REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno jaunavedžiai keleriems metams lieka be numylėtos santuokų vietos – Kauno Rotušė uždaroma remontui. Tuoktuvėms bus siūlomos kitos erdvės, o „Baltoji gulbė“ sulauks pokyčių – viduje atsiras naujos erdvės parodoms, liftas ir netgi kavinė.

Kauno jaunavedžiai keleriems metams lieka be numylėtos santuokų vietos – Kauno Rotušė uždaroma remontui. Tuoktuvėms bus siūlomos kitos erdvės, o „Baltoji gulbė“ sulauks pokyčių – viduje atsiras naujos erdvės parodoms, liftas ir netgi kavinė.

REKLAMA

Į Kauno Rotušę sumainyti aukso žiedų ateina paskutinieji jaunavedžiai. Mažiausiai pusantrų metų dabar šis Kauno simbolis dar vadinamas Baltąja gulbe bus uždarytas remontui.

Jaunavedžiai džiaugiasi, kad suplanuotos santuokos iškilmės dar vyksta Kauno Rotušėje. Kai kurie prieš ceremoniją netgi tikslinosi, ar ji neperkelta į kitą vietą.

„Mes pasiskaitėm, kad galima dar ir be problemų, kažkaip nebuvo panikos. Man irgi draugai, kolegos sako, čia remontai vyksta. Čia kažkas negerai – viskas sakiau bus gerai“, – sako jaunavedžiai Greta ir Marius.

„Kažkas jums pasakė, kad Rotušė bus remontuojama, todėl sunerimot? – Taip, kad čia nepriims mūsų tuoktis, o kažkur kitur, ir dar paskutinę minutę, kai ir taip viskas įtempta šiai dienai. Labai graži ir daug metų visi čia tuokiasi, ir mūsų tėvai, ir mūsų seneliai, tai logiška, kad visi nori tuoktis čia, o ne kažkur nugrūsti“, – kalba jaunavedžiai Sandra ir Deividas.

REKLAMA
REKLAMA

„Rotušė yra svarbu. – O svarstėt gal kitą vietą? – Rotušė tiktai…“, – teigia jaunavedžiai Gintarė ir Marius.

Jau nuo kitos savaitės kauniečiai priesaikos žodžius tars Miko ir Kipro Petrauskų muziejuje, vasaromis dar ir Kauno pilyje. O į Rotušę jau sugužės statybininkai. Miesto muziejaus atstovai rodo jau ištuštėjusias erdves, kurių laukia pokyčiai.

REKLAMA

„Rotušė ilgą laiką buvo ir savivaldos institucija, čia veikė ir daugybė kitų funkcijų, jos veikimo pradžioje čia buvo ir turgus, ir kalėjimas, ir teismas, ir mes atnaujindami pastatą stengsimės jį kiek į manoma atverti miestiečiams“, – pasakoja Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Palėpėje, kuri dabar tiesiog pereinama skubant iki laiptų į bokšto viršų, įsikurs didžiulė ekspozicijų salė.

„Stogo konstrukcija, mums neleidžia jo apšiltinti, tai ši patalpa gal ir nebūtų prieinama, tai architektai rado sprendimą įrengti stiklinį pavilijoną, per kurį mes galėsime matyti šias sijas“, – sako Kauno miesto muziejaus inovacijų vadovė Justina Juodišiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Po remonto čia lankytojus kels ir liftas, o jam rasti tinkamą vietą šiame unikaliame istoriniame pastate buvo tikras iššūkis.

„Šioje vietoje, kur dabar laiptai ir patekimas į palėpę, ateityje bus liftas, kuriuo lankytojai galės nuo pat rūsio iki palėpės aplankyti atnaujintą rotušę“, – kalba J. Juodišiūtė.

Baltoji salė, kurioje vyksta santuokų ceremonijos beveik nepakis. Tačiau kitose patalpose neliks kai kurių dekoro elementų – šviestuvų, kai kurių pertvarų ar medžiu kaltų lubų. O pirmame aukšte atsiras ir nauja erdvė.

„Čia bus suformuota nauja erdvė Rotušėj veikiančiai kavinei, būtent šioje vietoje bus suformuotas patekimas į lauką. Iš išorės, kai kavinė nedirbs, jis gal nebus labai ryškiai matomas, nes saugome vieną vertingiausių Rotušės savybių – tai jos fasadą“, – aiškina J. Juodišiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Unikalaus XVI amžiuje statyto objekto atnaujinimo darbus akylai stebės paveldo sergėtojai.

„Saugoma tiek pastato fasado visuma, tiek vidaus patalpų visuma. Ir tų vertingųjų savybių ir elementų yra nemažai. Vien ką reiškia lipdyba, interjeras svarbus su dekoro elementais, su langais, grindim skliautais, rūsiu, kuris yra po pačia Rotuše“, – sako kultūros paveldo departamento specialistė Asta Naureckaitė.

Vien Rotušės vidaus remontas Kauno savivaldybei atsieis 3 milijonus 300 tūkstančių eurų. Dar apie pora šimtų tūkstančių bus skirta ir fasadui perdažyti.

„Konsultuojantis su specialistais paaiškėjo, kad reikia ir išorės fasadą tvarkyti, nes dalis tinko yra atšokę, kai kur tai jau vizualiai matoma, kai kur jau tik laiko klausimas. Tai norime vienu kartu“, – aiškina Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Paskutinį kartą Kauno simbolio vidus restauruotas prieš pusšimtį metų, dar sovietmečiu. Vėliau vyko tik smulkūs remonto darbai ir įrengti laiptai į 53 metrų bokštą. Tai vienas lankomiausių Kauno objektų – per metus čia užsuka apie 25 tūkstančius turistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų