REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Naujienų portalui tv3.lt tai patvirtino iš atostogų Tunise grįžę lietuviai. Atostogauti užsienyje su visu pilnu paketu – viešbutis, maistas, kelionės, – yra tikrai pigiau, aiškina jie.

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Naujienų portalui tv3.lt tai patvirtino iš atostogų Tunise grįžę lietuviai. Atostogauti užsienyje su visu pilnu paketu – viešbutis, maistas, kelionės, – yra tikrai pigiau, aiškina jie.

REKLAMA

Įpusėjus vasaros atostogų sezonui, daugelis grįžta iš atostogų arba dar tik pradeda jas planuoti. Vos trys su puse valandos skrydžio lėktuvu iš Lietuvos ir jūs atsidursite kontrastų kupinoje Šiaurės Afrikos šalyje – Tunise, kur saulė šviečia beveik ištisus metus.

Šiuo metu Tunise poilsiaujanti Dalia (tikrasis vardas ir pavardė red. žinoma) naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad atostogauti Lietuvoje brangu, aptarnavimas Lietuvoje taip pat skiriasi nuo užsienio šalių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes dabar esam su šeima Tunise, tai tikrai geriau rinkčiausi Tunisą negu Lietuvos kurortus. Kainos šalyje daug mažesnes, aptarnaujantis personalas mandagesnis ir daug draugiškesnis. Patys šalies gyventojai labiau pozityvūs, su jais bendraujant nėra jausmo, kad tu jiems trukdai, o Lietuvoje būna, kad paklausi kažko, o tau atsako su nemalonia veido išraiška. Giminaičiams sakom, kad Lietuvoje mums per brangu ilsėtis“, – dalinosi patirtimi moteris.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt  keliautoja Diana Svetikaitė-Bilienė taip pat sutiko papasakoti apie savo įspūdžius Tunise, kuriame moteris buvo birželio mėnesį. 

„Mano kelionė, kurią pirkau ne iš anksto, o čia ir dabar, kainavo nei daug, nei mažai – 455 eurus, su sveikatos draudimu, su dviem skrydžiais, su 3 maitinimais, su erdviu, jaukiu kambariu, su nuvežimu iš oro uosto į viešbutį, gidui lydint. Kas yra svarbiausia, jūra čia pat, visai šalia“, – sako moteris.

Kaip atrodo atostogos Tunise?

Pasak D. Svetikaitės-Bilienės, atostogauti Tunise yra puikus sprendimas, mat jūra netoli, malonus smėlis, o svarbiausiai – nėra itin karšta. Moteris priduria, kad viešbučio teritorija nepaprastai tvarkinga ir išpuoselėta, didelis ir įdomus užimtumas vaikams, sukurtos įvairios poilsio zonos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Atostogauti Tunise tikrai verta. Pirmiausia, man patiko klimatas, nėra nepakeliamai karšta, prie jūros nuolatos pučia šiltas, gaivus vėjelis. Pajūrio smėlis baltas ir labai švelnus. Viduržiemio jūra primena mūsų Baltiją. Vanduo vėsus, bangos saikingai didelės. Maistas čia labai įvairus ir tikrai skanus, įvairių patiekalų gausa. Pats viešbutis ir jo teritorija be galo didelė, išpuošta gėlynais, žydinčiais krūmokšniais, tvarkinga, kaip koks mažas miestelis. 

Pirmą dieną buvom pasiklydę, paskui viskas tapo aiškiau ir lengviau, o navigacijos taip ir neprireikė. Viešbutyje, kuriame apsistojome, daugiausia šeimos su vaikais arba be. Viešbutyje daugybė skirtingų erdvių, baseinų, poilsio, netgi „tylos“ zona. Kiekvieną vakarą vyksta animacijos pirmiausia vaikams, o po to visiems. Internetas čia yra visur, netgi prie jūros. Tiesioginio skrydžio iš Vilniaus į Enfhidą trukmė – 3 val. ir 10 min.“, – vardija ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tunisko kasdienybė: „Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai“

D. Svetikaitė-Bilienė sutiko atskleisti ir kitą Tuniso pusę. Kasdieniškas Tunisas, anot moters, nėra toks, kokį įsivaizduojame. Valstybėje silpna ekonomika, gatvėse matosi didelis kuklumas arba skurdas.  

„Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai. Ekonomika silpna, pati šalis skurdoka, jokių socialinių garantijų. Niekas čia neapmoka sergant nedarbingumo biuletenio, niekas neapmoka tavo atostogų. Vidutinis tunisietis per dieną uždirba apie 7 eurus. Šalies įstaigų darbuotojų atlyginimai iki 500 denarų, t. y. apie 200 eurų per mėnesį. Pensijinis amžius – visų vienodas. Pensijos dydis – apie 50 eurų. 

REKLAMA

Miestų gatvės Tunise yra skurdžios, nešvarios, visur pilna šiukšlių, vandens iš krano gerti negalima, nes daug chloro. Valstybinė kalba arabų, bet kai kurie kalba prancūziškai, silpnai rusiškai, geriau angliškai. Šalyje priimtas įstatymas, leidžiantis moterims vairuoti ir nedėvėti hidžabos. Pareiga merginoms tekėti – jau nebe nuo 16 metų, o nuo 18, čia taip pat nėra daugpatystės, kaip kitose arabų šalyse, įstatymas tai net draudžia“, – vardija keliautoja.

Tuniso prekeiviai: seka iš paskos ir siūlo pirkti už dar mažiau

Anot D. Svetikaitės-Bilienės, viešbutyje yra ramybė, tačiau išėjus į miestą įsigyti lauktuvių ar kažko sau, gali tapti tikra kančia, mat prekybininkai tikrai įkyrūs. Moteris sako, kad prekeiviai daiktus pardavinėja už milžiniškas kainas, tačiau pasakius, kad brangu arba, kad nenorite daugiau pirkti, jie gali imtis drastiškų priemonių norėdami įbrukti prekę. 

REKLAMA

„Prekyba šalyje visur, kur tik pažvelgsi, turgaviečių prekeiviai intin įkyrūs, jeigu tu prieini apžiūrėti norimą daiktą ir paklausi, kokia kaina, jie pasako kuo didesnę, o jeigu parodai, kad nepirksi ir nueini į šalį, tada ir prasideda tikra arabiška prekybinė kultūra – nuo 100 denarų kaina staigiu greičiu krenta iki 10 denarų.

Tačiau tuo viskas dar nesibaigia, jie pradeda sekti tave įkandin ir siūlyti pirkti už dar mažiau. Jeigu ir tai neveikia, tada kai kurie prekeiviai įjungia psichologinį triuką – bando tyliai šnabždėti tau į ausį, kad atiduos visai pigiai, bando „draugiškai“ dėti tau ant peties savo nelabai švarią ranką ir toliau kaip nors įtikinti pirkti. Tačiau jeigu ir tai nepadeda, tuomet, tau nueinant, dar ilgai ir garsiai veda pirkimo-pardavimo debatus, dėl to jautiesi, lyg būtum „apsivogęs“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkau tikrai stilingus akinius nuo saulės už 30 dinarų, o tai yra 13 eurų. Nebrangu. Lietuvoje už tokius akinius būčiau mokėjusi 30 eurų. Turkijoje taip pat.

Tačiau pačiame viešbutyje aptarnaujantis personalas saikingai malonus, paslaugus ir neįkyrus poilsiautojams atvykusiems iš daugelio Europos šalių ir ne tik“, – dalinasi patirtimi moteris. 

Kaip teigia didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ produkto vystymo vadybininkės Jūratė Požarickienė, turizmo tradicijos Tunise yra labai gilios. Nuo pat kolonijinių laikų Tunisas buvo europiečių pamėgta kryptis, kurioje klimatas yra ypač palankus.

Tai sudarė sąlygas vystytis visai turizmo infrastruktūrai ir tuo pačiu vietinei kultūrai, kuriai įtaką padarė prancūzų tradicijos.

REKLAMA

„Tunisas garsėja ne tik plačiais paplūdimiais, saulėtu klimatu, neįtikėtinai žydra jūra, bet ir sveikatinimo centrais. Čia gausu viešbučių, turinčių įspūdingus talasoterapijos centrus. Talasoterapija yra hidroterapijos forma –  tai jūros vandens naudojimas kartu su jūros dumblu ar purvu gydomaisiais tikslais.

Masažo, talasoterapijos bei hidroterapijos procedūros padės nuimti stresą, o po hamamo procedūros jausitės gerokai palengvėję. Pagal talasoterapijos centrų skaičių Tunisas užima antrą vietą po Prancūzijos, o aukščiausios kokybės procedūros siūlomos visoje šalyje, todėl SPA teikiamus malonumus galėsite derinti su aktyvesnėmis atostogomis, susipažįstant su šia nuostabia šalimi“, – sako J. Požarickienė.

AČIŪ, kad pasakojat, dalinaties. Pigiausia yra namuose lovoje, o toliau, kaip pasiseks, bet tikrai ne mūsų pajūryje. Pas mus mokėsi lyg už geriausias paslaugas, o pirksi max, iki produktus ir pats gaminsi, kad nebūt alkanam. Jau net nebesvarbu kur nuskrist, kad pasijaustum žmogumi. Teko daug kur būti ir pigiau, ir brangiau, bet jautiesi, kad atostogauji.
kept 40 laipsniu karsty ir valkiotis siukslinom gatvem,nes kebabas keliais centais pigesnis,atleiskit.
Nėra brangu toje Palangoje-nueinu į turgų: lasinuku, desrytes, agurkeliu, pomidoriuku, zuvytes.
Alucio ar degtinytes parduotuvėje nusiperku. Tai gaunasi tas pats kas Vilniuje.
Juk važiuojama prie jūros pabūt, o ne mėtytis pinigais ir sert kapitalistus.
Kam mokėt prie jūros už alaus bokalą 7 eurus jeigu iš parduotuvės toks pat alus 1.30.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų