Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės svajonė iškovoti pasaulio čempionato medalius sudužo ketvirtfinalyje. Lietuviai 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) neatsilaikė prieš Serbiją ir dabar kovos tik dėl 5-8 vietų.

Lietuviai gerai pradėjo mačą ir dėk gero puolimo pirmavo 16:10. Bet serbai vis atsakydavo rezultatyviomis atakomis. Pasinaudoję ir keliomis grubiomis lietuvių klaidomis serbai išlygino rezultatą 22:22.

Bet antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ėmė strigti puolime, o varžovai tuo puikiai pasinaudojo.

Jie greitai išsiveržė į priekį, o kėlinio viduryje pirmavo 34:30. Iki pertraukos skirtumas dar labiau ūgtelėjo, o po B. Bogdanovičiaus tolimo metimo komandos ilsėtis išėjo serbams jau pirmaujant 49:38.

Po didžiosios pertraukos lietuviai dar bandė surengti spurtą, bet jis greitai buvo užgesintas. Serbai dar labiau atitrūko, o vienu metu pirmavo jau 18 taškų persvara.

Toliau aikštėje jau buvo tik formalumai, nes serbai išlaikė daugiau nei solidžią persvarą.

Lietuviams šiose rungtynėse nepadėjo kojos skausmus kenčiantis Eimantas Bendžius.

„Labiausiai gaila, kad neturime šansų revanšuotis nei serbams, nei apskritai. Blogiausios mūsų rungtynės čempionate, jei kalbėtume apie energiją, fiziškumą, koncentraciją. Bus įdomu peržiūrėti mačo video, bet toks įspūdis, kad serbai žaidė vienu bėgiu aukščiau, o mes galbūt išeikvojome savo energiją anksčiau“, – po rungtynių akmeniniu veidu sakė Kazys Maksvytis.

„Dabar reikėtų dar peržiūrėti rungtynes, bet greičiausiai, kad taip“, – paklaustas, ar pergalė prieš JAV nepadarė meškos paslaugos, atsakė treneris.

Kodėl nežaidė Eimantas Bendžius?

Jis negali žaisti. Nežinau, ar žais ir kitose. O daugiau informacijos pateiks daktarai.

Kieta varžovų gynybą ir fiziškumas buvo esminiai faktoriai, kurie nulėmė serbų pergalę?

Be abejo. Pralaimėjome fiziškumo kovą, nors visada tą akcentavome. Kelis kartus net neperėjome vidurio, jie išmušė mus iš užtvarų. Manau, kad nebuvo net klausimų, kuri komand šiandien buvo stipresnė.

D. Motiejūnas sakė, kad tai nebuvo nervai. Kaip jums atrodo?

Papuolėme į duobę pačiu netinkamiausiu laiku. Manau, kad ir fizinė, ir emocinė duobė.

Rizikos irgi nepasiteisino? S. Jovičius buvo pataikęs 1/8 tritaškių iki šio mačo, o dabar per trečią kėlinį sumetė visus tris.

Blogas išpildymas. Buvo rizikos su juo, bet mes padarėme jas dar didesnis. Blogas plano išpildymas.

Ar koncentracijos nepritrūko? Vos dvi komandines pražangas lietuviai turėjo tada, kai serbai pabėgo dar labiau trečiajame kėlinyje?

Pritrūko tiek pirmame, tiek trečiame. Pradžioje jie sumetė 20 taškų iš baudos aikštelės, o mes dar nebuvome viršiję komandinių pražangų limito. Tas pats buvo ir trečiame kėlinyje.  Varžovai veikė, o mes buvome sustingę vietoje. Trūko ne tik fiziškumo, o ir koncentracijos.

Mačai dėl 5-8 vietų, anot M. Kuzminsko, apie nieką. Pritariate?

Taip. Bilieto į olimpiadą ten neiškovosi. Nėra motyvacijos dėl ko žaisti.

Dabar žvelgiant į čempionatą, kaip jį galima vertinti?

Dabar, kai klausiate po nesėkmės, sakau blogai. Kažkiek ataušime, pažiūrėsime.

Kokia yra šios komandos ateitis, žvelgiant į kitus metus?

Smagi komanda, gerai dirbo. Turėjome geerą kelią, gaila, kad jis nutrūko.

tv3.lt

Vakar juk sakiau , kad:
Mums butu buvę geriau pralost amerikonams. Ir tai dėl keleto priežasčių:
1. Mum tradiciškai neparanku žaist su jugų mokyklos atstovais, o čia jei ir iveiksmim serbus, tai po to dar vieni jugai - slovėnai su Dončičium lauktų, nuo kurių jau ne kart nukentėjom ir dar pas save namuose per atranką. Jei ne, tai Kanada, kuri praktiškai antri amerikonai, labai panašūs į JAV rinktinę ir tikrai, jau nebus tokie atsipūtę.
2. Su italais tikrai nebūtų vargo susitvarkyt, ypač po krepšiu, o po to vokiečiai arba latviai geriau nei Kanada ar slovėnai.
3. Mūsų pralošimo atveju būtų nemaža tikimybė, kad amerikonai kaudamiesi su jugais ar kanadiečiais būtų iškritę iki finalo, o tuomet Lietuvai auksas būtų visai realiai pasiekiamas.
4. Dabar JAV jau tikrai taip lengvabūdiškai nebežais, o ypač su Lietuva. Greičiausiai pa-žadinom žvėrį ant savo, o ir kitų galvos. Užtenka prisimint kokie jie kibūs buvo rungtynių pabaigoj.
5. Ir galiausiai pralošus JAV, rungtynės vyktų mums jau įprastiniu laiku, o dabar teks išsimušt iš ritmo ir žaist gerokai anksčiau, o tai kaip sykis pagal serbų ritmą, kas irgi nėra gerai.
6. Paskui ta euforija, jau klijuojamas favoritų statusas taip pat gali pakišti koją.

Taigi, apart džiaugsmo dėl pergalės prieš JAV, daugiau matyt labiau minusai nei pliusai.
Visos galimybės buvo užmest serbus ant amerikonų, o tuo pačiu ir slovėnų ar ten kanadiečių, o patiems ramiai nugalėt italus, o toliau latviai ar vokiečiai irgi ne tokie jau baisūs žvėrys. Tai ne, norėjom šlovės, na ką gi gavom...