žvakės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žvakės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žvakės“.

Šalies katalikai mini Grabnyčias: atskleidė svarbiausias tradicijas

Šalies katalikai mini vieną svarbiausių katalikiškų švenčių – Grabnyčias. Bažnyčiose šiandien šventinamos vaškinės žvakės. Pašventinta žvakutė buvo vadinama grabnyčia arba grauduline. Šių žvakių būdavo visuose namuose ir jos plačiai naudotos apeigoms ir buityje. Rūtomis ir baltu kaspinu papuoštą grabnyčių žvakę vaikai nešdavosi ir tebesineša eidami pirmosios Komunijos. O svarbiausia – Grabnyčių žvakė pasitarnaudavo mirus artimajam. Ir senovėje dažniausiai žmonės tokias žvakes liedavo patys.

Būkite atsargūs: šventinės dekoracijos gali pridaryti daugybę rūpesčių

Girliandos, žvakės, papuošimai su lemputėmis – tai ne tik gražios kalėdinės dekoracijos, kurios sukuria šventinę nuotaiką. Jos gali pridaryti ir daugybę rūpesčių. Ugniagesiai įspėja, kad be priežiūros namuose paliktos žvakės, žybsinčios girliandos ar šventinės dekoracijos gali sukelti gaisrą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais dėl neatsargaus įrenginių naudojimo šalyje kilo 6 gaisrai: žmonių namuose užsidegė paliktos šventinės dekoracijos.
Aktualijos 2024-01-01

Žmonės plūsta į kapines: jie kviečiami susimąstyti ir apie apleistuosius

Į kapines artimųjų kapų lankyti skubantys žmonės kviečiami prisiminti ir apleistus kapus. Šiemet net keliuose miestuose dalinamos nemokamos žvakelės, kad Vėlinių naktį liepsnelės suplazdėtų ir ant nelankomų kapų. Gyventojai sako pastebintys, kad tokių kapų daugėja, tad atvirauja, kad ne tik žvakeles ant jų uždega, bet ir piktžoles nurauna.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Prieš Vėlines į kapus nuvažiavusi klaipėdietė pasibaisėjo: „Kam to reikia?“

„Kadangi artėja Vėlinės, savaitgalį lankiau mirusių artimųjų kapus, sutvarkiau, į vazoną susodinau gėles, bet praeidama pro kitus kapus negalėjau nepastebėti vieno dalyko“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi Evelina iš Klaipėdos. Sutvarkyti kapų vykstu dar prieš Vėlines, kad tądien galėčiau atėjusi tik uždegti žvakelę, pasimelsti ir prisiminti artimuosius, ramiai pabūti prie kapelių, su artimaisiais pasidalinti prisiminimais apie išėjusius.
2023-10-30

Nustokite kapuose dėti dirbtines gėles: paaiškino, kodėl

Artėjant Vėlinėms prekybos centrai nukrauti vienkartinėmis žvakėmis, o turguose pilna prekiautojų, kurie siūlo puokštes iš dirbtinių gėlių. Tačiau prieš perkant dirbtines gėles ar kalnus žvakių reikėtų pagalvoti apie ekologiją bei apie tai, kokia iš tikrųjų yra kapų puošimo prasmė. „Kapai tiesiogiai susiję su gyvenimo ir mirties ratu, todėl ir gėlės turėtų būti natūralios.
2023-10-20

Prieš Vėlines pamatytas vaizdelis parduotuvėje pribloškė: „Kam to reikia?“

„Kasmet vos tik pasibaigus mokyklinių priemonių vajui, parduotuvėse neįmanoma praeiti pro kalnus kapų žvakių. Kiekvieną kartą pamačius, kaip žmonės jas krauna glėbiais į krepšelius, baisiuosi – kam to reikia?“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Austėja. Likus maždaug mėnesiui iki Vėlinių, prekybos centruose pačiose pirmose eilėse išstatytos ištisos lentynos žvakių. Vis pažiūriu, kaip pirkėjai jas nešasi pilnais krepšiais, teko matyti net žvakių pilną vežimėlį.
2023-10-19

Artėjant Vėlinėms masiškai perkamos žvakės: gyventojai pastebi pakilusias kainas

Iki Vėlinių likus dviem savaitėms prekybininkai trina rankas ir pirkėjus vilioja pigesnėmis kapų žvakutėmis. Nors perkantieji sako, kad kasmet prieš Vėlines žvakės kaip tik brangsta dešimčia ar penkiolika centų. Bet net ir keiksnodami augančias kainas, žvakes perka milžiniškais kiekiais.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.  Tvarkydama karininko tėvo, mamos ir brolių kapavietę vilnietė Jūratė dega net ne vieną žvakelę.  „Čia yra keturi žmonės, tai statau visada keturias.

Kapuose išbandykite 1 triuką: žvakės degs kur kas ilgiau

Visų šventųjų diena ir Vėlinės Lietuvoje turi ypač gilias tradicijas, iš kurių pati gražiausia – plevenančios žvakės, vakarais kapinėse sukuriančios magišką atmosferą. Šeimos paprastai lanko ne vieną vietą, kur ilsisi jiems brangūs žmonės, todėl išlaidos žvakėms gali tapti nemenku rūpesčiu. Tačiau yra paprastų būdų jas suvaldyti – jums siūlo 3 patarimus, kuriais pasinaudojus nemažai sutaupysite.
2023-10-17

Lietuviai masiškai šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl

Likus porai savaičių iki Visų šventųjų dienos bei Vėlinių, lietuviai jau planuoja keliones po artimųjų kapines. Tai liudija nuo spalio pradžios prekybos centruose išaugę žvakių, žvakidžių bei dirbtinių gėlių pardavimai. Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, populiariausios išlieka tradicinės baltos spalvos žvakės bei dirbtinių gėlių kompozicijos.
2023-10-17

Įspėja lietuvius: šiukštu nedarykite šių klaidų kapuose

Lapkričio 1-oji kasmet yra svarbi diena ne tik dėl mirusiųjų pagerbimo, bet ir dėl klausimo, ką daryti su kapinių atliekomis. Svarbu prisiminti, kad ir dirbtinės gėlės, ir žvakidės ar sugrėbti lapai turi savo vietą atliekų konteineriuose. Kapinių atliekos pagal Atliekų tvarkymo taisykles yra priskiriamos komunalinėms atliekoms.
2022-10-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų