vilkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vilkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vilkai“.

Lietuvos miškuose daugėja meškų – specialistai įspėja grybautojus

Lietuvos grybautojai ir miško mėgėjai sunerimę – prasidėjo grybų sezonas, visi tik puikuojasi pilnais krepšiais voveraičių ir kitokių grybų, bet kaip tuos grybus ramiai susirinkti, kai iš to paties miško atskrenda žinios, kad giriomis vaikšto meškos ir pikti vilkai? Daugiau apie tai – TV3 laidoje „TOP 3“. Grybautojas iš Vilniaus Rolandas pats patyrė, ką reiškia nešti kudašių nuo tave persekiojančių vilkų – net ne nuo vieno, o nuo trijų.

Paskelbė siaubą keliantį vaizdo įrašą iš Lazdijų rajono: „Šiandien baisi diena man, o dar baisesnė naktis“

Socialiniuose tinkluose ūkininkas išplatino siaubingą įrašą – jo avis naktį dvi valandas draskė ir tampė vilkas. Ūkininkas pasipiktino, kad vilkų didėjanti populiacija nėra tinkamai reguliuojama, o ministerija atkerta, jog nors ir situacija liūdna, tačiau tokių situacijų būdavo visada, o pašaliniai žmonės samprotauja neobjektyviai ir skuba bausti vilkus.

Kirklių kaime žmonės neteko keturkojų draugų – pasidarbavo vilkai

Vienkiemyje netoli Kirklių kaimo vilkai sudraskė du vienos kaimo gyventojos šunis. Specialistų teigimu, vilkų populiacija vis didėja, tad šunys jiems tampa lengvu grobiu.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Garbingo amžiaus Irena sako ryte pro langą  pamačiusi, kad kažkas nutiko jos augintiniams.  O atvykęs šeimininkės sūnus su žmona rado kraupų vaizdą. „Kojos sukandžiotos, užpakalis išplėštas“, – sakė sodybos šeimininkė.

Vilkų drąsa Biržų rajone stebina viską mačiusius – neišsigando ir apšviesto žmonių kiemo

Biržų rajone ūkininko vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo tikrą vilkų puotą žmonių kiemo vidury – žvėrys tiesiog ten papjovė stirną. Plėšrūnų neatbaidė net naktį apšviesta teritorija. Vietiniai pasakoja girdėję apie apylinkėse šmirinėjančią vilkų gaują. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip naktį į ūkininko teritoriją atbėga stirna. Ją atsiveja vilkas. Akivaizdu, kad plėšrūnui nė motais, kad kiemas žmonių ir apšviestas. Jis čiumpa savo auką ir papjauna.
2024-03-12

Černobylyje atrasti vėžiui atsparūs vilkai mutantai: gali padėti gydyti žmones

Vėžio gydymas gali pasukti nauja linkme ir tam įtakos gali turėti Černobylio uždraustojoje zonoje gyvenantys vilkai. Šie vilkai turi tam tikrą geno pokytį, kuris jiems leidžia būti atspariems vėžiui. Internetinio portalo „IFL Science“ teigimu, vilkų, kaip ir kitų gyvūnų, populiacija Černobylio uždraustojoje zonoje suklestėjo po to, kai ši teritorija buvo apleista po 1986 m. vykusios branduolinės katastrofos. Dėl žmonių stygiaus, laukiniai gyvūnai čia gali gyventi visiškai netrukdomi.
2024-02-17

Pažvelgęs pro namo langą, jonavietis nustėro: specialistai pasakė, kaip atskirti vilką nuo šuns

Naktį kieme išvydę bindzinėjantį keturkojį jonaviškiai nustėro – išsigando, kad į tankiai gyvenamo rajono kiemą atklydo vilkas. Tačiau specialistai sako, kad gyvūnas tik labai panašus į miško aštriadantį plėšrūną. Kaip tokiais atvejais atskirti vilką nuo šuns, TV3 žinoms aiškino specialistai. Tikri vilkai žmonių kiemuose pastaruoju metu tikrai apsilanko, tačiau Jonavoje filmuotą vaizdo įrašą išvydę specialistai neabejojo, jog čia lankėsi į vilką panašaus šuns mišrūnas.

Lietuvos miške užfiksavo neeilinį reginį: pamatykite patys

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato kameroms pavyko užfiksuoti žmogaus akims kasdien nematomą reiškinį – klajojančius danielius, baltuosius kiškius, vilkus, besivaikštinėjantį šerną. „Štai ir prasidėjo paskutinis žiemos mėnuo. Paskutinių kelių sausio dienų kaleidoskopas. Po „Adventur“ parodos rezervato mokomąjį taką pradėjo lankyti net danieliai ir baltieji kiškiai...tai bent padirbėjom.
2024-02-02

Gyventojas negalėjo patikėti, ką mato savo kieme: iš karto griebė kamerą

Sekmadienio naktį jonavietis pastebėjo neįprastą svečią kieme. Nors gyventojas tvirtina, kad matė tikrų tikriausią vilką, ekspertai pateikė kitokį vertinimą.  Jonavietis pasakoja, kad sekmadienį apie 01:30 val. nakties jo sūnus kieme pastebėjo atklydėlį. „Galimai į mano kiemą atklydo vilkas, sūnus naktį, apie 01:30 val., pro atvirą kambario langą išgirdo, kad kažkas vaikšto kieme. Jis pamatė, kad į kiemą atėjo „šuo“, ir sugalvojo jį nufilmuoti.

Žuvinto gamtiniame rezervate užfiksavo neįtikėtiną reiškinį: parodė visiems

Žuvinto gamtiniame rezervate kameroms pavyko užfiksuoti besivaikštinėjančią septynių vilkų grupę.  „Kol nėra tiek sniego, kad pagal pėdsakus pavyktų įvertinti žvėrių gausą Žuvinto gamtiniame rezervate, stebėjimo kamerų įrašai yra bene vienintelė galimybė registruoti šią vilkų šeimyną – du suaugusius, du antramečius ir tris jauniklius. Septyni žvėrys yra per daug nestebinantis vilkų grupės dydis Žuvinte.
2024-01-03

Moteris pasakoja, kaip vilkas pagrobė jos šunį: „Išgirdau dunktelėjimą į žemę, cypimą“

Netoli Kalvarijos esančių kaimų gyventojus baugina jų šunis ėmę pjauti vilkai. Stebėjimo kameros užfiksavo, kaip į kiemą drąsiai užsuka vilkas, vaikšto aplink žmonių namus ir bando suėsti prie būdos pririštą šunį. Nepraėjus nei parai plėšrūnas kitame kieme šeimininkės akivaizdoje staiga čiupo į nasrus ir išsinešė taksų veislės šunį, kurį moteris trumpam išleido gamtinių reikalų.
REKLAMA
REKLAMA

Sparnus užsiauginęs Beručka: „Kurtinaičio muštras manęs nenužudė – padarė stipresniu“

Vilniaus „Wolves“ komanda yra viena iš keturių, kurios Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) dar nėra patyrusios pralaimėjimo skonio. Iškovotos keturios pergalės paeiliui, o svarų indėlį į jas įnešė puikiai šansu pasinaudojęs Arnas Beručka. Per 23 minutes jis pelno 12 taškų, atkovoja 2,3 kamuolio ir renka 11,3 naudingumo balo.
2023-10-14

Naujame medžioklės sezone bus galima sumedžioti 341 vilką: 59 daugiau nei pernai

Šiame vilkų medžioklės sezone bus galima sumedžioti 341 vilką: tai 59 daugiau nei praėjusį sezoną, kai buvo nustatytas 282 vilkų sumedžiojimo limitas. Kaip antradienį pranešė Aplinkos ministerija, ministras Simonas Gentvilas pasirašė įsakymą, kuriuo minėtas limitas nustatomas medžioklės sezono metu nuo spalio 15 dienos iki kitų metų kovo 31 dienos. Taip pat šiemet padidintas prieaugio koeficientas, pagal kurį apskaičiuojami medžioklės limitai, taip nuspręsta stebint populiacijos augimą.

Vilkai darosi nekontroliuojami – išdrąsėję kasmet išpjauna vis daugiau avių

Visos Europos avių augintojai naktį degė pavojaus laužus. Ūkininkai ugnimi bando atkreipti politikų ir visuomenės dėmesį į nevaldomą vilkų siautėjimą. Plėšrūnai per metus vien mūsų šalyje išpjauna beveik 2 tūkstančių avių, taip padarydami didelį nuostolį ir avių augintojams, ir valstybei. Ūkininkai sako, kad vilkų populiacija yra gerokai per didelė ir jau nebekontroliuojama.

„Wolves“ direktorius Žiauberis apie Eurolygos svajonę: „Norime ganėtinai greitai“

Vilniaus „Wolves“ jau kitą savaitę pradeda savo žygį Europos taurėje. Pirmosiose rungtynėse antradienį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai susitiks su Paryžiaus „Basket“ klubu. Šias rungtynes, kaip ir visas kitas, galėsite stebėti „Go3“ kanale. „Wolves“ rungsis dešimties komandų A grupėje, o į kitą etapą pateks po 6 geriausias komandas iš kiekvienos grupės. Europos taurės nugalėtojas gaus kelialapį į 2024–2025 m. Eurolygos turnyrą.
2023-09-29

„Wolves“ pradeda kelionę link Eurolygos: trys didžiausios „vilkų“ silpnybės ir galimybės

Jau artėjantį antradienį Vilniaus „Wolves“ pradeda savo kelionę Europos taurėje, o tuo pačiu kelią link savo didžiosios svajonės – Eurolygos. Debiutinėse rungtynėse Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Prancūzijoje sostinėje susitiks su „Paris Basketball“ klubu, o šias rungtynes tiesiogiai transliuos „Go3“ televizija. Naujienų portalas tv3.lt kviečia apžvelgti didžiausias „Wolves“ grėsmes ir galimybes savo didžiosios svajonės link.
2023-09-28

Dėl vilkų Laimonas patyrė 4000 eurų nuostolių: „Čia įvyko jų kruvinoji puota“

Žemaitijoje įsisiautėjo vilkai. Naktį pilkiai papjovė devynias, šalia pat namų besiganiusias veislines vieno ūkininko avis. Nuostoliai siekia 4000 eurų, be to, vyrui gaila ir pačių ilgus metus augintų gyvūnų. Aplinkos ministerija kaip tik patvirtino rekordinius vilkų sumedžiojimo limitus, tačiau mokslininkai sako, kad tai ūkininkų neišgelbės, mat pilkių populiacija mūsų šalyje valdoma nemokšiškai.

TV3 Žinios. Musmirių užvalgęs vilnietis atsidūrė reanimacijoje; Žemaitijoje įsisiautėjo vilkai

Šešiasdešimties metų vilniečio bandymas išsigydyti nemigą džiovintomis musmirėmis baigėsi reanimacijoje. Vyras pateko į Respublikinę universitetinę ligoninę sunkios būklės. Kaip pats pasakoja, vyras po trijų suvalgytų musmirių kepurėlių ėmė elgtis neadekvačiai: trankė galvą į lovą, nesiorientavo aplinkoje. Atskubėję medikai vyrui surišo rankas ir kojas, išvežė į ligoninę. Gydytojai neturėjo kitos išeities kaip vyrą panardinti į dirbtinę komą.
Aktualijos 2023-09-20

Ursula von der Leyen įspėja, kad vilkų gaujos Europoje kelia realų pavojų

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pirmadienį perspėjo, kad vilkų sugrįžimas į kai kurias Europos dalis kelia grėsmę gyvuliams, o galbūt ir žmonėms, ir pažadėjo peržiūrėti šių gyvūnų apsaugos statusą. „Vilkų gaujų koncentracija kai kuriuose Europos regionuose tapo tikru pavojumi gyvuliams, o galbūt ir žmonėms“, – sakė ji. Vienu metu vilkai Europoje buvo beveik išnaikinti, bet 1950 metais šalys ėmė skelbti juos saugojamais gyvūnais.
2023-09-04

Nuo plėšrūnų siekiantiems apsisaugoti ūkininkams – parama

Norintieji gauti paramą įsigyti priemones, kurios padėtų apsaugoti ūkinius gyvūnus nuo plėšrūnų, kviečiami Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) teikti paramos paraiškas nuo liepos 10 d. iki rugsėjo 22 d. Šiam paraiškų teikimo etapui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš plėšrūnų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ skirta 638 613 Eur paramos lėšų.
2023-07-16

Karštis vienodai veikia visus: nufilmavo smagų vilkų pomėgį

Ilgai užsitęsusi kaitra alina ne tik žmones, bet ir gyvūnus. JAV, Teksaso valstijoje esantis zoologijos sodas nufilmavo vilkų pomėgį, lauke tvyrant didžiuliam karščiui. Vaizdo įraše matyti, kaip Meksikos pilkasis vilkas ir rudasis vilkas patys įšoka atsigaivinti į zoologijos sode paliktą šalto vandens vonią, o kartais jose praleidžia net ištisas valandas. Pavojinga karščio banga JAV tęsiasi jau visą savaitę, o termometro stulpelis vietomis kyla iki 46 laipsnių.
2023-07-06

„Tarp vilkų“ epizode – rungtynės „Wolves“ šokėjų akimis

Šokėjų komandos vis dar yra neatsiejama ir populiari krepšinio dalis, užpildanti rungtynių minutės pertraukėles ar pertraukas tarp ketvirčių tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. „Wolves“ ekipos žiūrovus Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje visą sezoną savo pasirodymais džiugino Vytauto Didžiojo universiteto šokėjų grupė.
2023-06-09

Užfiksavo rytinį vilkų siautėjimą: „Rezervato pramogų arena“

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nekasdienišku vaizdu. Kamera užfiksavo rytinį vilkų šėlsmą. „Rezervato pramogų arena, kuriai verta suteikti gamtos paveldo objekto statusą. Tikrai verta buvo į ją sugrįžti. Šio ryto pilkučių siautėjimas. Ir pažiūrėkite, kokia meilė ir priežiūra senam gulinčiam vilkui. Gero ir linksmo žiūrėjimo“, – rašoma rezervato paskyroje.

Lietuvoje baigtas vilkų medžioklės sezonas

Trečiadienį Lietuvoje nutraukiamas 2022–2023 metų vilkų medžioklės sezonas, nes sumedžioti 282 vilkai, pranešė Aplinkos ministerija. Toks buvo nustatytas leidžiamų sumedžioti šių gyvūnų limitas. Šį sezoną jis buvo gerokai didesnis nei per praėjusį – 2021–2022 metais leista sumedžioti 190 vilkų. Taisyklėse nustatyta, kad vilkus medžioti galima nuo spalio 15 iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.
Aktualijos 2023-03-01

Išskirtinis vaizdas: kameros miške užfiksavo vilkų šeimyną

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo išskirtiniu vaizdu.  Vaizdo įraše užfiksuota miške klajojanti vilkų šeimyna.  „Tradiciškai – pilkučių iškyla. Šeimos galva vėl prisijungė šeimos. Apie dvi savaites jis šeimos teritorijoje klajojo vienas. Matomai apeidinėjo savo valdas.Taip jau būna, kad kartas nuo karto jie atsiskiria ir klajoja kaip vienišiai“, – rašo Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas.

Vilkai surengė kraupią egzekuciją jonaviškių šunims: „Čia tikrai ne vieno vilko ir ne dviejų“

Vilkai surengė kraupią egzekuciją jonaviškių šunims. Trejų metų šveicarų aviganį, ūgiu ir svoriu beveik prilygstantį vilkui, jie išviliojo iš kiemo ir sudraskė pamiškėje netoli namų. Čia šeimininkai surado tik jo likučius, o štai kito, mažesnio šunelio, net kaulų neranda. Medžiotojai ir gyventojai pastebi, kad vilkų ir jų išpuolių daugėja: „Galvą radom, dvi kojas, keli šonkauliai ir uodega... – Taip išdraskytas? – Nuvesiu aš jus į vietą, kraupus vaizdas.

Kurtinaičio auklėtiniai pratęsė Prienų klubo agoniją LKL čempionate

Pirmadienio vakarą šeštą sezono pergalę per devynerias rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo BC „Wolves“ (6-3) komanda. Namuose, Alytuje žaidę „Vilkai“ 79:70 (20:23, 25:11, 18:19, 16:17) įveikė vis dar be pergalių liekančią Prienų „Labas GAS“ (0-9) ekipą. Lapkričio pabaigoje pergalės skonio dar nepatyręs ir jau vyr. trenerį pakeitęs Prienų klubas lieka paskutinėje turnyro lentelės vietoje.
2022-11-21

Viešvilės gamtiniame rezervate užfiksuotos itin žaismingos vilkų pramogos: atskleidė, ką tai reiškia

Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate užfiskuotos itin žaismingos vilkų pramogos. Pilkiai gainioja vienas kitą ir šėlsta. Rezervato specialistai pasidalino ir pernai įamžintomis vilkų meilės vilionių akimirkomis. Specialistai sako, kad tokie žaidimai šeimyniškai gyvenantiems aštriadančiams būdingi, tik žmogui pasigrožėti jomis pavyksta retai. Žaismingas vilkų gyvenimo akimirkas įamžino Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.
Aktualijos 2022-10-24

Vilkai kaimuose jau puola ne tik avis, bet ir žmones: „Ranka, kai daviau, čiupo man“

Vilkams kaimuose toliau draskant ūkininkų gyvūnus ir net puolant pačius ūkininkus, aiškėja, kad ateinantį vilkų medžioklės sezoną medžiotojams bus leista pilkių sumedžioti daugiau. Aplinkos ministerija siūlo didinti leidžiamą sumedžioti vilkų skaičių kone perpus, mat jų populiacija per daug išaugo. Vilkų gynėjai tvirtina: nereikia gyventi iliuzija, kad plėšrūs gyvūnai nedarys jokios žalos, ir klausia, ar tikrai reikia šaudyti šimtus vilkų. „Ant manęs šoko – ranka daviau.

Naujo sezono metu siūloma leisti sumedžioti 282 vilkus

Naujo medžioklės sezono metu siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais. Aplinkos ministerija pranešė parengusi tokį įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022–2023 metais ir kviečia visuomenę, institucijas su juo susipažinti. Pasak ministerijos, tokį limitą siūloma nustatyti atsižvelgus į vilkų populiaciją ir rūšies apsaugos poreikius. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonais.

Drąsi Uteniškė kieme nufilmavo, kaip du vilkai vaikosi kiškį: įspėja ūkininkus

Uteniškė namo kieme savo telefonu nufilmavo kaip du vilkai nekreipdami dėmesio į žmonių aplinką vaikosi kiškį. Gyvūnai zuikį nusivijo visai greta moters. Drąsi moteris dar bandė gelbėti ilgaausį ir vilkus vijo šalin, tačiau šie net nekreipė dėmesio ir pralėkė pro šalį. Priemiestyje, šalia automobilių aikštelės gerokai po vidurnakčio uteniškė Renata pamatė grobį besivejančius du vilkus apie kuriuos buvo girdėjusi ir ankščiau, neva šie sukinėjasi šalia Utenos. Ir štai jie čia.
Aktualijos 2022-08-17

Lietuvoje sumedžiota 190 vilkų, stabdomas jų medžioklės sezonas

Išnaudojus nustatytą 190 vilkų sumedžiojimo limitą, nutraukiamas šių gyvūnų medžioklės sezonas, antradienį pranešė Aplinkos ministerija. Vilkus medžioti Lietuvoje galima nuo spalio 15 iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas baigiamas anksčiau. Medžiotojų pateiktais duomenimis, jau išnaudotas visas 2021–2022 metų medžioklės sezonui nustatytas 190 vilkų sumedžiojimo limitas. Šį sezoną vilkų sumedžiota 47 rajonų savivaldybėse.
Aktualijos 2022-02-01

Lietuvos pasieniečiai nufilmavo patruliuojančią gaują vilkų – jų buvo net 10

Lietuvos pasieniečiai prie pat sienos sienos su Baltarusija nufilmavo patruliuojančią gaują vilkų. Stebėjimo kameros užfiksavo net 10 vilkų žygiuojančių pasieniečių taku palei sieną. Naujametį video sveikinimą savo sekėjams socialiniuose tinkluose siunčia Lietuvos pasieniečiai: tai vakar prie sienos su Baltarusija užfiksuoti vaizdai. Pasieniečių taku Lietuvos pusėje palei pat tvorą tipena vilkų gauja.

„Vilkų užaugintas“ vyras turi keletą pastabų mūsų visuomenei

Marcosas Rodríguezas Pantojas didžiąją vaikystės dalį praleido Ispanijos kaimo kalnuose kartu su vilkais, šernais ir gyvatėmis, neturėdamas jokio kontakto su žmonėmis. Galbūt jis yra vienas iš nedaugelio, kuris gali pasakyti, kad jį „augino vilkai“. Sulaukęs 72 metų jis kalbėjosi su Ispanijos laikraščiu „El País“ apie savo gyvenimą ir patirtį integruojantis į žmonių visuomenę.
2021-12-24

Šakių rajono gyventojai pakraupę: to dar nebuvo – vilkai išpjovė šunis

Šakių rajono gyventojai pakraupę: to dar nebuvo. Keliuose kaimuose beveik nebeliko šunų, nes visus juos išpjovė vilkai. Per pora mėnesių plėšrūnai sudraskė daugiau nei dvi dešimtis šunų. Žmonės savo keturkojus nakčiai uždaro namuose, o tuomet  girdi, kaip pilkieji šmirinėja aplink namus, dienomis mato lakstančius netoli gyvenvietės. Specialistai sako, kad vilkai tiesiog užuodė lengvą grobį – šunis, tad nesivargina vaikytis kokias stirnas po miškus.

Kėdainių rajone užfiksavo jautrų reginį: ašarą nubrauktų ne vienas

Prieš keletą dienų Kėdainių rajono gyventojui mūsų krašte pavyko pamatyti ir telefone esančia vaizdo kamera nufilmuoti trikojį vilką. Patyrę specialistai sako, jog tai – ne pirmas atvejis ir trikojų gyvūnų gamtoje pasitaiko. Vilkas išgyvens, jei jam padės jo gauja. Trikojį vilką sekmadienį pastebėjo Kėdainių rajono gyventojas Paulius Kasputis. Vilką vyriškis nufilmavo netoli Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo. „Vilkas iš pradžių bėgo keliu, po to laukais pasuko ir nubėgo link miško.
2021-11-24

Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimos

Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimos, atskleidė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos užsakymu Vytauto Didžiojo universiteto atliktas tyrimas. Anot tarnybos, tyrimu siekta įvertinti vilkų populiacijos dydį, erdvinį paplitimą, šeimų skaičių. Mokslininkai tyrė praėjusio medžioklės sezono metu šalyje sumedžiotų vilkų amžių, atliko genetinius, produktyvumo tyrimus, analizavo pranešimus apie vilkų buvimą, medžiojamų gyvūnų apskaitas pagal pėdsakus sniege.
Aktualijos 2021-11-06

Vilkai išpjovė dalį Gintaro avių – ūkininkai Alytaus rajone netveria pykčiu

Alytaus rajono ūkininkai netveria pykčiu – Poteronių kaime vilkai įsisuko į avių bandą. Per naktį viena ūkininkų šeima neteko penkių avių, dalį gyvūnų vilkai sužeidė. Ūkininkai vėl piktinasi, kad vilkų populiacijos Lietuvoje niekas  neskuba mažinti. „Baltijos vilko“ atstovai atkerta – vilkai yra, buvo ir bus, o avimis turi labiau pasirūpinti ūkininkai.  Prie pat namų kraujo klane gulėjo penkios avys.
Aktualijos 2021-09-07

Iš Rusijos atbėgę šunys Nidoje užpuolė avis: vienai perkando gerklę

Nidoje iš Rusijos atbėgę šunys užpuolė dzūkiškas avis. Tokia istorija nutiko Kuršių nerijoje. Ten jau trečius metus biologai atsiveža avis bei ožkas, kad šios nugriaužtų invazines augalų rūšis. Vilkų šioje teritorijoje nėra, tad specialistai manė, kad nesaugomoms avims nieko nenutiks. Tačiau avis užpuolė migrantai šunys, o vienai jų perkando gerklę. Jau trečius metus Kuršių nerijoje vyksta specialus projektas.

Vilkai surengė kruviną puotą: išpjovė ir suėdė daugiau nei 30 avių

Šalia Dotnuvos miestelio Kėdainių rajone veIslinių avių bandą laikantis ūkininkas patyrė žiaurią vilkų ataką. Jauniklių kruvinų pamokų rezultatas 20 papjautų ir suėstų avių. Ūkininkai įsibaiminę, mat kruvini vilkų išpuoliai dar tik prasideda, o medžiotojams rankos surištos iki spalio vidurio. Tik tada saugomus plėšrūnus bus galima medžioti. Šalia Dotnuvos miestelio prie kelio ganosi Augio Rimkevičiaus veislinių avių iš Prancūzijos bandos.

Vilkai atakuoja avis – savanoriai kibo į pagalbą ūkininkams

Savanoriai mokosi teisingai sukonstruoti elektrinę tvorą. Jie į kaimą atvyko padėti čia gyvenantiems žmonėms apsisaugoti nuo kartais čia atklystančių vilkų. „Šveicarijoje vilkai yra gana jautri tema. Aš tiesiog nusprendžiau čia atvykti ir savo akimis pamatyti, kokia situacija yra iš tikrųjų. Svarbu ne tik kalbėti, bet ir kažką daryti“, – įsitikinusi savanorė Sibille Sommerer.
2021-05-26

Rietavo apylinkėse vilkai pergudravo elektros piemenį – sudraskė avių bandą

Rietavo rajone gyvenantys ūkininkai nebeatsigina nuo vilkų. Per šiuos metus jie papjovė kelias dešimtis telyčių, avių bei ožkų. Naujausias pilkių išpuolis netoli Tverų. Čia vilkai papjovė 11 avių, dar kelias dėl patirtų sužalojimų teko užmigdyti pačiam ūkininkui. Nuo pilkių neapsaugojo net ganyklą juosiantis elektrinis piemuo. „Tvenkinyje buvo 6, ten dvi, čia trys, vieną iš vis prie fermos radau, ten pas mus parbėgo, greičiausiai atsivijo“, – sako avių augintojas Mikas Jusys.
Aktualijos 2020-10-30

Užfiksavo neįprastą vilkų elgesį: pašiurpino net medžiotojus

Vilkų antpuolių paskutiniu metu fiksuojama itin daug. Išdrąsėję pilkiai ne tik skerdžia ūkinius gyvulius, bet ir nesibodi užpulti šunis ar net žmones. Štai Skaistgiriuose netoli Bajėnų miško šiemet vilkai sudraskė namus saugojusius šunelius, įvykio vietoje buvę medžiotojai pripažįsta, kad vaizdas buvo šiurpus. Tačiau bent tuokart gyventojai gali kiek ramiau atsikvėpti – minėtame miške medžiotojų būrelio „Apuokas“ pirmininkas Irmantas Stanevičius sumedžiojo vilkę.

Aplinkos ministerija leido sumedžioti 175 vilkus: tai pusšimčiu daugiau, nei pernai

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika leido sumedžioti 175 vilkus – tai yra pusšimčiu daugiau, nei leista pernai. Ministro įsakymu, šis vilkų medžioklės limitas nustatytas ketvirtadienį prasidedančiam 2020–2021 metų medžioklės sezonui. „Aplinkos ministerija neatsižvelgė į gautus siūlymus vilkų medžioklės nelimituoti. Mat tokiu atveju vilkų populiacijai kiltų grėsmė gerokai sumažėti, ir tai neigiamai atsilieptų jos ilgalaikiam išlikimui“, – teigiama pranešime.
Aktualijos 2020-10-14

Molėtų ūkininkai panikuoja: vilkai masiškai pjauna avis

Per naktį vienas ūkininkas neteko beveik visos bandos ėriukų – gyvi liko vos dešimt, keturiasdešimt penkis ėriukus ir dvi avis papjovė vilkai. Medžiotojai tik skėsčioja rankomis, esą kol nepaskelbtas vilkų medžioklės sezonas ūkininkams pagelbėti nėra jokių galimybių. Įspėjame, reportaže gali būti nemalonių vaizdų. Nevilties apimtas ūkininkas Edvinas rodo vilkų aukas – naktį į pirmadienį sudraskytas ėriukų kūnus. O ir likę, kaip sako Edvinas, išgąsdinti ir kai kurie su vilko dantų žymėmis.

Pasibaisėjo ministro sprendimu – paskelbtas „vilkų genocidas“

Ūkininkams skundžiantis dėl kasmet vilkų padaromos žalos ir antpuolių Aplinkos ministerija svarsto šį sezoną leisti sumedžioti pusšimčiu daugiau vilkų nei pernai.

Daugiau nei pusšimčiu ketinama didinti vilkų sumedžiojimo limitą

Aplinkos ministerija svarsto šį sezoną leisti sumedžioti pusšimčiu daugiau vilkų nei pernai, iš viso – 175. Šis limitas numatomas parengtame aplinkos ministro įsakymo projekte. Anot aiškinamojo rašto, toks limitas siūlomas įvertinus, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį BNS sakė jau buvęs supažindintas su mokslininkų skaičiavimais bei siūlymais, bet įsakymo dar nepasirašęs.
Aktualijos 2020-09-29

Kruvina vilkų puota – ūkininkės pagaliu nuo ožkų nubaidytas vilkas sugrįžo grobio

Kėdainių rajone vilkas surengė kruviną puotą elektrine tvora saugomoje ožkų bandoje. Ūkininkė pilkį kartą sugebėjo nubaidyti lazda, tačiau šis vis tiek  sugrįžo lengvo grobio. Moteris viliasi, kad ne tik šis vilkas bus sumedžiotas, bet ir sumažinta jų populiacija. Aplinkos ministerija dėl to apsispręs po kelių savaičių. Šiuolaikiniam žmogui siaubingais vaizdais pasidalijo ūkininkė Giedrė.

Kruvina įsiutusių vilkų puota: ūkininkė savo gyvulius gelbėjo lazda

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Kėdainių rajone siautėjo vilkas. Įžūlus ir bebaimis plėšrūnas atėjo prie ūkininkų sodybos, čia savo auginamus gyvulius ūkininkei teko ginti lazda. Tąkart vilką pavyko nuginti, tačiau šis, sugrįžęs po kelių valandų, ožkų aptvare surengė tikrą krauju paženklintą puotą.  Užfiksavo kamera Vilkas įsisuko Šilainių kaime, Pelėdnagių seniūnijoje. Ūkis ir ganyklos yra visai šalia autostrados, netoli Nociūnų.

Gyventojams baimę sėja kruvini vilkų išpuoliai: tokių atvejų tik daugės

Vėl baimę sėja ūkininkų gyvulius puldinėjantys vilkai. Neseniai Rokiškio rajone vilkai buvo užpuolę pieninę karvę, Panevėžio rajone plėšrūnai papjovė aštuonias veislines avis, perkandę joms gerkles, o vieną suėdė, palikę tik įsagą. Specialistai neabejoja: vilkai mokė jauniklius medžioti, ir tokių atvejų gali tik daugėti, nes įsidrąsinusi vilkų populiacija ėdesio vis dažniau ieško ne miške, o ūkininkų laukuose.

Gyventojus gąsdina apylinkėse siaučiantys vilkai: nežino, kaip išsaugoti gyvulius

Nuo praėjusios savaitės ėmė plaukti žinios apie vilkų papjautus gyvulius. Biržų rajone vilkai papjovė 4 avis, 1 telyčaitę. Ko gero, pilkiai sudraskė ir du ožiukus, nors dar abejojama, ar tai ne šunų darbas. Išgąsdintos avys išlaužė aptvarą Vilkų aukomis tapo avys Pačeriaukštės seniūnijos Dvargalių kaimo ganykloje. Tris žvėrių papjautas švelniavilnes praėjusio pirmadienio rytą rado avis auginantys Milišiūnai.
Į viršų