16
Stambulo „Fenerbache Ulker“  (nuotr. SCANPIX)

Vokietijoje, „Mercedes-Benz“ arenoje prasidėjo Eurolygos „Final 4“ etapas. Penktadienį buvo sužaisti pusfinaliai po kurių paaiškėjo turnyro finalininkės. Pirmą kartą į finalą pateko Stambulo „Fenerbache Ulker“ kuri iššūkį mes daugkartinei čempionei, Maskvos „CSKA" ekipai.

16

Pirmajame pusfinalyje susitiko du Rusijos klubai, Maskvos „CSKA“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“. Savo pranašumą rezultatu 88:81 (23:12, 24:25, 21:22, 20:22) įrodė „CSKA“ krepšininkai. „Armiečiai“ į priekį išsiveržė jau nuo pirmosios minutės ir per visas rungtynes nė karto nebuvo priversti vytis savo varžovus.

30 taškų prie pergalės prisidėjo Nando De Colo, 13 – Vitalijus Fridzonas, 9 – Viktoras Chriapa. „Lokomotiv“ gretose rezultatyviausias buvo Malcolmas Delaney į nugalėtojų krepšį įmetęs 26 tšk., 17 tšk. pridėjo Dontaye Draperis, Anthony's Randolphas – 13

Sekančios rungtynės tarp Stambulo „Fenerbache Ulker“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ buvo įnirtingesnes. Pergalę po pratęsimo rezultatu 88:77 (23:15, 18:25, 14:17, 17:15, 16:5) iškovojo Stambulo ekipa. Rungtynių pradžioje atrodė, jog „Fenerbache“ pasieks lengvą pergalę, mat rungtynes pradėjo spurtu 13:0.

Visgi Vitorijos krepšininkai greitai atsigavo ir po dviejų kėlinių komandas skyrė tik 1 taškas. Vis geriau žaist pradėję „Laboral“ krepšininkai dideliais žingsniais artėjo prie pergalės ir dar likus minutei iki rungtynių pabaigos turėjo kamuolį savo rankose bei 4 taškų persvarą. Visgi netikslus metimai bei baudos leido Stambulo klubui išplėšti pratęsimą kuriame antrą kvėpavimą įgavęs Bogdanas Bogdanivičius surinko 9 taškus bei tapo pagrindiniu pergalės kalviu.

B.Bodanivičius buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose surinkęs 18 taškų, 15 tšk. pridėjo Luigi Datome, po 14 taškų surinko Ekpe Udoh su Janu Veseley. 13 taškų pridėjo Kostas Sloukas. „Laboral“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Ioannis Bourousis (22 tšk.) su Darium Adamsu (19 tšk.), 13 taškų pelnė Kim Tillie.

Maskvos „CSKA“ 88:81 Krasnodardo „Lokomotiv“

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

„CSKA“ krepšininkai nuo pirmųjų sekundžių sprunka į priekį ir sužaidus pusantros minutės „raudonieji“ pirmauja rezultatu 7:0.

Sužaidus keturias minutes „Lokomotiv“ galiausiai pavyko pelnyti pirmuosius taškus, tačiau ir atsilieka rezultatu 5:11.

Prabėgus šešioms minutėms „CSKA“ pranašumas tirpsta. Maskviečiai po kelių sėkmingų „Lokomotiv“ epizodų iš eilės pirmauja 13:9.

Prasidėjus paskutinei minutei „CSKA“ krepšininkai pirmauja 17:11.

„CSKA“ kėlinio pabaigoje atliko dar vieną sėkmingą spurtą ir pirmauja 23:12. Nando De Colo per pirmąjį kėlinį jau pelnė 10 taškų.

Antras kėlinys:

Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes antrajame kėlinyje „Loko“ ekipai pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, 17:23.

Iki ilgosios pertraukos likus žaisti penkioms minutėms „CSKA“ vėl atstatė dviženklę persvarą, 32:21.

Maskvos „CSKA“ ir toliau sėkmingai didina savo persvarą. Maskviečiai pirmauja 41:28.

Po rezultatyvaus antrojo kėlinio „Lokomotiv“ krepšininikai atsilieka 37:47. „CSKA“ šiandiena puikiai meta iš 2 taškų zonos, „armiečiai“ iš 16 metimų pataikė 12.

Trečias kėlinys:

Sužaidus ketvirtadalį kėlinio dviejų Malcolmo Delaney tritaškių dėka „Lokomotiv“ mažina atsilikimą iki 9 taškų, 43:52.

Praėjus pusei kėlinio „CSKA“ ir vėl atstato saugią dviženklę persvarą, 58:45.

Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje „CSKA“ pirmauja rezultatu 62:54. „Lokomotiv“ ir toliau neranda vaistų prieš N.De Colo, prancūzas jau pelnė 17 taškų.

Prieš lemiamą ketvirtį „armiečiai“ turi 9 taškų persvarą, o D.Draper pataikė įspūdingą metimą su sirena.

Ketvirtas kėlinys:

Prabėgus trims minutėms ketvirtajame kėlinyje nugalėtojas iš lėto tampa aiškus. Maskvos klubas jau pirmauja 78:62.

Likus žaisti pusė kėlinio „CSKA“ krepšininkai pirmauja rezultatu 80:65.

Krasnodaro krepšininkai nepasiruošę pasiduoti. „Lokomotiv“ krepšininkai surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir dabar atsilieka rezultatu 75:82.

Visas baudas mėtę „CSKA“ krepšininkai šventė pergalę rezultatu 88:81.

Stambulo „Fenerbache Ulker“ 88:77 Vitorijos „Laboral Kutxa“

Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes Stambulo „Fenerbache Ulker“ klubas spruko į priekį. Turkai pelnė 13 taškų be atsako.

Vitorijos klubas surengė kelias sėkmingas atakas ir sužaidus pusė kėlinio atsilieka 13:4

Šį kartą jau „Laboral Kutxa“ krepšininkai spurtuoja ir likus žaisti dvi minutes pirmajame kėlinyje komandas skiria 5 taškai, 13:18.

Kėlinį kiek sėkmingiau užbaigė „Fenerbache“ klubas ir prieš antrą ketvirtį turkai pirmauja 23:15.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradeda Vitorijos „Laboral Kutxa“. Ispanai per tris minutes skirtumą sumažino iki 3 taškų, 22:25.

Likus žaisti pusė kėlinio iki ilgosios pertraukos Stambulo klubas vėl susigrąžina kiek saugesnę persvarą, 30:24.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Fenerbache“ pirmauja rezultatu 37:32. „Laboral“ gretose puikiai žaidžia I.Bourousis, tačiau graikas jau turi tris asmenines pražangas.

Kėlinio pabaigoje puikiai sužaidė Vitorijos klubas. „Baskai“ po dviejų kėlinių atsilieka tik 1 tašku, 40:41. Tiesa „Laboral“ gretose didžiąją taškų dalį surinko 3 žaidėjai: D.Adamsas ir I.Bourousis pelnė po 11 tšk., K.Tillie pridėjo 9 tšk.

Sužaidus tris minutes trečiajame kėlinyje skirtumas išlieka minimalus. „Fenerbache“ 46:45 „Laboral“.

Likus žaisti tris minutes trečiajame kėlinyje Darius Adamsas smeigia tritaškį bei pirmą kartą išveda „Laboral“ ekipą į priekį, 52:50.

I.Bourousis paskutinėmis sekundėmis smeigia tritaškį nuo lentos ir prieš lemiamą ketvirtį „Laboral“ klubas turi dviejų taškų persvarą, 57:55.

Sužaidus keturias minutes „baskai“ savo persvarą tik dar labiau padidino, 66:61.

Likus žaisti tris minutes „Fenerbache“ klubas ir toliau atsilieka 65:68.

Likus mažiau negu minutei komandas skiria vos vienas taškas. Vitorijos klubas pirmauja rezultatu 71:70.

„Fenerbache“ krepšininkai sėkmingai apsigynė paskutinėje „Laboral“ atakoje ir išplėšė pratęsimą. Rezultatas 72:72.

Pratęsimas:

Sužaidus pusė pratęsimo „Fenerbache“ krepšininkai suspėjo pabėgt nuo savo varžovų, turkų klubas pirmauja 81:74.

Vitorijos krepšininkai išvargo tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir nesugebėjo rimčiau pasipriešinti „Fenerbache Ulker“. Turkai žengia į finalą laimėję rezultatu 88:77.