viršuliškės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viršuliškės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viršuliškės“.

Atsklėidė, per kiek laiko tikimasi atnaujinti autobusų parką Viršuliškėse

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ruošiasi per dvejus metus atnaujinti pasenusį autobusų parką Viršuliškėse. „Viršuliškių transporto parko kapitalinis remontas vykdomas atliepiant Vilniaus miesto savivaldybės darnaus judumo planą, kurio vienas iš tikslų – po 2030 metų nebeeksploatuoti dyzelinių autobusų“, – komentare BNS sakė VVT Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Gintarė Žalytė-Štarienė.
2024-07-02

Griauna Vilniuje sprogusį daugiabutį: pasakė, kiek kainuos atstatyti

Sausį Vilniuje sprogusiame daugiabutyje griovėjai jau ardo sprogimo pažeistas daugiabučio dalis ir vietoje sudės naujas perdangas. Darbus skuba pabaigti iki šildymo sezono pradžios. Tačiau išėjus statybininkams, sugriautų butų gyventojams dar liks daugybė rūpesčių – patalpų apdaila ir įrengimo darbai. Meras viliasi, kad penkiaaukščio atstatymas kainuos kiek daugiau nei milijoną eurų ir didžiąją dalį darbų kainos žada kompensuoti.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Pradedami sprogusio daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbai, tikimąsi, kad žmonės į namus sugrįš rudenį

Pirmadienį pradėti Vilniaus Viršuliškių mikrorajone sprogusio daugiabučio atstatymo darbai. Sostinės meras Valdas Benkunskas tikisi, jog daugiabučio gyventojai į savo namus galės sugrįžti šių metų rudenį. „Pagaliau fiziškai prasideda namo atstatymo darbai.

Pradedamos ardyti degusio Viršuliškių daugiabučio konstrukcijos

Pirmadienį pradedamos ardyti Vilniuje degusio Viršuliškių daugiabučio konstrukcijos. Kaip pranešė sostinės savivaldybė, darbų vietoje situaciją pakomentuoti žada Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, „Vilniaus vystymo kompanijos“ ir darbus vykdančios statybų bendrovės atstovai. Du sprogimai ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.

Vilniuje atstatys degusį daugiabutį, turės prisidėti 6 butų savininkai: jie mokės nuo 6 iki 17 tūkst. eurų

Sprogusio ir sudegusio Viršuliškių daugiabučio gyventojai išgirdo verdiktą iš savivaldybės – iš savo lėšų turės prisidėti šešių butų savininkai, kurie buvo neapsidraudę. Pensinio amžiaus butų savininkai turės susimokėti nuo 6 iki 8 tūkstančių eurų. O dirbantiesiems iš kišenės teks traukti iki 17 tūkstančių eurų. Likusią remonto sumą padengs draudimas, valstybės ir savivaldybės biudžetas. Savivaldybė žada, kad košmarą išgyvenę žmonės į savo tikrus namus galės grįžti dar šiais metais.

Paaiškėjo, kada namo galės sugrįžti sprogusio daugiabučio Viršuliškėse gyventojai

Kitą savaitę planuojama pradėti gaisro suniokoto daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbus, sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė. Viliamasi, jog metų pabaigoje gyventojai jau galės sugrįžti į savo būstus. „Atstatymo planai yra labai aiškūs. Pasitelkę ekspertų pagalbą, turime išspręstus ir teisinius, ir inžinerinius, statybinius klausimus. Tai reiškia, kad yra labai aiškūs darbai, aiškūs etapai, dalis darbų prasideda jau kitą savaitę“, – ketvirtadienio vakarą žurnalistams sakė S. Bieliūnė.
Aktualijos 2024-05-17

Po sprogimo Viršuliškėse be namų likę gyventojai lengviau atsikvėps: daugiabutis bus atstatytas iki metų pabaigos

Sausį gaisro nuniokoto daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos, gyventojams bus suteikta valstybės ir savivaldybės parama, sako Vilniaus vicemerė  Simona Bieliūnė. „Labai džiaugiamės, ir panašu, kad viską, kaip planavome, iki metų galo pavyks padaryti ir žmonės galės grįžti į savo namus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė vicemerė.
Aktualijos 2024-05-16

Vyriausybė skyrė 311 tūkst. eurų Viršuliškių daugiabučio gaisro padariniams šalinti

Vyriausybė skyrė per 311 tūkst. eurų valstybės rezervo lėšų Viršuliškių daugiabučio gaisro padarinių šalinimui bei žalos atlyginimui. Tokį sprendimą penktadienį patvirtino Ministrų kabinetas. Skiriami pinigai bus išmokėti Vilniaus miesto savivaldybei, kuri savo ruožtu skirs lėšas daugiabučio avarinei būklei pašalinti, bendrojo naudojimo inžinerinėms sistemoms suremontuoti. Vyriausybės nutarime teigiama, jog šiek kiek daugiau nei 311 tūkst.
Aktualijos 2024-05-03

Vyriausybė planuoja skirti 445 tūkst. eurų Viršuliškių daugiabučio gaisro padariniams šalinti

Vyriausybė planuoja skirti per 445 tūkst. eurų Viršuliškių daugiabučio gaisro padarinių šalinimui bei žalos atlyginimui. Tai numatyta antradienį Finansų ministerijos registruotame Vyriausybės nutarimo projekte. Dokumente teigiama, jog šiek kiek daugiau nei 445 tūkst. eurų siekianti suma bus skiriama iš valstybės rezervo lėšų.

Pareigūnams pavyko nustatyti sprogimą Viršuliškių daugiabučiame name galimai sukėlusio vyro asmenybę

Nustačius per gaisrą ir sprogimą Vilniuje, daugiabučiame name Viršuliškėse, žuvusio vyro asmenybę, prokuratūra kreipsis į teismą, prašydama skirti pomirtinę psichiatrinę ekspertizę mirusiajam. Pareigūnus domina vyro poelgio motyvai, jo emocinė būklė. Pagrindinė tiriama sprogimo daugiabutyje versija – buto savininko savižudybė. Manoma, kad šis žuvęs garbaus amžiaus vyras ir sukėlė gaisrą ir sprogimą, per kurį žuvo jis pats ir mažametis vaikas.
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus savivaldybė pasakė, kada galėtų prasidėti Viršuliškių daugiabučio atstatymo darbai

Daugiau nei milijoną eurų atsieisiantys Viršuliškėse sprogusio daugiabučio atstatymo darbai prasidės gegužę, viliasi Vilniaus miesto savivaldybė. „Šiuo metu rengiami avarinės būklės pašalinimo ir namo atstatymo dokumentai, tikimasi, kad darbai prasidės gegužę“, – Eltai perduotame komentare teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. ELTA primena, kad metų pradžioje Viršuliškių mikrorajone esančiame daugiabutyje sprogo butas. Nelaimės metu žuvo 2 namo gyventojai.

Paaiškėjo, kada bus pradėti Viršuliškėse degusio daugiabučio atstatymo darbai

Vilniaus Viršuliškėse degusio daugiabučio atstatymo darbus tikimasi pradėti gegužę, BNS patvirtino Vilniaus miesto savivaldybė. „Šiuo metu rengiami avarinės būklės pašalinimo ir namo atstatymo dokumentai, tikimasi, kad darbai prasidės gegužę“, – šią savaitę nurodė savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas. Du sprogimai ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.

Nuo gaisro nukentėjusio Viršuliškių daugiabučio gyventojai pritarė planui jį atstatyti

Nuo sprogimų ir gaisro nukentėjusio Viršuliškių daugiabučio Vilniuje gyventojai antradienį pritarė savivaldybės siūlymui atstatyti namą. 73-iosios daugiabučių namų savininkų bendrijos „Viršuliškės“ pirmininkas Grigorijus Snežko BNS sakė, kad už tai balsavo 25 namo gyventojai, vienas prieštaravo. „Sprendimas yra atstatyti namą“, – teigė jis. Anot G. Snežko, dabar bus ieškoma darbų rangovo.
Aktualijos 2024-03-12

Vilniaus savivaldybė patvirtino – Viršuliškių daugiabutis bus atstatytas: štai kiek kainuos

Avarijos tyrimo komisijai baigus darbą, sostinės meras Valdas Benkunskas trečiadienį susitiko su gaisro nuniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojais ir pristatė tolesnę situacijos eigą. V. Benkunskas patvirtino, kad dalį Viršuliškių daugiabučio bus atstatyta – visa tai kainuos apie 1,2 mln. eurų, tačiau didžioji dalis sumos bus finansuojama valstybės lėšomis.

Avarijos tyrimo komisijai baigus darbą, Vilniaus meras susitiks su Viršuliškių gyventojais

Avarijos tyrimo komisijai baigus darbą, sostinės meras Valdas Benkunskas trečiadienį susitiks su gaisro nuniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojais ir pristatys tolesnę situacijos eigą.  „Darbai yra pabaigti, veiksmų planas yra aiškus, ką reikia daryt, kiek tai kainuos, viską galėsime pristatyti“, – antradienį žurnalistams sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Kriminalai 2024-02-21

Vilniuje buvo evakuotas „Ignitis“ pastatas: pranešta apie sprogmenį

Ketvirtadienį popiet Vilniuje evakuotas „Ignitis“ pastatas.  Bendrovė teigia, kad sulaukė grasinančio laiško, kuriame įspėta dėl padėto sprogmens. Buvo nuspręsta iš pastato evakuoti visus asmenis.  „Bendrovė „Ignitis“ informuoja, jog ketvirtadienį, apie 13 val. bendruoju įmonės el. pašto adresu gautas laiškas, kuriame teigiama, kad Vilniuje, Viršuliškių skrg. veikiančiame klientų aptarnavimo centre yra padėtas sprogmuo.

Kitą savaitę į posėdį rinksis daugiabučio Viršuliškėse avarijos tyrimo komisija

Kitą savaitę į posėdį rinksis avarijos Viršuliškių daugiabutyje tyrimo komisija. Pasak savivaldybės atstovų, šiuo metu baigiama aiškintis, ar dalis daugiabučio konstrukcijų yra saugios naudoti. Šis darbas gali užtrukti iki mėnesio pabaigos, nurodo savivaldybė. „Kadangi tai susiję su įvairiais skaičiavimais, procesas užtrunka, todėl, tikėtina, kad komisijos darbas bus pratęstas iki šio mėnesio pabaigos“, – teigiama Eltai perduotame Vilniaus miesto savivaldybės komentare.

Vilniaus daugiabutyje kaimynės namai dvokė taip, kad pareigūnai duris užklijavo plėvele: žmonės bijo blogiausio

Metų pradžioje visą šalį sukrėtė tragedija Viršuliškėse. Visai netoli tragedijos vietos esančio daugiabučio gyventojai baiminasi dar vienos nelaimės – viename iš butų gyvena kaupikė, neprižiūrėti kambariai apkrauti atliekomis, o virtuvėje esanti sena dujinė viryklė – lyg tiksinti bomba. Buto šeimininkė yra dingusi nuo Kalėdų, o gyventojai pavargo laukti iš institucijų pagalbos, kuri teikiama lėtai.

Vilniaus socialiniuose būstuose apgyvendinti žmonės išgirdo šiurpių istorijų: kai kuriuose buvo ir nužudymų

Savivaldybė leido Viršuliškių daugiabučio gyventojams dar kartą sugrįžti į savo namus pasiimti daiktų. Žmonės turėjo daugiau laiko, tad ir daiktų pasIėmė daugiau. Didelė dalis namo gyventojų jau apsigyveno socialiniuose būstuose. Vieni TV3 žinių kalbinti žmonės gavo tuščius butus ir dabar bando juos užpildyti žmonių dovanotais baldais, kiti – atsitiktinai apsigyveno butuose, kuriuose anksčiau buvo įvykdyti kriminaliniai nusikaltimai.

Viršuliškių avarijos tyrimo komisija: tikėtina, kad remontuojant daugiabutį reikės atstatyti tik griuvusią namo dalį

Pirmadienį posėdžiavusi avarijos Viršuliškių daugiabutyje tyrimo komisija skelbia, jog greičiausiai remontuojant sprogusį daugiabutį bus rekomenduojama atstatyti tik pažeistą namo dalį. Pasak nelaimę tiriančios komisijos narių, viso pastato atstatymo, kaip manyta anksčiau, gali nereikėti. „Tikėtina, kad atstatyti bus rekomenduojama tik griuvusią namo dalį, viso pastato atstatymo gali neprireikti“, – nurodoma Eltai perduotame Vilniaus miesto savivaldybės komentare.

Kaimynų įtarimai tvirtinasi? Neatmetama, kad Viršuliškių daugiabutis galėjo būti susprogdintas tyčia

Prabėgus 3 savaitėms po tragiško sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje, prokurorai atskleidžia, kad ant vyro, kurio butas sprogo, palaikų aptikta benzino, dyzelino, žibalo ir alyvos pėdsakų. Teisėsauga dabar neatmeta to, ką namo gyventojai kartojo nuo pat pradžių – dvi gyvybes nusinešęs sprogimas galėjo būti sukeltas tyčia. Daugiabučio gyventojai sukrėsti, tačiau sako, kad neabejoja, jog toks sprogimas dėl dujų nuotėkio kilti niekaip negalėjo.

Nuo sprogimo nukentėjusiems Viršuliškių gyventojams siūlo skirti paramą iš valstybės rezervo

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Vyriausybę, ragindama iš valstybės rezervo skirti papildomą paramą nuo sprogimo Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusiems gyventojams. Kreipimesi akcentuojama, kad ekstremalios situacijos ir žmonių patiriami iššūkiai reikalauja greito, tikslaus ir gyventojams palankaus valstybinių įstaigų veikimo.
Aktualijos 2024-01-24

Savivaldybė nukentėjusiems nuo gaisro Viršuliškėse skyrė daugiau nei 260 tūkst. eurų

Metų pradžioje dėl gaisro be namų likusiems Viršuliškių g. 101 daugiabučio gyventojams Vilniaus miesto savivaldybė iš viso jau skyrė daugiau nei 260 tūkst. eurų vertės paramos. Kaip trečiadienį skelbia savivaldybė, iš viso gauti 38 prašymai skirti išmoką. Įvertinus vidutines nukentėjusių gyventojų pajamas, maksimalaus 7 260 eurų dydžio tikslinė pašalpa skirta 22 pareiškėjams. Taip pat 16 pareiškėjų išimties tvarka skirta 1 100 eurų dydžio vienkartinė išmoka.

Prokuroras apie sprogimą Viršuliškių daugiabutyje: atskleidė, kokia yra pagrindinė versija

Aiškinantis gaisro Viršuliškių daugiabutyje priežastis, apklausti 25 liudytojai, teigė prokuroras Julius Rėksnys. Anot jo, šiuo metu siekiama identifikuoti asmens, kurio bute galimai įvyko sprogimas, palaikus, pagrindinė tiriama versija – savižudybė. Portalas „15min.lt“ pirmadienį skelbė, kad, prokuratūros duomenimis, daugiabučio namo bute, kuriame galimai įvyko sprogimas, rasta naftos produktų likučių.

Žiniasklaida: gaisras Viršuliškių daugiabutyje galėjo būti sukeltas tyčia, senolio bute rasta pavojingų medžiagų

Gaisro suniokotame Viršuliškių daugiabutyje rasta pavojingų medžiagų, skelbia naujienų portalas 15min.lt. Kaip nurodoma publikacijoje, tikėtina, kad sprogimas ketvirtame namo aukšte, bute, kuriame gyveno į aštuntą dešimtį įkopęs vyras, buvo sukeltas tyčia. „Esame gavę specialistų išvadą, pagal kurią galima pasakyti, kad ant tirti pateiktų eurų banknotų, pensininko pažymėjimo yra naftos produktų – benzino, dyzelino ir alyvos pėdsakų.

Telecentras: „Darnu Group“ netinkamai grąžino statinius Viršuliškėse

Valstybės valdomam Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentras) galutinai pralaimėjus ginčą dėl „MG grupės“ valdomai nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovei „Darnu group“ parduoto sklypo Vilniuje, Viršuliškėse, nurodant pastarajai grąžinti statinius Telecentrui, šis pareiškė nesutinkantis automatiškai perimti statinių, nes jų būklė esanti itin prasta. Telecentras pranešė Registrų centro paprašęs panaikinti sprendimą dėl objektų Tujų gatvėje vienašališko perregistravimo įmonės vardu.
2024-01-22

Vilniuje butų netekę žmonės sulaukė kompensacijų: tikėjosi 7 tūkst. eurų, o kai kurie gavo vos 1 tūkst.

Sprogusio ir sudegusio daugiabučio Vilniuje gyventojai jau kraustosi į socialinius būstus. Tačiau šie – tušti. Dalis nukentėjusiųjų paramos daiktais sulaukė iš Raudonojo Kryžiaus bei neabejingų jų nelaimei žmonių. Kiti baldus ir buitinę techniką priversti pirkti iš savo kišenės. Žmonės sako sulaukę labai nedidelės išmokos. Dauguma gyventojų tikėjosi iš savivaldybės sulaukti maksimalios vienkartinės išmokos – virš 7 tūkstančių eurų.

Vilniaus savivaldybės komisija svarstys ekspertų siūlymus dėl Viršuliškėse degusio namo konstrukcijos tvirtinimo

Sostinės savivaldybės sudaryta avarijos tyrimo komisija pirmadienį svarstys ekspertų pasiūlymus dėl gaisro suniokoto Viršuliškių daugiabučio konstrukcijos tvirtinimo. „Avarijos tyrimo komisija aptars ekspertų gautus pasiūlymus pastato sutvirtinimui. Toliau bus tęsiamas darbas dėl galutinių rekomendacijų“, – Eltai teigė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Irmantas Kuzas.
Aktualijos 2024-01-22

Per Viršuliškių gaisro tyrimą bus aiškinamasi ir dėl pastato priežiūros, ir reagavimo

Per Viršuliškių gaisro tyrimą bus aiškinamasi ir dėl pastato priežiūros, ir reagavimo į įvykį aplinkybių, sako ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Per gaisrą žuvus dviem žmonėms, atliekamas tyrimas jų mirties priežasčiai nustatyti. „Tyrimo metu siekiama nustatyti š. m. sausio 2 d. sostinės Viršuliškių mikrorajono daugiabutyje kilusio gaisro aplinkybes.

Aistros nerimsta: sprogusio daugiabučio pašonėje gyventojai plūsta vieni kitus

Po daugiabučio sprogimo Viršuliškių g. 101 gyventojams ramybės neduoda nerimas dėl senųjų daugiabučių techninės kokybės. Gyventojų „Facebook“ grupėse buvo išsakyta kritika šalimais esančio Viršuliškų g. 91 daugiabučiui. Kaip vėliau paaiškėjo, nemažai dėmesio susilaukęs įrašas gyventojų grupėse buvo parašytas buvusio namo bendrijos pirmininko, anksčiau teisto už lėšų išvaistymą.

Sprogusio daugiabučio gyventojai negali pamiršti to, kas įvyko: „Prabundi trečią valandą nakties ir matai“

Po sprogimo Viršuliškių daugiabutyje dalis namų netekusių gyventojų jau apsigyveno socialiniuose būstuose. Tačiau dažnas savivaldybės suteiktas būstas – visiškai tuščias, be baldų ir buitinės technikos. Per sprogimą savo daiktų netekę žmonės sugužėjo į Raudonojo Kryžiaus sandėlį. Ten daiktus nelaimės ištiktiems žmonėms sunešė neabejingi vilniečiai. Namų netekę žmonės graudinasi ir su ašaromis akyse dėkoja neabejingiems piliečiams už paramą.

Raudonasis Kryžius nuo gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusioms šeimoms jau išmokėjo per 167 tūkst. eurų

Nuo gaisro Viršuliškėse nukentėjusiems daugiabučio gyventojams Lietuvos Raudonasis Kryžius jau išmokėjo visuomenės suaukotą daugiau kaip 167 tūkst. eurų sumą. „Tokią sumą Raudonasis Kryžius praėjusią savaitę pervedė tiesiai į nukentėjusių žmonių sąskaitas“, – Eltai teigė organizacijos atstovė Luka Lesauskaitė, pažymėdama, jog aukoti nukentėjusiesiems bus galima ir toliau. Pasak L. Lesauskaitės, visuomenės suaukota finansinė parama nukentėjusioms šeimoms pervesta lygiomis dalimis.

Vicemerė: apdegusio Viršuliškių daugiabučių gyventojai iki sausio 25 d. gaus paramos išmokas

Gaisro suniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojus iki sausio 25 dienos pasieks tikslinės paramos išmokos, teigia Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė. Visgi, pasak jos, dešimt name gyvenusių šeimų maksimalios, 7 tūkst. eurų siekiančios išmokos, negaus. „Buvome pažadėję susirinkti visus duomenis ir iki savaitės galo žinoti, kiek šeimų ir kokias tikslines išmokas galės gauti.
Aktualijos 2024-01-15

Tragedija Vilniuje atvėrė seną žaizdą: atkreipkite dėmesį į šių žmonių elgesį

Sprogimas ir gaisras Viršuliškių daugiabutyje kilo vienišo žmogaus bute. Kaimynai jį apibūdina kaip gana keistą ir uždarą žmogų. Viešumoje raginama galimai psichikos sutrikimų turinčius žmones pastebėti ir jiems padėti, tačiau pastrųjų metų įvykiai rodo, kad žmonės linkę tylėti, o ir institucijos nėra visagalės.

Blinkevičiūtė: nemanau, kad reikia įvesti visuotinį privalomą būsto draudimą

Po gaisro Viršuliškių daugiabutyje visuomenėje iškilus klausimui, ar turėtų būti įvestas privalomasis būsto draudimas, socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tokio poreikio nemato. Pasak jos, žmonės turėtų būti skatinami drausti savo nekilnojamą turtą, bet ne verčiami. „Taip, ne kiekvienas yra apsidraudęs ir dėl to žmonės išmokų negaus. Bet aš nemanau, kad dėl to reikia įvesti visuotinį ir privalomą draudimą.

Gaisrą Vilniuje išgyvenę žmonės rodo socialinius būstus: „Viena viryklė ir viskas“

Prabėgus savaitei po tragiško gaisro Viršuliškių daugiabutyje, žmonės guodžiasi, kad savivaldybės būstuose nėra jokių baldų ir buitinės technikos, o pinigų naujiems jie neturi. Tačiau Raudonasis kryžius ramina žmones, kad juos pasieks žmonių suaukoti pinigai, taip pat artimiausiu metu nukentėjusiems namo gyventojams dovanos baldus. Pasak draudikų, didelė dalis namo gyventojų buvo apsidraudę ir žada prisidėti prie namo atstatymo.

Nukentėjusiems nuo gaisro Viršuliškėse pradedama pervesti suaukota parama

Nukentėjusiems nuo daugiabučio Viršuliškėse gaisro trečiadienį pradėta pervesti visuomenės suaukota finansinė parama. Apie tai BNS informavo Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė. „Aštuntą ryto nuėmėme kiek tuo metu yra ir 167 tūkst. išdalinome, pradėjome pervesti gyventojams. Procesas užtruks, kol pasieks visus dėl skirtingų bankų“, – sakė L. Lesauskaitė. Raudonojo Kryžiaus duomenimis, „aukok.lt“ platformoje surinkta daugiau nei 108 tūkst.
Aktualijos 2024-01-10

Nuo gaisro nukentėję Viršuliškių gyventojai nuo trečiadienio kelsis į socialinius būstus

Nuo trečiadienio nukentėję Viršuliškių daugiabučio gyventojai kelsis į socialinius būstus, sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Tą jis antradienį pranešė prieš susitikimą su gyventojais. „Jau šiandien pasirašiau potvarkį, kuriuo nuo rytojaus 16 gyventojų pradės kraustymosi procesą. (...) Būstai yra išsirinkti, apžiūrėti, gauti jų sutikimai keltis“, – teigė V. Benkunskas.

Benkunskas: socialinio būsto paprašė jau 12 apdegusio Viršuliškių daugiabučio šeimų

Vilniaus miesto meras Valdas Benkusnkas teigia, kad socialinio būsto paprašė jau 12 nuo gaisro Viršuliškio daugiabutyje nukentėjusių šeimų. Politiko teigimu, taip pat yra aiškinamasi, kurie gyventojai gali pretenduoti į pinigines išmokas. „Šio ryto duomenimis, jau su 12 šeimų yra pasirašytos sutartys, išsirinkti socialiniai būstai ir gautas jų sutikimas keltis į konkrečias vietoves, konkrečius butus“, – antradienį žurnalistus informavo V. Benkunskas.
Aktualijos 2024-01-09

Pradėti apdegusio Viršuliškių daugiabučio sandarinimo darbai

Sostinės įmonė „Grinda“ antradienį pradėjo gaisro suniokoto Viršuliškių daugiabučio langų sandarinimo darbus. „Pradėti apdegusio namo Viršuliškėse langų sandarinimo darbai, kad būtų galima vėliau prieiti ir toliau tvarkyti tą pastatą bei išgelbėti likusį gyventojų turtą“, – Eltą informavo „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius. Pirmadienį posėdžiavusi savivaldybės komisija nutarė imtis neatidėliotinų veiksmų, sutvirtinant Viršuliškėse degusio daugiabučio konstrukciją.

Greičius apie gaisro Viršuliškėse gesinimą: išgelbėti vaiko, deja, nebuvo jokių galimybių

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius neigia socialiniuose tinkluose po gaisro Viršuliškėse, daugiabutyje, pasklidusią informaciją, kad esą ugniagesiai galėjo negelbėti pastate per gaisrą likusio vaiko. „Kai mes pamatėme socialiniuose tinkluose tą žinutę, kad tarsi nėra gelbėjama, tai sunkus kaltinimas – nesuvokiama, kad ugniagesiai negelbėtų.

Raudonasis Kryžius: nuo gaisro Viršuliškėse nukentėjusiems gyventojams paaukoti 154 tūkst. eurų

Antradienio ryto duomenimis, nuo gaisro nukentėjusiems daugiabučio Viršuliškėse gyventojams visuomenė jau paaukojo 154 tūkst. eurų, tvirtina Raudonojo kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė. Pasak jos, aktyvumas nemažėja ir per pastarąją parą buvo paaukota daugiau nei 20 tūkst. eurų. „Šio ryto duomenimis jau turime 154 tūkst. eurų, kuriuos suaukojo mūsų piliečiai. Sakyčiau, kad aktyvumas yra didelis.

Vilniaus meras, savivaldybės atstovai susitiks su nukentėjusiais nuo gaisro Viršuliškėse

Vilniaus miesto savivaldybės vadovybė antradienį susitiks su dėl gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusiais gyventojais, atsakys į jų klausimus.  Kaip BNS sakė savivaldybės atstovė Eglė Girdauskaitė-Mackelė, nors savivaldybė bendrauja individualiai su kiekvienu gaisre turto netekusiu gyventoju, nuspręsta suorganizuoti bendrą susitikimą ir atsakyti į svarbiausius klausimus.   Susitikime dalyvaus Vilniaus meras Valdas Benkunskas, vicemerė Simona Bieliūnė, atsakingų skyrių atstovai.

Savivaldybė ruošiasi galimai Viršuliškių daugiabučio griūčiai: imsis veiksmų, kad nuolaužos suvirstų į vidų

Vilniaus miesto savivaldybės komisija pirmadienį nusprendė imtis neatidėliotinų veiksmų dėl degusio daugiabučio Viršuliškėse sutvirtinimo. Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, avarijos tyrimo komisijoje nuspręsta imtis veiksmų dėl esamų daugiabučio konstrukcijų tvirtinimo, užkertant kelią galimai tolesnei jų griūčiai.

Dėl socialinio būsto į savivaldybę kreipėsi 12 Viršuliškių daugiabučio gyventojų

Keliolika praėjusią savaitę sudegusio Viršuliškių daugiabučio gyventojų domisi gauti socialinį būstą, 12 asmenų dėl jo jau kreipėsi formaliai, pirmadienį BNS nurodė Vilniaus savivaldybė. „Poreikį dėl socialinio būsto yra išreiškę 16-os butų gyventojai, 12 iš jų savininkai jau yra pateikę prašymus, vyksta būstų apžiūros“, – sakė savivaldybės atstovas spaudai Gabrielius Grubinskas.
Kriminalai 2024-01-08

Benkunskas: socialinio būsto paprašė 10 nuo gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusių šeimų

Socialinio būsto paprašė 10 gaisro Viršuliškėse suniokoto namo butų savininkų, teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Pasak sostinės mero, siekiama šiuos būstus kuo greičiau pritaikyti gyventojų poreikiams. „Šio ryto duomenimis, jau 10 gyventojų arba būstų savininkų yra apsisprendę ir pasirinkę būstus, į kuriuos netrukus įsikels.

Prie degusio Viršuliškių daugiabučio esančiame darželyje atnaujintas ugdymas

Prie Viršuliškėse degusio daugiabučio esančiame darželyje „Puriena“ pirmadienį atnaujintas ugdymas, praneša Vilniaus miesto savivaldybė. „Sekmadienio pavakarę gauti pakartotinių oro tyrimų lopšelyje-darželyje „Puriena“ rezultatai rodo, kad cheminių medžiagų koncentracijos neviršija leistinų normų. Dėl to šiandien ugdymas darželyje jau vyksta įprastai“, – teigiama Eltai perduotame savivaldybės atstovo Gabrieliaus Grubinsko komentare.
Aktualijos 2024-01-08

Viršuliškėse žuvęs 7-metis – darželio mokytojos anūkas: turi jautrų prašymą

Vilniaus Vilkpėdės lopšelis-darželis savo „Facebook“ paskyroje pasidalino jautriu prašymu, kuriame kreipiamasi į ikimokyklinių įstaigų bendruomenės narius. „Dalinamės savo bendruomenėje pagalbos prašymu. Užjauskime ir ištieskime pagalbos ranką šeimai“, – rašoma pranešime. Darželio direktorės prašymas „Mieli ikimokyklinių įstaigų bendruomenės nariai, Skaudus įvykis palietė Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenę.
66 2024-01-08

Neįtikėtinas žmonių gerumas: nukentėjusiems dėl gaisro Viršuliškėse gyventojai suaukojo įspūdingą sumą

Nukentėjusiems per gaisrą Vilniaus Viršuliškių daugiabutyje Raudonasis Kryžius iki penktadienio vakaro surinko per 100 tūkst. eurų žmonių aukų. Organizacija taip pat ketina prašyti visuomenės nukentėjusiesiems padėti ir daiktais. „Nuo trečiadienio surinkome apie 106 tūkst. eurų“, – BNS sakė Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė. „Ką rodo praktika tokių didelių nelaimių metu, tai aktyviausiai aukojama per pirmąsias tris ar keturias dienas. Po to paramos dydis pradeda mažėti.

Aiškėja daugiau detalių apie sprogusį daugiabutį: štai, kokią sumą neabejingi žmonės suaukojo

Sprogęs ir užsiliepsnojęs daugiabutis Vilniuje pridarė žalos ir aplinkiniams. Už keliasdešimties metrų veikusiame vaikų darželyje ekspertai aptiko nuodingų dalelių, kurios į patalpas galėjo patekti per vėdinimo sistemas. Nuodingos medžiagos darželyje viršija leistinas normas, todėl į patalpas auklėtiniai bent jau artimiausiu metu negalės sugrįžti. Darželis Viršuliškėse įsikūręs vos per kelis žingsnius nuo prieš kelias dienas sprogusio daugiabučio, kuriame žuvo du žmonės.
Į viršų