Lietuvos rinktinė (3/0) pasaulio čempionate antradienį kovoje dėl pirmosios vietos D grupėje 91:71 (26:27, 22:13, 18:10, 25:21( įveikė Juodkalniją (2/1).

Abi komandas dar prieš mačą buvo užsitikrinusios bilietus į antrąjį planetos čempionatų etapą, tačiau ši pergalė vis vien labai svarbi.

Lietuvius varžovai nustebino tik pirmajame kėlinyje, kai prabilę tritaškiais jam pasibaigus pirmavo (29:28). Bet gana greitai viskas stojo į savo vietas.

Ant parketo pasirodę ne startiniai rinktinės nariai perlaužė mačo eigą, o užstrigę varžovai sugebėjo per kėlinį įmesti tik 13 taškų. Lietuviai po pirmosios pusės pirmavo (40:48).

Antroje rungtynių pusėje vaizdas išliko panašus. Dviženklę persvarą įgiję lietuviai užtikrintai dalinosi kamuoliu, o po Roko Jokubaičio dvitaškio jau pirmavo 64:48.

Galiausiai paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas. Pabėgę lietuviai užtikrintai laimėjo trečiąsias rungtynes.

MVP apdovanojimą šįvakar pagriebė Rokas Jokubaitis, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjas iš viso surinko 27 naudingumo balus.

„Smagu startuoti taip solidžiai, – apie naudingiausio mačo žaidėjo apdovanojimą sakė R. Jokubaitis. – Aišku, džiaugiuosi labiausiai už komandą. Juodkalnija geras varžovas, bet žaidėme solidžiai, užtikrintas rezultatas, džiauguosi už komandą ir trenerius. O dabar laukia poilsis.“

Kas lėmė pergalę?

Gynyba, pavyko gerai apsiginti. Aišku pirmas kėlinys išimtis, bet paskui viskas susitvarkė. Buvome paruošę planą prieš juos ir jis pasiteisino. Puolime buvo lengviau, nes sustabdėme daug jų atakų, išpildėme, ko norėjo treneris.

Kokį pažymį šitam vyrui (T. Sedekerskiui) duotum už gynybą prieš N. Vučevičių.

10. 10 su pliusu.

Pirmą kartą čempionate pralaimėjote pirmą kėlinį. Ar tas kėlinys pridėjo įtampos?

Taip, prideda tokiose rungtynėse. Žinome, kad keturi kėliniai, nėra ko pradžioje panikuoti, bet vis vien jaučiasi įtampa po pirmo kėlinio. Žinjome, kad jiems irgi negalima duoti įsižaisti. Ant parketo pasirodęs antras penketas padarė gerą darbą, ačiū jiems.

Juodkalnija vienu metu prametė 15 tritaškių iš eilės. Sėkmė, ar teisingos jūsų taikytos rizikos?

Ir to, ir to buvo. Bet buvome pasirinkę riziką prie tam tikrų žmonių. Aišku, daug jie ir prametė, kur nespėjome susikeisti gynyboje. Bet manau, kad vien tritaškiais nelaimėsi. Nežinau kiek mes pataikėme. 8? Nelabai daug. Buvome kantrūs, žaidėme iki tikro metimo. Tai ir buvo raktas į pergalę.

Trys mačai iš eilės laimint dideliais skirtumais. Kiek užtikrintai jaučiate eidami į kitą etapą?

Meksika, Egiptas buvo kiek silpnesni varžovai, bet šandien jau kitas jausmas. Po pirmo etapo viską laimėti +20 tikrai solidu. Tačiau žinome, kad tai buvo tik pirmas etapas, o rimti dalykai prasideda už kelių dienų. Dabar reikia pailsėti ir kilti į kitą kovą.

Kokį įspūdį paliko JAV prieš Graikija?

Pirmus du kėlinius mačiau, visai neblogai atrodė graikai, bet paskui mačau, kad -30. Nežinau, kaip prieš JAV reikia žaisti, bus įdomu pamatyti. Laukia įdomi kova, nežinau, ko tikėtis.

Rungtynių pabaigoje treneris akcentavo tą taškų skirtumo svarbą?

Taip. Norėjome kuo daugiau laimėti, mes žiūrime savo daržo.

Mačai kas antrą dieną, nesijaučia šiokio tokio nuovargio komandoje?

Šis formatas kaip tik geresnis, ypač, pavyzdžiui, lyginant su praėjusių metų Europos čempionatu. Vyksta pilnas atsistatymas, darome treniruotes, nepervergstame, gauname poilsio daug, o ir mačai vakare. Pilna laiko atsigauti.

M. Kuzminskas šiandien keliskart blokavo varžovų metimus. Kaip tie blokai atrodė iš šalies?

Gerai. Jis turi ilgas galūnes, gerai jaučia žaidimą, turi daug patirties, tad dalino daug pamokų jaunesniems žaidėjams.