Įspūdingą spurtą surengusi ir „X faktorių“ atradusi Turkija buvo šalia sensacijos Europos čempionato aštuntfinalyje, tačiau toliau keliauja Prancūzija.

Berlyne prasidėjo Europos čempionato atkrintamųjų kovos, kurių starte Prancūzija išsigelbėjo prieš Turkiją ir šventė pergalę po pratęsimo 87:86 (18:11, 25:24, 6:22, 28:20, 10:9).

Susitikimą prancūzai baigė be Guerschono Yabusele, kuris ketvirtame kėlinyje iškeliavo į rūbinę. Kol kas neaišku, kas nutiko vienam iš rinktinės lyderių.

Turkija šiose rungtynėse jau vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Shane’o Larkino, tačiau atrado netikėtą „X faktorių“ – iki tol pirmenybėse vos po 3,8 taško rinkęs Bugrahanas Tunčeras sukratė 22 taškus, pataikydamas 6 tritaškius iš 10.

Prancūzus į priekį tempė pratęsimą išplėšęs Rudy Gobertas – 20 taškų (7/11 dvit.) ir 17 atkovotų kamuolių.

Turkai mačą pradėjo realizuodami vos 1/11 tritaškių, bet vėliau bombardavo varžovų krepšį, sumesdama 13 iš 25 sekusių tolimų metimų.

Prancūzus šiame mače skandino klaidos – jų padarė net 21.

Turkija rungtynes pradėjo pramesdama pirmus 7 metimus iš žaidimo ir jau pirmame kėlinyje prancūzai turėjo dviženklį pranašumą – 18:8.

Antrame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs iki 16 taškų, o ilgai laukti Ergino Atamano techninės pražangos neteko. Prieš pat pertrauką turkus įkvėpė trys iš eilės tritaškiai, leidę nukirpti deficitą iki penkių taškų.

Po pertraukos Prancūzija buvo trumpam susigrąžinusi dviženklį pranašumą – 49:38, bet tada ilgiau nei septynias minutes nepelnė nė taško užstrigusi turkų gynyboje, o šie įspūdingai spurtavo 19:0 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 57:48.

Vincento Collet auklėtiniai atsigavo tik prasidėjus ketvirtam kėliniui, kurio viduryje tarp ekipų įsivyravo lygybė – 66:66.

Nuo šio momento aikštėje užvirė tikra drama. Prasidėjus paskutinei minutei Evanas Fournier dvitaškiu išvedė prancūzus į priekį, bet kitoje aikštės pusėje jis prasižengė prieš tritaškį metusį Furkaną Korkmazą – šis realizavo visus metimus ir Turkija vėl pirmavo 75:73.

Prancūzai savo atakos metu klydo, o netrukus atrodė, kad mačas bus uždarytas – jie užsidirbo nesportinę pražangą, bet Cedi Osmanas prametė abu baudos metimus, netrukus turkai suklydo ir Prancūzija gavo paskutinį šansą išsigelbėti – likus 2,5 sek. Rudy Gobertas krovė iš viršaus taisydamas komandos draugo netikslų metimą ir lygino rezultatą.

Jie bandė spurtuoti pratęsimo pradžioje, o prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei pirmavo 87:84. Tada sekė Thomo Heurtelio klaida, netikslūs R. Goberto baudos metimai ir Turkija galėjo tarti lemiamą žodį, turėdama 13 sek. paskutinei atakai – tačiau F. Korkmazas klydo prieš Terry Tarpey ir prancūzai triumfavo.

Turkija: B. Tunčeras 22, F. Korkmazas 18, S. Šanli 12, C. Osmanas 11, S. Hazeras ir A. Sengunas po 8.

Prancūzija: R. Gobertas 20, Th. Heurtelis 13 ir E. Fournier po 13, T. Luwawu-Cabarrotas ir G. Yabusele po 9.