Berlyne, Eurolygos finale įvyko įspūdingas mūšis tarp Maskvos „CSKA“ ir Stambulo „Fenerbache Ulker“ klubų. Eurolygos čempionų taurę po pratęsimo iškovojo „CSKA“ krepšininkai laimėję rezultatu 101:96 (22:20, 28:10, 19:23, 14:30, 18:13).

„CSKA“ krepšininkai pergalė galėjo iškovoti ir kur kas lengviau.Po įnirtingo pirmojo kėlinio „CSKA“ krepšininkai antrajame kėlinyje „šovė“ į priekį. Esant rezultatui 27:26 „Fenerbache“ naudai maskviečiai laimėjo atkarpą 24:3 ir po dviejų kėlinių susikrovė 20 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbache“ žaidėjai pradėjo vėl žaisti aktyviau, pataikyti į krepšį, tačiau atsilikimą mažinti sekėsi sunkiai ir kėlinį Stambulo krepšininkai laimėjo 23:19, o atsilikimas nuo maskviečių siekė 16 taškų. Daugeliui atrodytų, jog prieš „CSKA“ per 10 minučių tokį atsilikimą panaikinti yra neįmanoma, bet tik ne Željko Obradovičiaus auklėtiniams.

Per lemiamą ketvirtį „Fenerbache“ krepšininkai įmėtė 30 taškų į varžovų krepšį, į savo praleisdami tik 14. Tiesa, pratęsimą išplėšė ne Stambulo klubas, o „CSKA“. „Fenerbache“ pirmavo 83:81, tačiau paskutinės „CSKA“ atakos metu iniciatyvos ėmėsi N.De Colo. Prancūzas likus kelioms sekundėmis mėtė iš toli, tačiau jo metimas buvo netikslus, bet metimą pataisyti sugebėjo V.Khryapa ir išlygino rezultatą likus porai sekundžių.

Pratęsimo metu „Fenerbache“ pataikė tris tritaškius, tačiau jie turkams nepadėjo. Puikiai per pratęsimą atakavę „armiečiai“ sugebėjo susikurti septynių taškų persvarą (97:90) ir ją išlaikyti iki rungtynių pabaigos. Maskvos „CSKA“ krepšininkai Eurolygos taurę į viršų kėlė po aštuonerių metų pertraukos.

Maskvos „CSKA“ 101:96 Stambulo „Fenerbache Ulker“

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

Startinės sudėtys: „CSKA“: N.De Colo, A.Vorontsevich, C.Higgins, N.Kurbanov, K.Hines. „Fenerbache“: B.Bogdanovic, K.Sloukas, J.Vesely, N.Kalinic, L.Datome.

Sužaidus ketvirtadalį kėlinio abi komandos žaidžia rezultatyviai, o „Fenerbache“ pirmauja 8:7.

Likus žaisti keturias minutes pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržia „CSKA“ ekipa, 15:11. Rusai iš keturių mestų tritaškių pataikė tris.

„Fenerbache“ gretose puikiai žaidžia Luigi Datome. Italas jau pelnė 8 taškus, tačiau jo ekipa atsilieka 15:20 likus žaisti dvi minutes pirmajame kėlinyje.

Kėlinio pabaigoje „Fenerbache“ krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki taškų, 20:22.

Antras kėlinys:

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje ir toliau savo persvarą išlaiko rusai. „CSKA“ priekyje rezultatu 26:23, o Milošas Teodosičius per 8 žaidimo minutes jau surinko 11 naudingumo balų.

Maskviečiai sėkmingai didina atotrūkį nuo „Fenerbache Ulker“. Sužaidus pusė antro kėlinio „CSKA“ priekyje 35:29.

Likus žaisti tris minutes antrajame kėlinuke „CSKA“ krepšininkai pradeda sparčiai bėgti nuo „Fenerbaches“, komandas jau skiria 12 taškų, 42:30. Nando De Colo kol kas atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tai tiek pat kiek visa Stambulo ekipa.

Po dviejų kėlinių „CSKA“ užtikrintai pirmauja prieš varžovus iš Stambulo rezultatu 50:30.

Trečias kėlinys:

Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje „Fenerbache“ klubas ir toliau atsilieka 17 taškų, o J.Vesely ir 8 baudos metimų šiandiena nei vieno nepataikė.

Likus žaisti tris minutes trečiajame ketvirtyje „Fenerbaches“ klubai prošvaisčių nesimato. „CSKA“ priekyje 60:42.

Kėlinį kiek sėkmingiau užbaigė turkai, tačiau „CSKA“ ir toliau turi svarią persvarą, 69:53.

Ketvirtas kėlinys:

Sužaidus tris minutes paskutiniame kėlinyje „Fenerbache“ krepšininkams pavyko atsilikimą sumažinti iki 12-os taškų, 60:72.

Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes komandas jau skiria tik 8 taškai, 77:69 priekyje „CSKA“.

Intriga grįžta! Likus žaisti tris su pusė minutes „Fenerbache“ krepšininkai skirtumą mažina iki 3 taškų, 76:79.

„Fenerbache“ krepšininkams pavyko pasiekti pratęsimą, rezultatas 83:83.

Pratęsimas:

Sužaidus pusė pratęsimo „CSKA“ klubas turi vieno taško persvarą, 89:88.

Pratęsimo pabaigoje šaltesnius nervus išlaikė „CSKA“ ekipa iš išplėšė sunkią pergalę rezultatu 101:96.