REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybei užkliuvo, ką Lietuvos vairuotojai veikia prie vairo. Jei Seimas priims naujas įstatymų pataisas, už valgymą, kavos gėrimą, dažymąsi ir net rūkymą vairuotas būtų baudžiamas bauda iki 90-ies eurų. Neatsakingiems vairuotojams naujovių valdžia paruošė dar daugiau. Vyriausybė nori didinti atsakomybę už techninės apžiūros neturėjimą, sveikatos nepasitikrinimą, chuliganišką vairavimą ar vairavimą girtam.

Vyriausybei užkliuvo, ką Lietuvos vairuotojai veikia prie vairo. Jei Seimas priims naujas įstatymų pataisas, už valgymą, kavos gėrimą, dažymąsi ir net rūkymą vairuotas būtų baudžiamas bauda iki 90-ies eurų. Neatsakingiems vairuotojams naujovių valdžia paruošė dar daugiau. Vyriausybė nori didinti atsakomybę už techninės apžiūros neturėjimą, sveikatos nepasitikrinimą, chuliganišką vairavimą ar vairavimą girtam.

REKLAMA

Šiuo metu vairuojant kalbėti telefonu be laisvųjų rankų įrangos draudžiama. Valdžia nori draudimų sąrašą ilginti ir uždrausti visus veiksmus, kurie trukdo vairuoti. Pavyzdžiui, valgyti sumuštinį arba gerti arbatą.

Kelių eismo taisyklės byloja: vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Jei vairuotojas savo veiksmais kelia pavojų, policija ir dabar gali jį nubausti. Tačiau šiuo metu aiškiau apibrėžta atsakomybė tik už netinkamą naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis. Jei vairuotojas kelyje maigo ar prie ausies laiko išmanųjį telefoną, jis turi susimokėti baudą nuo 60-ies iki 90-ies eurų. Anot valdžios, tokio pat dydžio baudas reikia skirti ir už kitus panašius veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA

„Veikla, kuri yra nesusijusi su vairavimu. Tai gali būti ir kavos gėrimas, ir kalbėjimas, naršymas telefonu, dažymasis lūpų. Tokie dalykai neleidžiami, nes tai sukelia tragiškas pasekmes“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA

Anot vidaus reikalų ministerijos, bus kuriamas tikslus draudžiamų veiklų sąrašas.

„Rūkymas irgi nukreipia dėmesį, diskusijose išsigryninsime, kiek kelių eismo taisyklėse tai būtų aktualu“, – sako vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.

Anot Vidaus reikalų ministrės beveik pusė visų Lietuvos vairuotojų prie vairo maigo telefonus. Esą 1-as iš 12-os žūtimis pasibaigusių avarijų Lietuvoje įvyko būtent dėl panašaus netinkamo elgesio.

„Vairuotojas turi susikoncentruoti tik į vairavimą, nes tai yra didžiulė atsakomybė ir dėl tam tikrų veiksmų, neatidumo gali būti labai skaudžios ir tragiškos pasekmės“, – kalba A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojų nuomonės išsiskiria:

„Na, jeigu gerti nori, kaip negersi, ne alkoholį, aišku.“

„Už vairo gal nevertėtų tokio dalyko daryti, geriau sustoti.“

„Per daug sudėtinga. Čia stovinėti, kur čia sustoti, kur čia sustosi.“

„Vandens jeigu aš noriu atsigerti, tai gatvėje važiuojant nėra patogu, jeigu visi pradės stabdyti, kad vandens atsigertų, vietoj, kur negali sustoti.“

„Turi būti atsakingi. Jei neblaško vairavimo, gurkšnį gerti gal ir nieko. Jeigu blaškys – negalima.“

„Blaško, galima suspėti ir iš namų pasidažyti.“

„Čia, žinot, toks automatinis dalykas, kur gali ir naktį miegodamas padaryti, tai netrukdo vairuoti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai ant tiek išplito, kad reikia imtis kažkokių priemonių, jeigu jau vairuoji, vairuok. Jeigu nori kalbėti, kažką kitą daryti, tai daryk kažką kito sustojęs. Matėme visų tų atvejų ir dažymosi, ir valgymo, ir kavos gėrimo. Užeikime į bet kurią degalinę, tai iš esmės yra kavinė“, – sako vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas.

Valdžia ruošia ir daugiau naujovių. Nedrausmingiems vairuotojams Vyriausybė nori didinti baudas. Už netvarkingo automobilio eksploatavimą, be techninės apžiūros būtų skiriama didesnė bauda jau ne iki 40-ies, kaip dabar, o iki 100-o eurų.

Už pakartotinį chuliganišką vairavimą būtų skiriama ne tik bauda iki 800 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimas iki pustrečių metų bei galimybė konfiskuoti automobilį.Už pakartotinį vairavimą esant girtam ar apsvaigusiam nuo narkotikų, teisė vairuoti būtų atimama jau ne iki 5-erių, o iki 7-erių metų.

REKLAMA

„Girti vairuotojai gavę nuobaudą nepasitaiso ir pakartotinų atvejų mes kasmet turime apie pusantro tūkstančio, pakartotinas atvejis, kai asmuo sulaikomas neblaivus. Dėl girtų vairuotojų kasmet, paskutiniais metais žuvo 23 asmenys, 220 asmenų buvo sužeisti“, – teigia A. Bilotaitė.

„Griežtinimas kartais nieko neduoda. Duoda neišvengiamumas valdžioje esantiems žmonėms reiktų susidomėti ne tuo, kad didesnes baudas duoti, o tas, kad dažniau tikrinti“, – sako A. Pakėnas.

Už vairavimą nepasitikrinus sveikatos būtų skiriama bauda nuo 30-ies iki 50-ies eurų. Vidaus reikalų ministerija planuoja sukurti specialią sistemą, kuri automatiškai vairuotojams, kurie nepasitikrino sveikatos išsiųstų priminimus tai padaryti.

REKLAMA

„Tas vairuotojas, kurio vairuotojo pažymėjimas galioja per tą laiką gautų žinutę arba įspėjimą, kad jam būtina dar kartą pasitikrinti sveikatą, nes jo vairuotojo pažymėjimas be sveikatos pažymos neteks galiojimo“, – kalba V. Dmitrijev.

Nors visoms šioms naujovėms Vyriausybė jau pritarė, patobulintas taisykles ir bausmes už jų nesilaikymą turės dar palaiminti ir Seimas.

Nu jie visai nupūso!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų