• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visos civilizuotos tautos dabar naudoja dešimtainę skaičiavimo sistemą, todėl nepraleidžia progos paminėti nuliu besibaigiančių sukakčių.

REKLAMA
REKLAMA

2001 metų Rugsėjo 11-osios antpuolio dešimtmečiui rengėsi ir teroristai, ir daugelio šalių policininkai – tai šen, tai ten užkardyti teroro aktai.

REKLAMA

Nuosprendis fanatizmui

Kapstantis rašytinėje istorijoje galima atrasti nemažai įdomių dalykų, kurie įvyko rugsėjo 11 dieną. Pavyzdžiui, tą dieną 1893 mеtais Čikagoje susirinko pirmasis pasaulio religijų parlamentas. Tai būta šiuolaikinio organizuoto dialogo tarp skirtingų konfesijų pradžios.

Per parlamento atidarymą kalbėjo žmogus, vardu Vivekananda. Jis iškilmingai paskambino varpu ir išreiškė viltį, kad aidintys dūžiai skelbia mirties nuosprendį fanatizmui ir bet kokiam minties persekiojimui su kardu ar plunksna.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjo 108 metai – kai kuriose tradicijose šis skaičius laikomas šventu – ir 2001-ųjų rugsėjo 11 dieną savižudžiai fanatikai nukreipė lėktuvus į Niujorko prekybos centro dangoraižius.

Baltųjų žmonių karas

Islamistų išpuolis, kurį kai kas laiko civilizacijų konflikto apraiška, yra tik vienas daugelio kruvinų įvykių, sukrėtusių šiuolaikinių žmonių vaizduotę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per tą šimtmetį su trupučiu, kuris praėjo nuo simbolinių fanatizmo laidotuvių Čikagoje iki Niujorko dangoraižių griūties, pasaulį siaubė karai, revoliucijos, ekonomikos ir politikos krizės, iškilo ir žlugo bolševizmas ir nacionalsocializmas.

Tiems, kurie istoriją mato pro civilizacijų konflikto akinius, nereikėtų pamiršti, kad visas paminėtas baisybes organizuotai vykdė europietiškos civilizacijos žmonės, kultūriškai susiję su kuria nors iš krikščionių bažnyčių.

REKLAMA

Baltųjų rasės vienybės šūkiai yra ne toks jau senas dalykas. Rasistams derėtų kaip nors įvertinti faktą, kad praėjusio amžiaus pasauliniuose karuose pagrindinės priešininkės buvo valstybės, kuriose dominavo baltosios rasės žmonės, taigi XX amžius – baltųjų pilietinis karas.

Vieni nuliai

Po islamistų išpuolio Niujorke prasidėjęs „kryžiaus žygis“ prieš tarptautinį terorizmą pakeitė valdžią Afganistane ir Irake, tačiau iki demokratijos tose šalyse dar toli.

REKLAMA

Santykinai nepriklausomi represyvūs režimai pakeisti priklausomais nuo Vakarų ir korumpuotais. Irako elitas dalijasi nelegalų pelną iš neįtrauktos į apskaitą naftos, Afganistane tiek valdžia, tiek jos priešininkai suinteresuoti vietinių narkotikų eksportu.

Reikšmingiausi dalykai, kaip ir anksčiau, vyksta šalyse, kurios laikytinos krikščioniškosios civilizacijos ramsčiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugybės protingų žmonių kurta ir puoselėta pasaulio finansų sistema traška braška – gal visai sugrius. JAV ir Europos Sąjungos valstybės, kurioms vadovauja demokratiškai išrinkti ir anaiptol ne kvailiausi lyderiai, skęsta skolose, jų ūkio ateitis neaiški.

Stabilumo, saugumo, ateities perspektyvos prieaugį pasaulyje per dešimtmetį galima vertinti nuliu, kuriuo baigiasi skaičius dešimt.

REKLAMA

Nulis tinka ir todėl, kad dabartinis karo su tarptautiniu terorizmu tarpsnis eina į pabaigą. Dešimtmečio simbolis Osama bin Ladenas nebegyvas.

Prasidėjo nauja era, kurią vienas Izraelio generolas apibūdino taip – arabų pavasarį pakeis islamistų žiema.

Jeigu neramumų purtomose arabų valstybėse įsigalės islamistai, tarptautinis teroras neišnyks, o tik įgaus valstybinį pobūdį. Nulių gali prireikti išreiškiant masinio naikinimo ginklų galią ir aukų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų