai ir dabar jie prašo prokuratūros aiškintis ar jis nepažeidė Baudžiamojo kodekso.

REKLAMA

Konservatorių lyderis atkerta, kad tai socdemų akcija nukreipti dėmesį nuo Gintauto Palucko problemų ir tikina, kad tiesa yra jo pusėje. 

REKLAMA
REKLAMA

Prieš dvi savaites Lauryno Kasčiūno laidoje, paskelbtoje Algio Ramanausko „YouTube“ kanale, su visuomenininku Gabrieliumi Liaudansku-Svaru konservatorius kalbėjosi apie komendantūras ir tėvynės išdavikus – diversantus karo padėties atveju Lietuvoje

REKLAMA

Vyrai diskutavo ir apie komendantūroms priklausančių asmenų pasirengimą šalies gynybai: „Komendantiniai šauliai, jie pastatą saugos. O ką reiškia saugoti pastatą? Tai reiškia, jeigu vyks diversija, tu turėsi juos pakloti.“ 

Tokie konservatorių pirmininko ir Svaro pokalbiai supykdė dalį parlamentarų. 

Kreipėsi į generalinę prokuratūrą

Socialdemokratai Robertas Kaunas ir Jūratė Zailskienė kreipėsi į generalinę prokuratūrą, prašydami ištirti L. Kasčiūno veiksmus, kaip pažeidžiančius Baudžiamąjį kodeksą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuolat yra eskaluojama mintis, kad mus tuoj užpuls. Dabar jau pradėjome kalbėti apie tai, kad įsivertinkim, kas lojalus, nelojalus. Manau, kad tai yra grėsmė. Laidos reportaže nebuvo kalbėta vien tik apie karo padėtį“, – sakė R. Kaunas. 

Socialdemokratas piktinasi, kad L. Kasčiūnas ir jo pašnekovas leidžia sau skirstyti piliečius į lojalius ir nelojalius ir šaiposi, kad Kasčiūnas seniau priklausė vadinamiems „skustagalviams“ ir, matyt, pagal tai spręs, kas ištikimas Lietuvai, o kas ne. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal ponas Laurynas ilgisi grupuočių su tam tikrais raiščiais, kuris čia pilietis yra lojalus. Čia, žinokit, jau yra truputėlį peržengtos ribos“, – piktinosi R. Kaunas. 

Klausimo apie savo pokalbius prieš kurį laiką L. Kasčiūnas susilaukė ir Seimo salėje. Socdemė J. Zailskienė gavo Kasčiūno atkirtį. 

REKLAMA

„Kova su diversinėm grupėm. Apie tai ir kalba. Mes turėsim su jomis kovoti, jeigu reikės. Ir kovosim griežtai. Ne su duona ir druska. Gal jūs norit juos sutikinėti su duona ir druska?“ – atkirto L. Kasčiūnas. 

„Po to klausimo mane gatvėje apsikabino viena moteris ir sakė, patikėkit, man baisu. Tai čia yra labai rimti dalykai“, – tikino J. Zailskienė. 

REKLAMA

Ragina atidžiau rinktis žodžius

Bet socdemams tokio L. Kasčiūno paaiškinimo neužteko. Kreipimąsi pasirašė 25 įvairių frakcijų Seimo nariai. 

Pasak Algirdo Syso, L. Kasčiūnas nepraleido progos patylėti ir kaip Seimo narys bei partijos pirmininkas turėtų atidžiau rinktis žodžius. 

„Ne tokį laukinį žargoną, kur ten maždaug kritikuojam Putiną, kuris ten visus nukals tualete, bet patys naudojam labai panašią retoriką“, – sakė A. Sysas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pradžioje mane skundė Eduardas Vaitkus, žinomas penktosios kolonos Lietuvoje simbolis. Jam nepavyko padaryti poveikio teisėsaugai, dabar su juo kartu ranka rankon Lietuvos socialdemokratai, „Nemuno aušra“, Žemaitaitis, na, kas beveik turbūt nestebina“, – kalbėjo L. Kasčiūnas. 

Pasak L. Kasčiūno, tokie socialdemokratų veiksmai yra akivaizdus puolimas prieš jį, partiją ir netgi Lietuvos gynybą. 

REKLAMA

„Aš esu tikras, kad tai yra bandymas nukreipti dėmesį nuo premjero skandalo – viena. Antra – spaudimas teisėsaugai“, – sakė konservatorių pirmininkas. 

Pagrindo pradėti tyrimą policija nemato

Kasčiūno pokalbiuose pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą neįžvelgė ir policija. O ir pats politikas sako, kad jo žodžiai buvo paimti iš konteksto. Tiesa, ir savo laidoje L. Kasčiūnas pabrėžia, kad kalba eina apie karo padėtį: 

REKLAMA

„Komendantūros karo padėties metu, – noriu pabrėžti, kad po to neiškraipytų.“ 

L. Kasčiūnas, jei bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, atsisakyti konservatorių partijos pirmininko posto nežada. 

„Be abejo, kad neatsistatydinsiu, nes aš esu tiesos pusėje. Viskas labai paprasta“, – teigė politikas. 

Prokuratūra, įvertinusi buvusio kandidato į prezidentus Eduardo Vaitkaus skundą dėl konservatorių lyderio L. Kasčiūno ir Gabrieliaus Liaudansko-Svaro pareiškimų apie „nelojalių piliečių žudymą“, šiuos pasisakymus pavedė įvertinti policijai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.                                  

Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:                   

 

Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lukašenka toliau tyčiojasi ir provokuoja – Nausėda sako, kad Lietuva situacijos viena neišspręs
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Paryžiuje – šokiruojanti paroda: pristatytos aštuonios iš viso pasaulio surinktos mumijos
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Paryžiaus muziejuje atgimė princesė Diana: tokios suknelės Londone vilkėti ji negalėtų
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Klaipėdos Kalėdų eglę padovanojusi Irena: „Šitiek širdį skaudėjo“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Štai kaip spręs ilgų eilių pas gydytojus problemą: sutarė kam skirs 4,3 mlrd. eurų
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Sužinokite, kiek šiemet Lietuvos gyventojų nukentėjo nuo sukčių: „DI labai padeda sukčiams“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Jaunos mamos pripažįsta – vaiko išlaikymas pasidarė nežmoniškai brangus: Išeitis – mokesčių lengvatos?
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lietuvoje esantys tam tikri autobusai gali būti valdomi šios šalies: juos atjungti gali bet kuriuo metu
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su finansų ministru Kristupu Vaitiekūnu
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Tūkstančiai gyventojų rizikuoja savo gyvybe: pasakė, kodėl nenaudoja dūmų detektorių
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Tauro kalną rekonstravo, bet vieną gyventojų grupę pamiršo: „Realiai, niekur nusileisti negali“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Kruvinų muštynių Laisvės alėjoje kaltininkai išgirdo nuosprendį: už grotų nekeliaus, vieno mušeikos vis dar nerado
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lietuvių pamėgtuose automobiliuose pilna trūkumų – skelbia naujausias tyrimas
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Po „Nord Stream“ sabotažo – Vokietijos SGD terminalus prižiūri lietuvių ekspertai
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Kritika premjerei dėl motinystės atostogų pavadinimo: ji tampa visiškai juokinga, vaidina reformatorę
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Valdantieji nesutaria dėl degalų akcizo: „Su Lenkija lenktyniauti yra nerealu“
Lapkričio 23 d. TV3 Žinios. Prasidėjo derybos dėl Trumpo „taikos plano“: ko laukti Ukrainai?
Lapkričio 23 d. TV3 Žinios. Kaune įžiebta Kalėdų eglė: prabangi žaliaskarė stebina savo grožiu
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. Lukašenka tyčiojasi iš Lietuvos – vietoj vilkikų, kontrabandiniai balionai: „O ko čia tikėjotės, sąžiningo žaidimo?“
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su vidaus reikalų ministru Vladislavu Kondratovičiumi
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. Kultūros atstovai dar kartą susirinko į protestą – šį kartą su aiškiu „ne“ Žemaitaičiui
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Štai kaip Lukašenka apgavo Lietuvą: iš pradžių kartojo, kad vilkikai laisvai išvyks iš Baltarusijos
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Klaipėdiečiai nesupranta, kodėl iš šeimos buvo paimtas ir vėliau grąžintas naujagimis: „Taip nereikėtų daryti“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Pamatykite: egles pasipuošė jau ne vienas gyventojas
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Naujos sukrečiančios avarijos detalės – gydytojai šokiruoti: „Neprisimename tokių atvejų“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Kelininkams susitvarkius su pirmuoju sniegu, Juras Taminskas nestygo džiaugsmu: mitas tikrai išsklaidytas
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. JAV, Ukrainos ir Europos derybos dėl Trumpo komandos pasiūlyto „taikos plano“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Prisiminė 13-mečio žūties akimirką: vienas posūkis lėmė tragediją
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Kasčiūnas atsakė, ar priimtų Šakalienę į partiją: nustebins ne vieną
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Aiškėja, kaip atrodys Kauno Kalėdų eglė – kauniečiai negaili pagyrų: „Bus gražu“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Trumpas pritarė Ukrainos taikos planui: štai kokie jo pagrindiniai punktai
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Pamatykite: šiuose kraštuose jau iškrito sniegas ir žada stiprų šaltį
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Vilniuje avariją sukėlusi vairuotoja įpūtė kone 3 promiles: į policijos automobilį nusinešė ir šluotą
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Sinkevičius kirto Šakalienei viešai: „Mums nereikia nei dramos, nei dramos karalienės“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Įsiminkite šią dieną – atsiėmus specialią miesto valiutą Vilniuje lauks skanėstai ir netikėtos pramogos
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Šiame mieste siaubingas darinys: gyventojams sukėlė viduriavimą ir vėmimą
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Šis paveikslas 1 iš 2 brangiausių pasaulyje: štai už kiek milijonų parduotas aukcione
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. Iš viešosios kalbos eksperto – pagyros Dianai Nausėdienei: „Čia retas atvejis“
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Deividu Matulioniu
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. Antanas Nedzinskas piktinasi pareigūnų darbu: „Elgėsi nehumaniškai“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Agnė Širinskienė teisybės ieškos Europos žmogaus teisių teisme
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su kultūros ministre Vaida Aleknavičiene
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Gyvūnų globėjai kauniečio namuose išvydo šokiruojantį vaizdą: šaldytuve šalia sviesto – žiurkėnų gaišenos
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie po gimdymo atimto kūdikio mamą: Vaiko teisėms – du galvosūkiai
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Kasčiūnas kritikuoja valdančiųjų prioritetus: „Trinkelės laimi prieš integruotą oro gynybą“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Išvartyti kryžiai, žvakės ir paminklai: tokio vaizdo Lietuvoje dar nematė
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Internete išplito kadrai, nufilmuoti likus vos kelioms akimirkoms iki orlaivio avarijos: išsigandę žmonės bėgo kuo toliau
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Kuršių Nerijoje – sunkiai suvokiamas žmonių elgesys dėl pramogos: maistu jaukinę šerną vėliau ant jo sodino vaiką
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Ruginienė palaiko sienos su Baltarusija atidarymą: „Pasiliekame teisę bet kada vėl uždaryti sieną“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Jūrinio vėjo parko projektas stringa ir brangsta: įžvelgia „Ignitis“ klaidas, tačiau vadovybė atsakomybės kratosi
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Demografę liūdina naujausi Lietuvos gimstamumo rodikliai: „Pasiekėme tokį lygį, kokio dar nebuvo niekada fiksuota“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Pamatykite: šie nykstantys gyvūnai zoologijos sode nevengia „kabinėtis“ prie lankytojų
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Švietimo ministerijos siūlymas mažinti VBE išlaikymo kartelę sukėlė įvairių reakcijų: „Tai yra populistinis pataikavimas“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Panevėžio gatvėse pasirodė ir Kalėdų Senelis – gyventojai džiaugiasi iškritusiu sniegu: „Jau pasiilgau“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Valdžia suka galvą, kaip išsaugoti autentiškus pastatus: kai kuriems gresia išnykti
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Pensininkei iš Alytaus – „Sodros“ akibrokštas
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimo byloje aiškėja detalės: prokuroras pasakė, kiek siūlo metų kalėjime kaltinamiesiems
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Naujoji kultūros ministrė susirūpinusi dėl bažnyčių situacijos Lietuvoje: „Daugeliui reikia remonto“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Norintiems maisto apsipirkti Lenkijoje – liūdnos žinios: „Neapsimoka važiuoti“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. 8 nepilnamečiai iš šio miesto itin nusikaltė norėdami pinigų: „Per prievartą pirštus išlaužė ir panaudojo“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Planuojantiems pirkti būstą – ekonomistų žinia: „Dėl ateities šiek tiek neramu“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Strigo, stringa ir panašu strigs toliau: specialistas paaiškino, kodėl nuolat genda E. sveikatos sistema
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Vis daugiau žmonių kamuoja cukrinis diabetas: štai kokie galimi požymiai ir pasekmės
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Baltarusijos krizėje į kampą save įspraudusi Vyriausybė, panašu, kad atsitraukia
Lapkričio 15 d. TV3 Žinios. Prabilo nužudyto „tiktokerio“ NIežo kaimynė: triukšmo nebuvo
Lapkričio 15 d. TV3 Žinios. Kaimynai papasakojo apie siaubingą gaisrą Vilniuje: per durų plyšį girdėjosi pagalbos šauksmas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Lietuviai perka vis daugiau, o ekonomistai įspėja: laukia Graikijos likimas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Lukašenka tikina, kad balionus leidžia pati Lietuva: baltarusiai paskelbė propagandinį „tyrimą“
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Aiškėja, kokia kalėdinė eglė puoš Kauną: miestui ją padovanojo vietinis gyventojas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Kristinos Brazauskienės viešbutis nesumokėjo 70 tūkst. eurų mokesčių: tikina, kad įsivėlė klaida
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Žemę pasiekė viena stipriausių magnetinių audrų: dėl jos NASA atšaukė du skyrdžius į Marsą
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su politologe Jolanta Bielskiene
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Remigijus Žemaitaitis vėl nepatenkintas dėl per didelio gynybos biudžeto: jo oponentas – Algirdas Sysas
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Trys naujai atrasti Jeffrio Epsteino laiškai gali sukelti rimtų problemų Donaldui Trumpui
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Senjorė Almina baiminasi kylančių elektros kainų: „Galėčiau būti įsijungus televizorių, bet taupau“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Mokytojai su ministerija derėjosi dėl atlyginimų: „Tai yra visiškas ėjimas atgal“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Po intensyvių ekonstrukcijų atidarytas Klaipėdos pilies bokštas: pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Paviešino „Volvo“ ir vilkiko avarijos vaizdus: automobilio vairuotoją vadavo pusvalandį
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Gitanas Nausėda pokalbius su Baltarusijos atstovais vadina techninėmis derybomis
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. „Nemuno aušros“ koalicijoje nebeliks? Malinauskas prognozuoja, kada laukti pokyčių
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie Lentvaryje įvykusį sprogimą: tai – ne pirmas gaisras name
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas apie teroro akto planavimu kaltinamą lietuvį: „Čia pirmas atvejis“
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Iš Santarų traukiasi vaikų neurochirurgai
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Kazlų Rūdos progimnazijoje sumaištis: 13-etis atsinešė ir tualetuose susprogdino petardas
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vilkikai pyksta ant valdžios dėl 1 dalyko ir pasiryžę protestuoti: „Jeigu reikės, savo vilkikus sukaupsiu“
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. 60 metų grybavęs Vytautas pirmąkart pamatė šiuos grybus lapkričio viduryje: „Tokių dalykų nėra buvę“
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vyriausybė jau ruošiasi kompensacijų prašytojų bumui: palygino šildymo sezono kainas su praėjusiais metais
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Remigijumi Motuzu
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. „Aušriečiai“ užsimena apie galimą auditą: iškėlę šį klausimą rimtai triumfuotų
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Šiame Lietuvos kampelyje atidaryta unikali ekspozicija: šio krašto žmonės iš savo namų sunešė įvairias įdomybes
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Liudininkai užfisavo „Lamborghini“ avariją: dideliu greičiu rėžėsi į stulpą – štai kokios pasekmės
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Liudininkai užfiksavo delfiną neįprastoje vietoje: „Kodėl jis nusprendė pasilikti tokioje judrioje vietoje – nežinome“
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Bibliotekos pasiryžo seniai skaitytoms knygoms rasti naujus namus: baiminasi vieno dalyko
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Darbo migrantai į Lietuvą galės atsivežti ir savo šeimas – yra vos keli kriterijai
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Susitarimą su Vengrijos ministru pasirašęs Žemaitaitis – paslaptingas: „Mūsų asmeninis reikalas“
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Lietuva laukia atsakymo iš Minsko ir patiria vežėjų spaudimą: prašo atkurti diplomatinius santykius su Baltarusija
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Martynu Žilioniu
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Vilniuje žuvus keturračio vairuotojui aiškėja avarijos aplinkybės: medikai gaivino pusantros valandos
REKLAMA
Šitais prieglušiais teisėsauga turėjo iš karto susidomėti, o ne tik po pakartotinų skundimų. TV laidoje paskelbė, kad tyrėja nepamatė 'nieko nusikalstamo', neva tai 'saviraiškos forma', tai jeigu taip kas nors pradės kviesti tyrėjus, teisėjus žudyti tai čia kaip - nieko tokio irgi, tik saviraiška? Baikit, nemanau.
Kasčiūnui turi būti apkalta ir jam turi būti uždrausta kandidatuoti į valstybes pareigas dar 10 metų. Liaudanskas - Svaras turi būti išmestas iš Lietuvos Šaulių sąjungos ir turi būti vykdoma nuolatinė jo stebėsena. Abiems turi būti ždrausta turėti tiek šaltąjį, iek ir šaunamąjį ginklą iki gyvos galvos ir abu niekada negali dirbti jokiose teisėsaugos ir tuo labiau jėgos struktūrose.
Absoliutus melas ir purvasklaida iškraipo faktus. Visi aiškiai girdėjom: šaudyti nelojalius, jokių ten diversantų nebuvo paminėta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų