vilnius tech

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vilnius tech“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vilnius tech“.
REKLAMA
Nauja ateities kūrėjų karta – specialistai, kuriems karjera garantuota (nuotr. Shutterstock.com) Nauja ateities kūrėjų karta – specialistai, kuriems karjera garantuota (nuotr. Shutterstock.com)

Nauja ateities kūrėjų karta – specialistai, kuriems karjera garantuota

VILNIUS TECH universiteto koridoriuose, pačiame Vilniaus senamiestyje, istoriniuose Tiškevičių  rūmuose ugdoma drąsi, kūrybiška ir technologiškai išprususi ateities kūrėjų karta, kuri laužo stereotipus ir pramogų sektorių paverčia inovatyviu.
REKLAMA
Ateities profesijos – mechanikos ir gamybos inžinieriai: plečiantis technologijoms, šių specialistų poreikis augs  Ateities profesijos – mechanikos ir gamybos inžinieriai: plečiantis technologijoms, šių specialistų poreikis augs

Ateities profesijos – mechanikos ir gamybos inžinieriai: plečiantis technologijoms, šių specialistų poreikis augs

Vis dar svarstantiems, kokią studijų programą pasirinkti, derėtų atsižvelgti ne tik į savo asmenines savybes, bet ir į darbo rinką. Žinoma, šiame pasirinkimo kelyje svarbu atidžiai įvertinti savo gebėjimus ir pomėgius, tačiau lygiai taip pat reikšminga ir tai, kokios specialybės šiuo metu yra ypač vertinamos darbdavių. VILNIUS TECH Mechanikos fakulteto prodekanas doc. dr.

Būsto nuomos kainos studentus verčia atsigręžti į bendrabučius: kainos svyruoja nuo 40 iki 250 eurų

 Artėjant mokslo metams, būsimų pirmakursių dėmesys krypsta į būsto paieškas. Nekilnojamojo turto ekspertas pastebi, jog butų nuomos kainos mieste verčia vis daugiau studentų atsigręžti į aukštųjų mokyklos siūlomą apgyvendinimą. Universitetai tikina, jog vietos pirmakursiams bendrabučiuose nepritrūks. Už gyvenimą aukštosios mokyklos bendrabutyje būsimi studentai turi pasiruošti mokėti maždaug nuo 40 iki 250 eurų per mėnesį. Kaina svyruoja priklausomai nuo kambario būklės ir vietų jame.
2024-07-06
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka  Asociatyvi nuotrauka

Dirbtinis intelektas neaplenkia ir statybų sektoriaus: specialistas papasakojo, kaip viskas pasikeitė

Šiuolaikiniai statybos inžinieriai įgyvendina pačius netikėčiausius projektus: stato milžiniškus dangoraižius, vykdo statybas jūroje, kuria išskirtinės architektūros pastatus. Jaunesnysis VILNIUS TECH mokslo darbuotojas iš Civilinės inžinerijos mokslo centro Vilius Masėnas pasakoja, kad sukurti vis įspūdingesnius projektus specialistams padeda ne tik patirtis, bet ir tobulėjančios technologijos.
REKLAMA
VILNIUS TECH_Verslo logistika  VILNIUS TECH_Verslo logistika

Ši studijų programa sulaukė tarptautinio pripažinimo: kviečia studijuoti Verslo logistiką

Europos logistikos asociacija akreditavo VILNIUS TECH Verslo logistikos bakalauro studijų programą, todėl nuo šiol visi šios studijų programos studentai turės galimybę įgyti sertifikatą, kuris leis karjeros siekti ne tik Lietuvoje. Kuo ypatinga Verslo logistikos studijų programa ir kokia karjera laukia studentų, pasakoja VILNIUS TECH Verslo technologijų ir verslininkystės katedros vedėja, Verslo logistikos studijų programos vadovė prof. dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė.

Seimas linkęs pritarti dviejų aukštųjų mokyklų reorganizacijai: atsirastų nauji MRU ir Vilnius Tech padaliniai

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Marijampolės kolegijos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacijai. Projektu numatoma, kad Marijampolės kolegija taptų Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademija. Už tai numatantį įstatymo projektą balsavo 107, susilaikiusių ar prieštaravusių parlamentarų nebuvo.  Konservatorių frakcijos vardu kalbėjęs Andrius Vyšniauskas ragino palaikyti reorganizaciją. „Pirmą kartą į regioną yra atvedamos universitetinės studijos.
REKLAMA
VILNIUS TECH nuotrauka  VILNIUS TECH nuotrauka

Domitės elektronika, dievinate lėktuvus ir svajojate apie išskirtinę karjerą? Štai, kokią specialybę turėtumėte rinktis

Abiturientai pamažu ima ruoštis stojimo į aukštąsias mokyklas laikotarpiui. Kol vieni abejoja, kokią studijų programą pasirinkti, kiti jaučiasi tvirtai ir puikiai suprasdami savo stipriąsias savybes žvalgosi į konkrečias studijų programas. Šį kartą elektronikos entuziastams ir lėktuvų mėgėjams VILNIUS TECH, Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) dekanas doc. dr. Linas Juknevičius papasakojo, kodėl verta rinktis avionikos studijų programą.
REKLAMA
Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com) Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com)

Šių specialistų Lietuvoje itin trūksta: papasakojo, kodėl verta rinktis kraštovaizdžio architekto karjerą

Kraštovaizdžio architektų kuriamų projektų reikia savivaldybėms, nekilnojamojo turto plėtotojams ir privatiems statytojams. Be to, šie specialistai dalyvauja rengiant miesto ir visos šalies plėtros strategijas. Vis dėlto, Lietuvoje ilgą laiką nebuvo įstaigos, kuri ruoštų šios srities profesionalus, todėl dabar juntamas didelis kraštovaizdžio architektų trūkumas.
REKLAMA
Geodezija (nuotr. Shutterstock.com) Geodezija (nuotr. Shutterstock.com)

Specialybė, neturinti sienų: karjerą žada ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

Dalis studijas besirenkančių moksleivių svajoja apie karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pasirodo, yra profesijų, kurios suteikią šią galimybę, o tokių specialistų itin trūksta. Būtent tokios yra geodezijos ir geoinformatikos (bakalauro studijos) ir Geografinės informacinės sistemos (magistrantūros studijos) specialybės, kurios reikalingos daugelyje sričių – nuo statybų, kelių tiesimo iki žemėlapių sudarymo ir nuosavybės registravimo.
REKLAMA
Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com) Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com)

Dirbtinis intelektas – grėsmė ar naujos galimybės? Profesorius papasakojo, ko galime tikėtis ateityje

Daugiau nei prieš metus pristatytas, turbūt geriausiai žinomas ir dabar plačiausiai naudojamas, CHAT GPT kalbos modelis visuomenėje sukėlė daugybę diskusijų. Iš pradžių žmonės reiškė nuostabą dėl tobulėjančio mokslo, vėliau buvo imta kalbėti ir apie kitą DI (dirbtinio intelekto) pusę – darbuotojų pakeitimą mašinomis. Apie DI intelekto įtaką mūsų gyvenimui ir ateities perspektyvas plačiau pasakoja VILNIUS TECH Elektronikos fakulteto, Elektroninių sistemų katedros vedėjas, prof. dr.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
VILNIUS TECH studentai  VILNIUS TECH studentai

Norite džiaugtis finansiniu saugumu? Rinkitės šias profesijas

Užimtumo tarnybos duomenimis, per pastaruosius 5-erius metus Lietuvoje didžiausią specialistų stygių patyrė IT sektorius. Šiuolaikiniame pasaulyje informacinių sistemų specialistai reikalingi kone kiekvienoje įmonėje, todėl esant tokiai didelei paklausai ir konkurencijai tarp darbdavių, IT darbuotojai gali džiaugtis puikiais atlyginimais.  Didžiausios perspektyvos – programuotojams Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr.

Daugelis įmonių vis dar nemato ryšio tarp tvarumo ir finansinių rodiklių augimo: specialistė sako – tam reikia laiko

Darnaus vystymosi vertė įmonėje ne visada išreiškiama finansine grąža, rodo atlikti tyrimai. Anot finansų inžinerijos profesorės, VILNIUS TECH Verslo vadybos fakulteto Dinamiškosios vadybos instituto direktorės Indrės Lapinskaitės, efektyvumu pagal minėtą rodiklį pasižymėjo vos viena tirta įmonė. Ji sako, kad darni veikla įmonėje turi būti tęstinė ir ilgalaikė, tik tada bus galima įžvelgti tvarumo sukurtą vertę.
2024-04-24

Vilniuje – nauja nanosistemų inžinerijos studijų programa

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) pristato naują tarptautinę nanosistemų inžinerijos studijų programą, rašoma universiteto pranešime spaudai. Dvejus metus truksiančios magistrantūros studijos prasidės šį rudenį, ir į jas kandidatuoti jau kviečiami studentai iš Lietuvos bei kitų šalių. „Naująją jungtinę studijų programą kūrė penki Europos technologijų universitetai.
Aktualijos 2024-02-26

PST ir VGTU byla: vien oficiali statistika pagrįsti statybų pabrangimą – netinkama

Panevėžio statybos trestas (PST) netinkamai skaičiavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) laboratorijų statybų pabrangimą beveik 1,8 mln. eurų remdamasi tik oficialia statistika, paskelbė teismas. Anot jo, turi būti remiamasi konkrečiais duomenimis. PST teismo prašė pakeisti statybos rangos sutarties kainą ją padidinant 14,3 proc., arba 1,8 mln.
2024-02-19

Vairuotojams – svarbi užduotis: įspėja nedelsti ir tai patikrinti automobilyje

Lietuvą užklupus šalčiams, dalis vairuotojų suko galvas, ar ryte užves savo automobilį ir ko griebtis, jeigu to padaryti nepavyks. Tačiau, atšalus orams, specialistai taip pat primena ir apie dar vieną svarbią užduotį, kurios privalo neužmiršti transporto priemonių vairuotojai.  Kiek anksčiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Automobilių inžinerijos katedros prof. doc. dr.
2024-01-13

Išskirtinis ugniagesio liudijimas, kaip vadavo žmones iš pragariško gaisro: „Žmonės buvo ištikti šoko“

Vilniaus Viršuliškių mikrorajone dėl sprogimo kilus gaisrui ir sugriuvus daliai perdangų, ugniagesiai gelbėtojai iš pastato išvadavo 15 žmonių, tačiau du žmonės žuvo: vienas suaugęs vyras, kurio bute, labai tikėtina, ir įvyko sprogimas, bei gelžbetoninės sienos prispaustas nepilnametis.

Ar įmanoma atsisakyti iškastinio kuro transporte per dešimtmetį? Mokslininkas atskleidė, kokiais būdais to pavyktų pasiekti

Intensyviai didėjantys šiltnamio efektą sukeliančių anglies dioksido (CO2) dujų kiekiai didina poreikį aplinkai mažiau žalingiems degalams. Šios paklausos augimą spartina ir Europos Sąjungos planai iki 2030 m. padidinti atsinaujinančios energijos dalį transporto sektoriuje nuo 14 iki 29 proc. „Vilnius Tech“ mokslininkas sako, kad per artimiausią dešimtmetį visi automobiliai turės būti varomi alternatyviais degalais, pagamintais iš atsinaujinančių, aplinkai mažiau taršių energijos išteklių.
2023-12-20

Vairuotojams – bauda iki 40 eurų ir pavojai: įspėja, ką atšalus orams turi padaryti kiekvienas

Lietuvoje artėjant žiemos laikotarpiui, kiekvienas vairuotojas dar rudenį privalo neužmiršti atlikti svarbios pareigos – pasikeisti vasarines padangas. Tačiau specialistai ir pareigūnai atkreipia dėmesį, kad svarbu ne tik pakeisti padangas, bet ir atlikti papildomų užduočių. Automobilio priežiūra ir tinkamas eksploatavimas su žieminėmis padangomis gali užtikrinti saugumą kelyje. Tačiau kai kurie vairuotojai tam neskiria pakankamo dėmesio.
2023-10-18
REKLAMA
VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas  VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas

VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas

Per 2017-2023 metus Lošimų priežiūros tarnyba prie LR Finansų ministerijos gavo 42904 prašymus neleisti lošti, iš jų 56 proc. pateikė18-30 metų ir 44 proc. 31-61 ar vyresni asmenys. Be to, per 2022-2023 metus besiregistruojančių kas mėnesį šioje tarnyboje asmenų skaičius vidutiniškai išaugo po 29,7 proc. Prašymai neleisti lošti apima azartinius lošimus, pvz.
Aktualijos 2023-08-02

Teismas PST ir Vilnius Tech ginčą dėl laboratorijų statybų nagrinės iš naujo

Statybų bendrovės Panevėžio statybos trestas (PST) ir Vilnius Tech (Vilniaus Gedimino technikos universiteto – VGTU) nesutarimus dėl maždaug 1,8 mln. eurų išaugusios laboratorijų statybų kainos pirmos instancijos teismas nagrinės iš naujo. Taip liepos 13-ąją nusprendė Apeliacinis teismas - anot jo, įmonė turi teisę reikalauti sutarties pakeitimo, nes ji negalėjo numatyti kainos didėjimo dėl karo Ukrainoje.
2023-07-17

Klaipėdos jūrinis verslas prieštarauja jūreivystės mokyklos jungimui prie „Vilnius TECH“

Klaipėdos jūrinių ir pramonės asociacijų vadovai parengė kreipimąsi šalies valdžiai dėl ketinimų jungti Klaipėdos aukštąją jūreivystės mokyklą prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius TECH“) ir siūlo jungimą vykdyti su Klaipėdos universitetu.
2023-06-08

Kuriamas asfalto mišinys su padangų guma

Įsigaliojo sutartis sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius, panaudojant perdirbtų padangų gumą, ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Ieškodama technologinio sprendimo perdirbtų padangų gumos produktų realizavimui valstybinės reikšmės kelių asfalto mišiniuose, Lietuvos automobilių kelių direkcija vykdo inovatyvius tyrimus, rašoma pranešime spaudai.
2023-02-09

Vilnius Tech pastatus įsigijusios „YIT Lietuva“ ir „Reefo“ plėtos būsto projektą

Buvusį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) pastatų kompleksą Vilniuje liepą aukcione už 13,59 mln. eurų įsigijusios statybų bendrovė „YIT Lietuva“ ir jos partnerė – nekilnojamojo turto projektų vystytoja „Reefo“ čia ketina plėtoti būsto projektą. „YIT Lietuvos“ vadovas Kęstutis Vanagas sako, kad 1,1 ha sklypas J. Basanavičiaus gatvėje yra patrauklioje vietoje, Vilniaus centre, kur būsto paklausa išlieka itin didelė.
2022-09-19

Vilniaus studentų bendrabutis prašo išsikraustyti antras puses: merginos gavo prašymus palikti „šeimyninius“ kambarius

Aukštųjų mokyklų bendrabučių užimtumas artėjant mokslo metų pradžiai siekia aukštumas. Dėl šios priežasties kai kurie VILNIUS TECH universiteto bendrabučių gyventojai liko be kambario. „Mūsų universiteto bendrabučiuose labai trūksta vietų. Kol buvo karantinas, suteikdavome tokią galimybę, kad čia galėtų gyventi ne universiteto studentai.

Už Vilnius Tech kompleksą miesto centre pasiūlyta pradinė kaina – 13,6 mln. eurų

Už Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) pastatų kompleksą Vilniuje,  J. Basanavičiaus gatvėje, aukcione pasiūlyta pradinė kaina – 13,59 mln. eurų. Kas laimėjo aukcioną, kol kas neskelbiama. Universiteto Ūkio direkcijos vadovas Mindaugas Ignatavičius informavo, jog aukcione dalyvavo vienas dalyvis. „Kol kas negaliu pasakyti, bent jau nežinau, ar jie nori būti viešinami“, – BNS Plius teigė universiteto atstovas.
2022-07-22

LFF pradeda bendradarbiavimą su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF), siekdami stiprinti aukštos kvalifikacijos sporto komunikacijos specialistų rengimą, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
2022-06-30

Tokios vienybės Lietuva seniai nematė: tauta susijungė dėl karo, bet perspėja apie pavojus ateityje

Karo grėsmė privertė lietuvius pamiršti senas nuoskaudas ir susivienyti. Ekspertai sutaria, kad dabar mūsų tauta stipri kaip vienas kumštis. Nurimo ir valdžia nepatenkinta visuomenės dalis – „Šeimų sąjūdis“ atsisako protestų planų. Tačiau ar ilgai truks toks susitelkimas? Ateityje visuomenės sopuliai gali išlįsti kaip yla iš maišo. Vos prasidėjo karas, Lietuvos tarpusavio vaidai nuščiuvo. Juos pakeitė rimtis ir atjauta Ukrainos piliečiams.
Aktualijos 2022-03-11

COVID-19 keičia universitetų planus: kai kur įvestas nuotolinis ugdymas, bendrabučių gyventojų laukia naujienos

Epidemiologinei situacijai negerėjant, kai kurie universitetai ir fakultetai priėmė sprendimą naują pusmetį pradėti nuotoliniu ugdymu. Į nuotolinį ugdymą kuriam laikui pereina Vytauto Didžiojo universitetas, bent vienas Vilniaus universiteto fakultetas, kituose universitetuose bus studijuojama mišriu būdu. Diskusijos dėl nuotolinio ugdymo vyksta ir šalies aukštosiose mokyklose.

„Vilnius Tech“ pardavė patalpas už 6,46 mln. eurų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) administracines patalpas Vilniuje, Naujamiestyje, už 6,46 mln. eurų įsigijo bendrovė „Lofto valdymas“, rodo Registrų centro duomenys. Pastatus su partneriais įsigijusio „Lofto valdymo“ vadovas ir vienintelis akcininkas Bernardas Žukauskas BNS teigė, jog sudomino patalpų vieta.
2022-01-17

Galimybių paso neapsikentę studentai meta studijas: atvirai pasako, kodėl taip elgiasi

Į aukštųjų mokyklų auditorijose vykstančius užsiėmimus studentai gali patekti tik su galimybių pasais. Nors didžioji dalis aukštųjų mokyklų studentų yra pasiskiepiję, vis dėlto pasitaiko tokių, kuriems reikalavimai neįtinka. Todėl dalis studentų nusprendė nesitaikyti prie keliamų galimybių paso reikalavimų ir nutraukė studijas. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, į kontaktiniu būdu vykstančius užsiėmimus gali patekti tik galimybių pasus turintys studentai.

Galimybių pasai stabdo patekimą į universitetus: kai kur formuojasi eilės

Koronaviruso pandemija Lietuvoje nesibaigė, tačiau mokiniai, studentai jau grįžo į klases ir auditorijas. Kasdien nustatoma šimtai naujų užsikrėtimų koronavirusu, o tai verčia Vyriausybę ir ugdymo įstaigas imtis priemonių, kurios užtikrintų kontaktinių užsiėmimų saugumą. Prie patekimų į universitetus tikrinami studentų galimybių pasai. Dėl šios priežasties kurį laiką formavosi didelės eilės.

Mirė ilgametis aviacijos instituto vadovas, profesorius Stankūnas

Trečiadienį eidamas 73-uosius metus, mirė profesorius, habilituotas daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio instituto įkūrėjas ir ilgametis direktorius Jonas Stankūnas, ketvirtadienį pranešė universitetas.
Aktualijos 2021-09-02

Universitetai paskelbė, kaip tikrins studentų galimybių pasus: šie sunerimo, kad kas dvi paras turės mokėti po 80 eurų

Dar rugpjūčio viduryje Vyriausybė nusprendė, kad į aukštąsias mokyklas studentai galės grįžti tik su galimybių pasu. Visi kiti, kurie galimybų paso neturės, mokytis galės tik nuotoliniu būdu. Universitetai jau paskelbė, kaip tikrins galimybių pasus, o studentai piktinasi, kad tokia tvarka atneša vieną rimtą problemą studentams – nespėjus gauti antros vakcinos nuo COVID-19 dozės, jiems tektų už testus dokumentui gauti mokėti patiems.

Neįstojote pagrindinio priėmimo metu? Universitetas pataria, ką daryti

Pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas paraiškų pildymo etapo metu, beveik pusantro tūkstančio stojančiųjų buvo pakviesti studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH), informuoja universitetas. Sutarčių pasirašymo metu beveik 90 proc. pakviestųjų sudarė sutartis su universitetu ir nuo šiol oficialiai gali vadinti save studentais.

Jau ruošiasi rugsėjui: studentai į paskaitas – tik su galimybių pasu, laukia ir daugiau naujovių

Iki mokslo metų pradžios liekant vis mažiau laiko, šalies universitetai dėlioja štrichus ir ruošiasi studentų grįžimui. Nors kol kas planuojama, kad universitetai studentus mokytis pakvies kontaktiniu būdu, vis dėlto neslepiama, kad studentai į auditorijas greičiausiai galės patekti tik tada, jei turės galimybių pasą. Tuo pačiu metu studentai yra skatinami ir vakcinuotis – tai jie galės padaryti tiesiog universitete.

Kaune išdygo provokuojanti sostinės universiteto reklama: tokį būdą vadina „kaimo reikalu“

Lietuvos aukštosios mokyklos po truputį pradeda vykdyti reklamines kampanijas, kurios padės pritraukti naujų studentų. „Vilnius Tech“ pasirinko provokuojantį reklaminį būdą, kuris, anot politologo Ainiaus Lašo primena „kaimo reikalus“. Prie Kauno technologijų universiteto (KTU) pastatytas „Vilnius Tech“ reklaminis stendas „Ar tikrai nori keturis metus praleisti Kaune?“ socialiniuose tinkluose sukėlė pasipiktinimo reakcijų.

Kainų kilimas po pandemijos: paaiškino, ko galime tikėtis

Pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija kardinaliai pakeitė daugelio žmonių gyvenimą. Didžioji dalis paslaugų sektoriaus savo veiklos vykdyti negalėjo, o tie, kuriems buvo leista dirbti, pastebėjo sumažėjusį vartotojų skaičių, rašoma pranešime spaudai. Įvairiuose sektoriuose dirbantys žmonės bando prisitaikyti prie koronaviruso. Tuo tarpu finansų ekspertai prognozuoja, kad prisitaikius prie viruso, pradėjus dirbti kitokiomis sąlygomis ir metodais – kils kainos.
2021-02-25

Kerjeros konsultantė paaiškino, kokių klaidų nedaryti ieškant darbo

Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, pirmas įspūdis darbo pokalbio metu susiformuoja per 7 sekundes. Tai itin trumpas laikas, per kurį vos spėjama paspausti ranką ar pasisveikinti. Dėl šios priežasties labai svarbu užbėgti įvykiams už akių ir gerą nuomonę užsitarnauti susikūrus tinkamą CV bei motyvacinį laišką. Kaip tai padaryti, pataria Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) karjeros konsultantė Gabija Čeledinaitė.
2020-11-11

Perspėja dėl pirmųjų šalnų: kelias gali būti pavojingas

Pagal pagrindinius avaringumo rodiklius Lietuva gana ženkliai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio. Žuvusiųjų, sužeistųjų ir įskaitinių eismo įvykių skaičius per pastaruosius 6–7 metus Lietuvos keliuose išsidėsto gana tolygiai, išskyrus pirmuosius tris-keturis metų mėnesius, kai avaringumo rodikliai yra kiek mažesni. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Automobilių inžinerijos katedros doc. dr.
2020-11-10

VGTU studentams mokymas vyks nuotoliniu būdu

Vilniaus Gedimino technikos universitetas nuo trečiadienio pereina prie visiško nuotolinio mokymo, taip pasekdamas kitų šalies aukštųjų mokyklų sprendimu. „Nuo spalio 28 dienos Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) studijos bus vykdomos nuotoliniu būdu. Išimties tvarka universitete bus organizuojami tik laboratoriniai darbai, kuriems būtinas tęstinumas ir eksperimentiniai darbai su specialia įranga.
Aktualijos 2020-10-26

Kandidatas į Seimą – šunų kankinimu pagarsėjęs dėstytojas

Žiauraus elgesio su gyvūnais skandalui iškilus į viešumą, prisiminti ir anksčiau šalį sudrebinę gyvūnų kankinimo skandalai. Vienas tokių – prieš metus garsiai aptarta kandidato į Seimą, universiteto dėstytojo Eugenijaus Palioko šunų istorija. Tada E. Paliokas įkliuvo sodyboje klaikiomis sąlygomis laikantis virš dešimt šunų. E. Paliokas sako, kad istorija stengiamasi jį sužlugdyti, o policija ir universitetas teigia, kad tai neturi nieko bendro.

Studentų bendrabučiuose dygsta įmonės: kai kurios su universitetu nieko bendro neturi

Studentų bendrabučiuose Vilniuje yra įregistruotos, regis, su studentais nieko bendro neturinčios įmonės: žvejų–mėgėjų klubas, draudimo brokerių bendrovė ir keletas kitų. Vienas universitetas savo patalpose įmones registruoti leidžia, o kitas sako su įmonėmis nieko bendro neturintis. Registrų centro duomenimis, kai kurios įmonės veiklos jau seniai nebevykdo. Studentų bendrabučiuose, atrodytų, apstu visko.
Aktualijos 2020-09-27

Vagys nusitaikė į studentų bendrabučius: įsigudrino tuštinti automobilių bakus

Studentų bendrabučių kieme Vilniuje siaučia vagys. Per naktį iš studento automobilio bako dingo kuras. Vagys studento automobilį paliko ne tik be kuro, bet ir apgadintą, tačiau aikštelės savininkas atsakomybės neprisiima ir rekomenduoja kreiptis į policiją. Saulėtekyje esančiuose studentų bendrabučiuose gyvenantis Tomas (vardas pakeistas) patyrė nuostolius. Vakare pripylęs pilną degalų baką, ryte jame neberado nė lašelio, kuras pernakt tiesiog išgaravo.

VGTU atsinaujina: nuo šiol trumpinti teks kitaip, keičiasi ir logotipas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas keičia prekinį ženklą. Atsinaujina ne tik universiteto logotipas. Ilgasis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto – pavadinimas išlieka, tačiau nuo šiol vietoje VGTU bus naudojamas trumpinys „Vilnius Tech“, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pasak Vilnius Tech rektoriaus prof. dr. Alfonso Daniūno, pokyčius paskatino net kelios priežastys, visų pirma – poreikis geriau atspindėti universiteto darbus.
Aktualijos 2020-09-01
Į viršų