Turkijos rinktinės treneris Erginas Atamanas pralaimėjimą Prancūzijai Europos čempionate pavadino turbūt skaudžiausia per visą karjerą ir jų išsigelbėjimą vadino stebuklu.

Įspūdingą spurtą surengusi ir „X faktorių“ atradusi Turkija buvo šalia sensacijos Europos čempionato aštuntfinalyje, tačiau toliau keliauja Prancūzija.

Berlyne prasidėjo Europos čempionato atkrintamųjų kovos, kurių starte Prancūzija išsigelbėjo prieš Turkiją ir šventė pergalę po pratęsimo 87:86 (18:11, 25:24, 6:22, 28:20, 10:9).

„Galbūt tai yra emociškai sunkiausias pralaimėjimas man per 26-erių metų trenerio karjerą“, – po mačo liūdnai pripažino E. Atamanas.

Turkija sugebėjo įspūdingai sugrįžti į rungtynes. Trečiame kėlinyje ji atsiliko 38:49, bet tada varžovams ilgiau nei 7 minutes neleido pelnyti taškų, patys spurtavo 19:0 ir susikrovė 9 taškų pranašumą.

Prancūzai pabudo ketvirto kėlinio pradžioje ir greitai užvirė nuožmi kova, iš kurios Turkija galėjo lengvai išeiti iškelta galva. Likus žaisti 24 sek. Turkija pirmavo 75:73, o prancūzai klydo ir užsidirbo nesportinę pražangą.

Tačiau Cedi Osmanas prametė abu baudos metimus, netrukus turkai suklydo ir Prancūzija gavo paskutinį šansą išsigelbėti – likus 2,5 sek. Rudy Gobertas krovė iš viršaus taisydamas komandos draugo netikslų metimą ir lygino rezultatą.

Paskutinė turkų ataka buvo netiksli ir teko žaisti pratęsimą.

„Rungtynes pradėjome tragiškai su daug nervų. Daug žmonių manė, kad mes neturime šansų prieš prancūzus. Mes pradėjome gintis labai agresyviai, kai sugrįžome į rungtynes. Manau, kad nusipelnėme laimėti, bet tai krepšinis. Tai stebuklas ir šį kartą jis įvyko prieš mus“, – pridėjo E. Atamanas.

Turkija šiose rungtynėse jau vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Shane’o Larkino, tačiau atrado netikėtą „X faktorių“ – iki tol pirmenybėse vos po 3,8 taško rinkęs Bugrahanas Tunčeras sukratė 22 taškus, pataikydamas 6 tritaškius iš 10.

Būtent jis tapo trečio kėlinio spurto herojumi, pataikydamas net 4 tritaškius iš eilės.

B. Tunčeras spaudos konferencijoje sėdėjo nuleidęs galvą ir prisiminimais grįžo į 2019 m. pasaulio čempionato grupių etapo rungtynes, kuriose turkai praktiškai identiškai paleido pergalę prieš JAV – pratęsime pirmavo tašku ir likus žaisti 9 sek. tas pats C. Osmani prametė abu baudos metimus ir galiausiai amerikiečiai triumfavo.

„Esu labai piktas ir liūdnas, negaliu rasti žodžių. Tai nepriimtina. Jeigu pamenate, 2019 metais mums nutiko tas pats – pirmavome dviem taškais, bet prametėme du baudos metimus ir pralaimėjome“, – sakė B. Tunčeras.